Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Paliwa żywiczne 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2007, o 12:51
Posty: 153
Lokalizacja: Łódź
Post Paliwa żywiczne
Witam.
Robił ktoś już z was takie paliwo ? Duży daje ciąg ? Opłaca się je robić ?

A tu kilka składów takich paliw.

60% KNO3 (saletra potasowa)
18% Żywica epoksydowa
12% Proszek magnezu
10% Skrobia

61% Kno3 (saletra potasowa)
3% Siarka
18% Glin
18% Żywica epoksydowa

60% KNO3
11% Cukru
9% Mg
20% Żywica epoksydowa (Epidian 5)

63% KNO3 (saletra potasowa),
17% Żywica epoksydowa
10% Siarka

_________________
Pirotechnika Bogiem...

Szelki nałogiem...

S&C podstawą...

Brak kasy zwątpieniem...

Lecz nowe odczyny pocieszeniem...


25 lis 2008, o 16:08
Zobacz profil
SianoPIS!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2008, o 15:53
Posty: 293
Post 
Robiłem to:
Cytuj:
61% Kno3 (saletra potasowa)
3% Siarka
18% Glin
18% Żywica epoksydowa

Paranoja, albo może po prostu ja niepotrafię tego opanować :D
Pozdrawiam,
Imaginus.


25 lis 2008, o 16:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 19:57
Posty: 38
Lokalizacja: Z za winkla
Post 
63% KNO3 (saletra potasowa),
17% Żywica epoksydowa
10% Siarka

Ja jako pierwsze robiłem właśnie to i od tego czasu nie robie paliw rakietowych. Skusiłem się na niego bo zostało mi trochę distalu-klej.
Najpierw rozmieszałem ze sobą składniki kleju następnie do tego dodałem pozostałość. Ogólnie to nie polecam tej mieszanki, bo strasznie capi dym który się wydobywa z dyszy. Nie ma ciągu ta mieszanka(wolno się pali) przez co rakietka nie oderwała się od ziemi. Dodatkowa wada to po mimo odpowiednich proporcji kleju i utwardzacza to distal coś słabo wiązał z tym dodatkowym "wypełniaczem". Żeby zrobić kanał w paliwie trzeba gwoździa umoczyć w oleju a następnie wbić w plastyczną masę. To pozwoli go wyjąć bez rozwiązań siłowych.


27 lis 2008, o 00:30
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2008, o 12:16
Posty: 338
Post 
Wcale się nie dziwię że Wam te paliwa nie zadziałały 17-20% żywicy !! !! !! :szok: taka ilość tak flegmatyzuje mieszanki że sukcesem będzie jak się zapalą.


6 sty 2009, o 14:32
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2006, o 20:07
Posty: 251
Lokalizacja: Londyn
Post 
a Ty waldi po cholerę się odzywasz jak nie masz pojęcia o paliwach żywicznych? sniperr pierwsze 2 swego czasu były przeze mnie testowane, i jedyne co mogę Ci powiedzieć to żeby je wykorzystać jak trzeba musisz mieć całkiem spore pojęcie o SR. tutaj już musimy używać bardzo wytrzymałych korpusów, kanały gwiazdowe również by się przydały choć z tych które wymieniłeś to i tak wariaci względem prostoty do większości paliw żywicznych. nie jedno z ŻPR przy normalnym ciśnieniu po prostu się nie zapali. tu już trzeba pracy, ale wielu to opanowało ;)

_________________
koniec z piro :/


6 sty 2009, o 14:48
Zobacz profil
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
Witam,
Generalnie rzecz ujmując to do paliw żywicznych nie macie się co zabierać bez porządnej pompy próżniowej - brak odgazowania paliwa = loteria w żywicznych. Druga spraw to że większość paliw zagada dopiero po porządnym kopie w d... tzn na starcie trzeba im podnieść ciśnienie inaczej zwyczajnie gasną. Trzecia sprawa to skurcz żywicy w trakcie wiązania - niby aspekt pozytywny ale tu zależy jakiego typu utleniacz zastosujemy bo przy przemianach krystalicznych np azotanu amonu może być problem - wtedy to naprawdę bez podciśnienia nie ma się co za to zabierać bo sam blok podczas wiązania żywicy się grzeje i to w zakresach w których następują właśnie wspomniane przemiany.
A naprawdę wdzięczny jednak "śmierdzący" temat z tymi żywicami :P Tylko dla zapaleńców
Pozdrawiam
Szymon

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


6 sty 2009, o 17:03
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2007, o 12:51
Posty: 153
Lokalizacja: Łódź
Post 
Tak się pytałem z ciekawości jak to z tymi żywicznymi, ale jak poczytałem co piszecie to takie paliwa są dla PROFI.

_________________
Pirotechnika Bogiem...

Szelki nałogiem...

S&C podstawą...

Brak kasy zwątpieniem...

Lecz nowe odczyny pocieszeniem...


6 sty 2009, o 18:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..