Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Zn+S 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2005, o 16:24
Posty: 248
Lokalizacja: bartenstein
Post Zn+S
kiedyś jak byłem młody to czytałem o tym paliwie i nawet kilka razy je stosowałem
pyły Zn i S miesza się w stosunku stechiometrycznym,umieszcza w odp opakowaniu i mamy świetny silnik o stałych parametrach i mało wrazliwy na różne bodźce
znalazłem na złomie kilkanascie starych nabojów od syfonów i mam zamiar reaktywaować ten model
wadą takiego rozwiązania jest chyba to że nie ma mozliwości umieszczenia ładunku opóźniajacego i wyrzucajacego silnik :|

więc chyba będą to rakietki do bazooki :)

_________________
"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości"


15 lis 2009, o 11:04
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2008, o 12:16
Posty: 338
Post 
Zn+S dobre paliwo tak jak piszesz ale mam pytanie jak chcesz sprasować je w naboju do syfonu bo wiadomo że źle sprasowane może = bum a w metalu = mini granat.


15 lis 2009, o 13:37
Zobacz profil
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2005, o 16:24
Posty: 248
Lokalizacja: bartenstein
Post 
tego paliwa się nie prasuje
po prostu nasypuje się i sama grawitacja ja ubija - spalanie jest równomierne i nie ma obawy o wybuch - sprawdzone :)
jest to jedno z najbardziej "obliczalnych" paliw do rakiet amatorskich,wada moze jest spory ciężar i niewysokie osiagi

_________________
"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości"


15 lis 2009, o 14:28
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2006, o 18:25
Posty: 149
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Post 
Nie wiem gdzie wyczytałeś takie głupoty, że tego paliwa się nie prasuje.
Przepraszam panowie, ale cooler, jesteś już dosyć długo w interesie, gwiazdeczek na pagonie też nie brakuje, a chcesz nasypywać luźnej MP do metalowego korpusu? Podupcyło.
Ta mieszanka spala się dosyć gwałtownie, zostawia sporo puszystego syfu, robiłem na tym silniki, i jak każdy kto tego paliwa używał, wie że polska literatura trochę kłamie na ten temat(prlowscy guru modelarstwa, ubostwiali w ksiazkach to paliwo).
Tak naprawdę nie jest wcale takie mocne, po zaprasowaniu silnik palił się o wiele za długo, ale to wina złęgo projektu, bynajmniej u mnie.

Ale nasypanie tego luzem do metalowego pojemnika, nie znająć paramaterów, bez możliwości obliczenia powierzchni spalania, typu pracy silnika, jest bardzo nierozsądne.

_________________
Obrazek


15 lis 2009, o 14:38
Zobacz profil
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2005, o 16:24
Posty: 248
Lokalizacja: bartenstein
Post 
heh,zacukałem się i chyba modelowo dałem dupy
rzeczywiscie sporo wody w łynie upłynęło kiedy je testowałem...
zrobiłem kiedyś 3 sztuki własnie na balonikach od syfonu i zdziwiony byłem jak ładnie latają
nie ubijałem tylko napełniałem tylko swobodnie puszczałem przez rurkę żeby stukając samo się ubiło do oporu

przepraszałem - nie chciałem dawać złego przykładu.nie siedzę w tym temecie od lat

ale jutro chyba spróbuję z dala od siedzib ludzkich sprawdzić działanie takiedo "demona prl'u" :)

pozdrawiam i proszę towarzyszy o przyjęcie mojej samokrytyki :)

_________________
"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości"


15 lis 2009, o 17:10
Zobacz profil
Nauczyciel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2007, o 21:59
Posty: 963
Lokalizacja: Katowice
Post 
A ta mieszanka nie jest przypadkiem 'trochę' niebezpieczna ze względu na wrażliwość na wilgoć? Wojskowi używają/używali różnego rodzaju mieszanek, które odradza się na forum amatorom - bo kluczem ich stabilności są odpowiednio czyste składniki lub np. odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią.
Swego czasu czytałem o mieszance Zn + S i zdaje się, należy do mieszanin zapalających się od kropli wody.

_________________
<wyk> Państwo się nie martwią że brakuje miejsc, tylko wykład wszyscy mają w jednej sali, konkurs będziecie pisać w warunkach normalnych.
<g>Wolałbym w standardowych, kurtkę zostawiłem w szatni.


16 lis 2009, o 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 mar 2007, o 03:29
Posty: 2
Post 
BArdzo malo udzielam sie na tym forum, ale ..."kilka slow do ojca prowadzacego": Zn+ S stechiometrycznie w luznej postaci nazywa sie popularnie cynkowy fotoblysk. Do tego zamkniety w naboju od syfonu stanowi zagrozenie razenia odlamkami!
Paliwo rakietowe na bazie cynku i siarki nie jest w stosunku stechiometrycznym, do tego nowsze mieszanki tego typu zawieraja aluminium. Musi byc koniecznie sprasowane, (lub stopione z siarka, co jest nielada wyczynem).
Powody dla ktorych reakcja nie przebiega jak nalezy to czesciowe utlenienie cynku i taka mieszanka jest mniej reaktywna, ale po dodaniu dobrej jakosci pylu cynkowego jest to bardzo szybka mieszanka, spalajaca sie nawet 4-8 cm/s w stanie sprasowanym.
Paliwo trudne do okielznania, udalo mi sie jedynie puscic maly silniczek z lepiszczem NC , Zn, S, Al.


25 lis 2009, o 15:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2009, o 19:48
Posty: 4
Lokalizacja: Polska
Post 
Cytuj:
A ta mieszanka nie jest przypadkiem 'trochę' niebezpieczna ze względu na wrażliwość na wilgoć? Wojskowi używają/używali różnego rodzaju mieszanek, które odradza się na forum amatorom - bo kluczem ich stabilności są odpowiednio czyste składniki lub np. odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią.
Swego czasu czytałem o mieszance Zn + S i zdaje się, należy do mieszanin zapalających się od kropli wody.

Miałeś kiedykolwiek kontakt z tą mieszanką? Jeśli nie to się nie wypowiadaj... Zn/S nie jest wcale wrażliwa na wilgoć. Tutaj może ona spowodować jedynie pogorszenie jakości paliwa, ale nic więcej.
Cytuj:
udalo mi sie jedynie puscic maly silniczek z lepiszczem NC , Zn, S, Al.

Po kiego dodałeś tutaj Al? Przecież siarka nie utleni Ci glinu... :roll:

_________________
Dobrego piechura nie rozpoznaje się po tym jak szybko idzie, lecz po tym jak daleko zajdzie.


18 gru 2009, o 18:12
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
luzny napisał(a):
Cytuj:
Cytuj:
udalo mi sie jedynie puscic maly silniczek z lepiszczem NC , Zn, S, Al.

Po kiego dodałeś tutaj Al? Przecież siarka nie utleni Ci glinu... :roll:


No jak to nie, reakcja zachodzi. Jest bardzo podobna do tej S + Zn

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


18 gru 2009, o 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 13 sie 2009, o 19:58
Posty: 6
Lokalizacja: się biorą dzieci ?
Post 
ja przez tydzień trzymałem tą mieszankę na dworze, padało, była mgła, świeciło słońce i mimo to nic się z nią nie stało po odpaleniu na kartce papieru powstał siarczek cynku zanieczyszczonego tlenkiem, po spaleniu, na ziemi paliło się trochę siarki. Dymu ze spalenia nie było prawie wcale natomiast, było dużo śmieci stałych.


18 gru 2009, o 20:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..