Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Paliwo ciekłe / Nafta+ nitroglikol + NC 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2010, o 07:53
Posty: 29
Post Paliwo ciekłe / Nafta+ nitroglikol + NC
Zastanawiałem się ostatnio nad małym dodatku do nafty w ilości rzędu kilku % w postaci NC rozpuszczonej w nitroglikolu tak kilka %. Męczę się ostatnio nad napędem hybrydowym w silniku rakietowym i zastanawiam się o ile uda mi się zwiększyć moc po takim małym dodatku. Mam małe obawy odnoście niestabilności nitroglikolu i jeżeli zbiornik mi przekroczy temp to żeby mi nie pierdyknęło. Wtrysk paliwa jest wysokociśnieniowy a do komory spalania doprowadzam tlen pod ciś 12 atmosfer... Tylko teraz kwestia paliwa hmmmm...


2 wrz 2010, o 20:15
Zobacz profil
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
Czołem,
Jeśli już chcesz zwiększyć moc, to zamiast nafty zastosuj którąś ze sprawdzonych mieszanek na bazie eteru czy nitrometanu powszechnie stosowanych w mieszankach do silniczków w RC, a nie pchaj się w materiały wybuchowe :idea:
Skoro masz mało mocy z samej nafty i czystego tlenu to ciekawi mnie jak rozwiązałeś problem rozpylenia nafty w komorze spalania i mieszania ciągłego z tlenem w osi spalania ??
Pozdrawiam
Szymon

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


6 wrz 2010, o 22:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2010, o 07:53
Posty: 29
Post 
Właśnie nad nitrometanem myślałem, że jest dość drogi to w ilości 20-30%. Zaciekawił mnie myrol, i zastanawiam się nad efektem po dodaniu jakiś 3-4%...

_________________
Jeśli masz 15 lat i myślisz że fajnie jest zrobić sobie w domu jakiś potężny materiał wybuchowy - to stań pierw twarzą do ściany i walnij w nią głową z całej siły, jak nie pomoże to wiedz że niebawem będziesz podcierać tyłek łokciem...


10 wrz 2010, o 14:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2010, o 07:53
Posty: 29
Post 
Właśnie odnośnie rozpylania miałem największy problem... później przedstawię część zamówioną u drążacza która całkiem dobrze spełnia swoją rolę...

_________________
Jeśli masz 15 lat i myślisz że fajnie jest zrobić sobie w domu jakiś potężny materiał wybuchowy - to stań pierw twarzą do ściany i walnij w nią głową z całej siły, jak nie pomoże to wiedz że niebawem będziesz podcierać tyłek łokciem...


11 wrz 2010, o 08:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..