Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Najlepsze paliwo rakietowe/ nieudana kijanka... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 24 cze 2011, o 16:59
Posty: 1
Lokalizacja: wziąć piwo ?
Post Najlepsze paliwo rakietowe/ nieudana kijanka...
Witam. Chciałbym zapytać Was o najlepsze wg. Was paliwa rakietowe, pomijając czarny proch, który robiłem już chyba 1 000 000 razy i za każdym razem "nie wypalał tak jak wypalać powinien".

Robiłem swoją pierwszą kijankę. Jako paliwo zastosowałem czarny proch. Zrobiłem korpus o długości 6cm i średnicy 1 cm. Zrobiłem go z papieru do drukarki, który nasmarowałem klejem do drewna (Vikol, czy jakoś tak) rozrobionym z wodą w stosunku 1:1. Koniec korpusu zatkałem gipsem budowlanym o grubości ok. 3mm... Poczekałem 3 dni aż wszystko wyschnie (wsadziłem do eksykatora którego postawiłem na parapecie, aby szybciej wyschło)... Następnie wcześniej już przygotowany CP wsadziłem do środka, zrobiłem dziurkę o średnicy 2mm jakimś gwoździem i zatkałem gipsem budowlanym. Zostawiłem wszystko do wyschnięcia, następnie wyjąłem gwóźdź i wsadziłem lont. Poczekałem jeszcze 2 dni aż wyschnie. Wszystko przykleiłem taśmą do patyka i odpaliłem. Kijanka poleciała 30 cm do góry, spadła i dopaliła się na trawie. Jak ostygło wszystko to rozebrałem korpus, na dnie było dość dużo niespalonego CP....

Co mogło byś przyczyną, że kijanka sie nie udała ?

Będę próbował znów, ale tym razem chciałbym zastosować jakieś inne paliwo. Mam swoje labo. więc odczynników mam od groma np. KClO3 , KNO3, KNO3 itd.

Pozdrawiam !


24 cze 2011, o 17:10
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2008, o 12:16
Posty: 338
Post 
Nie wyszło Ci bo stosowałeś CP zamiast PCz. :lol:

_________________
"Bóg czuwa nad głupcami, dziećmi i chemikami" Michael Sveda


27 cze 2011, o 07:21
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
Odczynników mam od groma. Np. KClO3, KNO3, KNO3, KNO3, KNO3, KNO3, KNO3, KNO3...


Widzisz, i 5 dni roboty na nic :( Pamiętaj, to forum to tylko jedna wielka ściema w celu mylenia potencjalnych terrorystów. Wszystko co jest na tym forum to kłamstwo i nie działa.


27 cze 2011, o 11:09
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post Re: Najlepsze paliwo rakietowe/ nieudana kijanka...
mieciu-dormowo napisał(a):
Witam. Chciałbym zapytać Was o najlepsze wg. Was paliwa rakietowe, pomijając czarny proch, który robiłem już chyba 1 000 000 razy i za każdym razem "nie wypalał tak jak wypalać powinien".

Zatem zakup sobie zestaw dla kolekcjonerstwa, z tego co jest na necie ......
lub w te wakacje wybierz się do Czech na wycieczkę :D
PCz jest oferowany.... niestety w tym Kraju posiadanie jest zabronione pozostaje jedynie czytanie ze zrozumieniem..... lub samoróbka prochu za co jest odpowiedni paragraf....
pzdr.
eko


27 cze 2011, o 23:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..