Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Paliwo rakietowe bez HFCS 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 28 lip 2016, o 20:51
Posty: 40
Lokalizacja: 16 atom węgla steranu
Post Paliwo rakietowe bez HFCS
Witam,
Ostatnio zrobiłem rakietę (fajerwerkę z gwiazdkami). Nie miałem HFCS (Syrop glukozowo-fruktozowy), więc kombinowałem i wpdałem na nowy pomysł, a mianowicie, żeby zastąpić zwykły syrop glukozowo-fruktozowy syropem z *agawy. Choć syrop z agawy jest drogi, jest doskonałym zamiennikiem HFCS. Ma taką samą konsystencję oraz podobne zachowanie podczas przygotowywania paliwa.

Przepis na paliwo oparte o syrop z agawy:
- 65% KNO3
- 16% C12H22O11
- 19% Syrop z agawy
- +1% całości Fe2O3

Przygotowywanie:
Na patelnię (z kuchenką ELEKTRYCZNĄ lub INDUKCYJNĄ; NIGDY GAZOWĄ) nalej syrop z agawy oraz postaw patelnię na średni ogień (7). Kiedy temperatura dojdzie do <100*C, zaczną się pojawiać malutkie bąbelki na krawędzi rozlanego na patelni syropu. Wtedy nasyp mieszaninę KNO3, C12H22O11 oraz Fe2O3. Wymieszaj nierozpuszczony proszek, do chwili, kiedy zmieni się w bordową maź. Zdejmij patelnie z ognia i daj się jej ochłodzić. Potem postaw ją raz jeszcze na średni ogień i mieszaj. Kiedy mieszanka osiągnie temperaturę 99*C zdejmij ją z ognia i wlej do korpusu swojego silnika rakiety. Następnie wbij w środek paliwa patyczek po szaszłykach lub podobnej średnicy pręt i pozwól stwardnieć ziarnie paliwa. GOTOWE!!! :mrgreen:

Jeżeli uda Ci się zrobić silnik z takim paliwem powiadom mnie na PW


30 lip 2016, o 18:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..