Rakieta do pistoletu hukowego

Rocket fuels. Opis paliw rakietowych.

Moderator: #Modelarstwo Rakietowe

Rakieta do pistoletu hukowego

Postprzez Hitman_85 » 11 mar 2009, o 19:12

Witam, czy ktoś kiedyś próbował wykonać rakietę którą dało by się wystrzelić z pistoletu hukowego (np. typu start), jak się za takie coś zabrać?
Hitman_85

Postprzez beaker » 12 mar 2009, o 17:27

Nie wiem jaki jest problem, w wykonaniu rurki tekturowej z zaprasowana mieszanką. :lol:
Kolego, potrzebujesz mocnej rurki papierowej, wybranej mieszanki i odpowiedniego lepiszcza oraz prasy. Przy dobrym lepiszczu obedzie sie bez prasy hydraulicznej, tym bardziej ze to male srednice. Jednak hukowiec potrafi kopnac w te rurke, wiec potrzeba naprawde mocnego ziarna paliwa. Moze poprobuj z zywica epoxy i odpowiednim primerem.
Enjoy :wink:
Obrazek
beaker
Zasłużony dla forum

Postprzez waldi » 12 mar 2009, o 18:04

Z żywicą może być trudna do zapalenia przy wystrzale ale prasowanie obowiązkowo, natomiast skład mieszanki coś na bazie chloranu stosowanego we flarach czyli jest ich dość sporo.
waldi
**

Postprzez B&G » 12 mar 2009, o 22:09

Chcesz robić takie coś?

http://www.arobron.pl/product_info.php/products_id/369

Bez sensu. Obawiam się, że drożej to wyniesie niż 1,50 gr.
O bezpieczeństwie i łamaniu prawa nawet nie warto wspominać.
G.M.
B&G
PROFESJONAŁ

Postprzez waldi » 13 mar 2009, o 10:07

B&G napisał(a):Bez sensu. Obawiam się, że drożej to wyniesie niż 1,50 gr.
O bezpieczeństwie i łamaniu prawa nawet nie warto wspominać.
G.M.

Dziwne rozumowanie kupić można wszystko to fakt, wobec tego po cholerę ludzie tutaj męczą się z robieniem rzeczy które można kupić w sklepie z fajerwerkami.
Otóż kolego przy okazji poszerzają swoją wiedzę i mają satysfakcję że potrafią zrobić to sami a Tobie życzę przyjemnych zakupów.
waldi
**

Postprzez jaras0303 » 17 sie 2010, o 18:20

ja kiedyś robiłem coś podobnego mieszanka chloran + al+węgiel + parafina ale nie pamietam skłądu jakoś na oko
jaras0303

Postprzez jaras0303 » 17 sie 2010, o 21:24

a glowica byłą z fotobłysku 30/70 al/kclo3
jaras0303

Postprzez Warak » 15 gru 2010, o 00:03

Kiedyś próbowałem też robić coś podobnego, bo nie byłem zadowolony ze sklepowych wyrobów-niski pułap albo inna sprawa że marny efekt. Raz udało mi się zrobić coś podobnego z tym że był to częściowo przerobiony silnik rakietowy, oczywiście o odpowiedniej średnicy do nasadki. Przyznam że poleciało wysoko. Ładunek miotający-kal 6 mm long i poszło całkiem nieźle.
Pamiętam, że mój znajomy mając 9 mm gazową broń palną miał problemy z wystrzeleniem kupnych rac-rozpadały się często tuż po strzale-ciut za mocny był do tego ładunek-przesadzone kal 9 mm :)))
Warak

Wykorzystaj fabryczną racę do pistoletu

Postprzez oldsniper » 15 gru 2010, o 18:27

Można wykorzystać gotową racę do pistoletu hukowego, która ma łatwo zdejmowany wierzchołek. Wysypujesz fabryczny ładunek, pakujesz tam co ci pasuje (ale bez przesady!), szczelnie zatykasz i masz porządną rakietę lub petardę.
Moim zdaniem samemu nie opłaca się robić korpusu, lepiej już właśnie coś dołożyć.
Taka fabryczna rakietka (niepodrasowana, bo mam takie ), jest pokazana na filmikach:
http://www.youtube.com/watch?v=hE5dkWZ67cc
http://www.youtube.com/watch?v=tzUaatDnu90
Przezorny, widząc niebezpieczeństwo, ukrywa się, lecz prostaczkowie idą naprzód i ponoszą szkodę (Przyp.22,3)
oldsniper

Powrót do Paliwa Rakietowe