Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Rakieta do pistoletu hukowego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 2 sty 2008, o 15:37
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków
Post Rakieta do pistoletu hukowego
Witam, czy ktoś kiedyś próbował wykonać rakietę którą dało by się wystrzelić z pistoletu hukowego (np. typu start), jak się za takie coś zabrać?


11 mar 2009, o 19:12
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2006, o 18:25
Posty: 149
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Post 
Nie wiem jaki jest problem, w wykonaniu rurki tekturowej z zaprasowana mieszanką. :lol:
Kolego, potrzebujesz mocnej rurki papierowej, wybranej mieszanki i odpowiedniego lepiszcza oraz prasy. Przy dobrym lepiszczu obedzie sie bez prasy hydraulicznej, tym bardziej ze to male srednice. Jednak hukowiec potrafi kopnac w te rurke, wiec potrzeba naprawde mocnego ziarna paliwa. Moze poprobuj z zywica epoxy i odpowiednim primerem.
Enjoy :wink:

_________________
Obrazek


12 mar 2009, o 17:27
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2008, o 12:16
Posty: 338
Post 
Z żywicą może być trudna do zapalenia przy wystrzale ale prasowanie obowiązkowo, natomiast skład mieszanki coś na bazie chloranu stosowanego we flarach czyli jest ich dość sporo.


12 mar 2009, o 18:04
Zobacz profil
PROFESJONAŁ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2006, o 19:27
Posty: 176
Lokalizacja:
Post 
Chcesz robić takie coś?

http://www.arobron.pl/product_info.php/products_id/369

Bez sensu. Obawiam się, że drożej to wyniesie niż 1,50 gr.
O bezpieczeństwie i łamaniu prawa nawet nie warto wspominać.
G.M.


12 mar 2009, o 22:09
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2008, o 12:16
Posty: 338
Post 
B&G napisał(a):
Bez sensu. Obawiam się, że drożej to wyniesie niż 1,50 gr.
O bezpieczeństwie i łamaniu prawa nawet nie warto wspominać.
G.M.

Dziwne rozumowanie kupić można wszystko to fakt, wobec tego po cholerę ludzie tutaj męczą się z robieniem rzeczy które można kupić w sklepie z fajerwerkami.
Otóż kolego przy okazji poszerzają swoją wiedzę i mają satysfakcję że potrafią zrobić to sami a Tobie życzę przyjemnych zakupów.


13 mar 2009, o 10:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 sie 2009, o 11:00
Posty: 34
Post 
ja kiedyś robiłem coś podobnego mieszanka chloran + al+węgiel + parafina ale nie pamietam skłądu jakoś na oko


17 sie 2010, o 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 28 sie 2009, o 11:00
Posty: 34
Post 
a glowica byłą z fotobłysku 30/70 al/kclo3


17 sie 2010, o 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 gru 2010, o 19:03
Posty: 4
Post 
Kiedyś próbowałem też robić coś podobnego, bo nie byłem zadowolony ze sklepowych wyrobów-niski pułap albo inna sprawa że marny efekt. Raz udało mi się zrobić coś podobnego z tym że był to częściowo przerobiony silnik rakietowy, oczywiście o odpowiedniej średnicy do nasadki. Przyznam że poleciało wysoko. Ładunek miotający-kal 6 mm long i poszło całkiem nieźle.
Pamiętam, że mój znajomy mając 9 mm gazową broń palną miał problemy z wystrzeleniem kupnych rac-rozpadały się często tuż po strzale-ciut za mocny był do tego ładunek-przesadzone kal 9 mm :)))


15 gru 2010, o 00:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:35
Posty: 67
Lokalizacja: mazowsze
Post Wykorzystaj fabryczną racę do pistoletu
Można wykorzystać gotową racę do pistoletu hukowego, która ma łatwo zdejmowany wierzchołek. Wysypujesz fabryczny ładunek, pakujesz tam co ci pasuje (ale bez przesady!), szczelnie zatykasz i masz porządną rakietę lub petardę.
Moim zdaniem samemu nie opłaca się robić korpusu, lepiej już właśnie coś dołożyć.
Taka fabryczna rakietka (niepodrasowana, bo mam takie ), jest pokazana na filmikach:
http://www.youtube.com/watch?v=hE5dkWZ67cc
http://www.youtube.com/watch?v=tzUaatDnu90

_________________
Przezorny, widząc niebezpieczeństwo, ukrywa się, lecz prostaczkowie idą naprzód i ponoszą szkodę (Przyp.22,3)


15 gru 2010, o 18:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..