mozliwe

Rocket fuels. Opis paliw rakietowych.

Moderator: #Modelarstwo Rakietowe

mozliwe

Postprzez cooler33 » 8 gru 2009, o 00:57

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości"
cooler33

Postprzez Muody » 8 gru 2009, o 13:31

Zrobiłem ten sam temat http://forum.vmc.org.pl/viewtopic.php?t ... highlight= więc szkoda żeby były dwa takie same to mój można najwyżej usunąć.
Myślę że to nie ściema ale raczej technologia dla nas nie osiągalna, pewnie bardzo drobne Al i jakiś patent na odpalanie tego paliwka.Płąnący Mg z parą wodną podobnie reaguje.
pozdrawiam
Muody
Muody
*

Postprzez Pit » 8 gru 2009, o 17:59

Trochę dziwne jak dla mnie, że glin tak reaguje z wodą, ale na filmiku były oznaczenia, że to NASA więc chyba by nie ściemniali... Jak dla mnie to szybkość spalanie tego paliwa jest bardzo szybka, a przecież normalnie stosuje się różne dodatkowe utleniacze w paliwach rakietowych, kwas azotowy i różne cuda na jakie wpadną amerykanie... Moim zdaniem to coś jeszcze musi być w tym paliwie...
Całe życie wierzyłem w głębi, że nadejdą dni,
kiedy wszystko to co mnie gnębi marnym niczym pył, stanie się , gdy znajdzie mnie...
Pit

Postprzez Sulik » 8 gru 2009, o 18:34

przeanalizujcie sobie co się dzieje z wodą w ekstremalnie wysokich temperaturach, a dokładniej co by się stało gdyby polać palący się termit wodą ;)

i dokładnie o to chodzi w tym doświadczeniu - jedynie tajemnicą jest odpalenie i dodatki do mieszanki, bo zapewne takie są ;)
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."
youtube.com/Sulikczek - czyli moim okiem na retro komputery i konsole
Sulik
@MODERATOR

Postprzez texwillerxxx » 8 wrz 2010, o 21:13

witam. Na niebolotach jest ten temat poruszany. chodzi oto ze woda jest utleniaczem dla glinu, to calkowita prawda. Odpalac mozna nawet termitem. Sprawdzalem :wink: Wada jest to ze silnik musialem przenosic w termosie z suchym lodem.
bye bye, tex :) .
texwillerxxx

Postprzez mariusz75 » 8 wrz 2010, o 21:30

Roztwór katalitycznych ilości CuCl<sub>2</sub> trawi Al. Można to łatwo sprawdzić, a jak się nie posiada CuCl<sub>2</sub> wystarczy rozpuścic jakąś sól miedzi w roztoworze NaCl, ważne żeby w roztworze znalazło się Cu<sup>2+</sup> i Cl<sup>-</sup>.

Gdzieś na youtube jest filmik gdzie gość to demonstruje, i przy okazji zaparowuje całe pomieszczenie...
mariusz75
**

Powrót do Paliwa Rakietowe