Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Rakiety przeciw lotnicze 
Autor Wiadomość
Post Rakiety przeciw lotnicze
W jakichś niemieckich rakietach przeciwlotniczych jako paliwo był używany proch bezdymny. Teraz tak:
-czy tym prochem jest nitroceluloza?? (jak nie to co?)
-jak to wykożystać do budowy rakiet domowej konstrukcji?? :twisted:


24 lip 2006, o 01:30
Post 
Chyba nici z twojego pomysłu, ale niech wypowiedzą się doświadczeni modelarze. Pewne jest, że są paliwa w których skład wchodzi nitroceluloza
oto przykład*:
Nitroceluloza 11%N.....................................................12,00 %
Metakrylan metylu.......................................................12,00 %
NH4NO3.......................................................................70,00 %
C - węgiel drzewny......................................................2,00 %
(NH4)2Cr2O7.................................................................4,00 %

*ze stronki Pinot'a


24 lip 2006, o 09:42

Dołączył(a): 12 sty 2007, o 16:46
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Panowie.. obecnie stosowane paliwa rakietowe w przemyśle zbrojeniowym dzielmy na homogeniczne i heterogeniczne.
Homogeniczne składają się głównie z NC tak coś od 11% do nawet 12,6% reszta to nitroestry i dodatki typu katalizatory spalania inhibitory i tym podobne.
Heterogeniczne (pirotechniczne) składają się z różnych substancji choć przewodniczą im chlorany i azotany jako utleniacze, jakieś tam lepiszcze (polimer coby nam się nieorganika nie rozsypała po silniku) oraz jakaś substancja palna bardzi często pył aluminiowy.
Tak nasze rakiety przeciwlotnicze latają właśnie na homogenicznych...
Czyli NC...


19 sty 2007, o 00:07
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Stosują często AP. Wbrew pozorom paliwa na AN to HPki. Ten utleniacz jest dośc kapryśny bo raz ze higroskopijny a dwa ze zwiększa się objętośc kryształów AN przy temp(około)30* i paliwo się deformuje. Ważny jest tez lepisz zeby zabespieczyc nawóz przed wilgocią. Nie którzy dodają NADchlorany(pare%) zeby poprawic osiągi AN i zabezpieczyc się przed deformacja ziarna paliwa. Paliwka bez nadchloranów palą się baaardzo słabo no ale mamy katalizatory spalania ot chocby wspomniany dichromian. Skład tego prochu nie jest jakiś kosmiczny metakrylan metylu da się otrzymac(nawet łatwo) NC tak samo. Dichromian jest łatwo dostępny. Paliwo nie było by problemem. Tylko jak je okiełznac??

NC to jak by nie patrzec tez niroester a inne nitroestry?? EGDN??
Cytuj:
Tak nasze rakiety przeciwlotnicze latają właśnie na homogenicznych

z tego co napisałes to latają na heterogenicznych


19 sty 2007, o 08:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 sty 2007, o 16:46
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Jak napisałem,Homogeniczne składają się z NC mój błąd bo 11-12,6 %N
Nitroestry to głównie NG, EGDN - spełniają rolę utleniacza dla NC. EGDN stosuje się w konstrukcjach pracujących w niższych temperaturach, lub mieszaniny EGDN i NG - mają lepsze charakterystyki wytrzymałościowe.
NC nie stosuje się z utleniaczami Nieorganicznymi Typu nadchlorany i nawozy azotowe. Dla domowej zabawy można kombinować ale w konstrukcjach które mają sobie kilka lat siedzieć w wyrzutni byłoby to niebezpieczne - pogarszają się charakterystyki balistyczne takich paliw i to bardzo np: paliwko może pęknąć podczas startu, jego spalanie może być pulsacyjne...
Jeśli wyraziłem się niejasno to sorki....
Homogeniczne.


19 sty 2007, o 12:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2007, o 21:50
Posty: 8
Post 
Nooo... nie wiem czy ktoś się skusi na zrobienie takiej rakiety z papierowej gilz (metalu chyba nie będziecie używać ?? ) dysza lub sito z drewna hmm... :roll: gorzej z paliwem taka rakieta trochę pożera na domowe warunki to chyba niezbyt ekonomiczne nitrować tyle celulozy :roll: Nie wiem czy znacie zasady działania takiego silnika bo przeważnie to jest tylko opisana budowa, ale w takich silnikach paliwo jest odpalane od przodu rakiety, a nie od tyłu. Poza tym w paliwach opartych na NC nie stosuje się dodatkowych utleniaczy bo niby po co ?? Zawieraj raczej substancje, które spowalniają proces spalania (stabilizatory) dodatkowo są pokrywane różnymi inhibitorami, które zapobiegają spalaniu zewnętrznej warstwy paliwa (octan celulozy, etylocelulozy, polioctan winylu) co do kształtu paliwa to różnie mogą być sztabki odpowiednio po układane lub parę walców z pojednyńczym otworem może być też jeden walc z wieloma otworami, wszystko zależy od średnicy silnika. Paliwo i może gdzieś by się znalazło, ale kto ma czaaaas i chęci ?? 8)

_________________
patron


2 lip 2007, o 22:56
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
:lol: Rakieta przeciwlotnicza w domu :lol: Rakieta owszem ale przeciwlotnicza ?? :lol: No i nikt nie zaznaczył jaka ona ma byc... Czy ręczna, czy już znacznie większa bo z wyrzutni naziemnej(wiecie o co chodzi). No i zastanawiające jest to jak kolega patron chce zrobic system naprowadzania na cel ?? :lol:

Co do NitroCeli to wieśc gminna niesie że ma ujemny BT a raczej sama w sobie się palic nie będzie :roll: Paliw mamy naprawdę sporo od RCandy przez KNOSALa aż po HP 8) Choc w jakiejś tam wyrzutni Rakieta osiąga prędkośc 4 macha co na amatorskie warunki jest niemożliwe..

Wojsko używa paliw opartych na MW z prostej przyczyny: Niespalone paliwo wzmacnia siłę wybuchu głowicy.

Podsumowując: pomysł budowy rakiety przeciwlotniczej w domu wyszydzam :lol: :lol:


3 lip 2007, o 08:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 lut 2007, o 21:01
Posty: 235
Lokalizacja: Z Polski
Post 
Widzę ze muszę wejść do akcji :)

Error wojsko używa do paliw zazwyczaj NG albo NItroDiGlikolu
Nie spotkałem sie z paliwem na EGDN no chyba ze w domowych warunkach .


Kolejny :wink: Error w paliwach rakietowych nie widziałem nigdy nitrocelulozy 12%N
Czasem stosuje sie mixy NitroCelulozy 12,2%N i 30%N
lecz przeważnie stosują 30%N BS2
O podwyższonej zawartości N daje wtedy to paliwo lepsze osiągi .

Przykład właśnie balistyt o którym komuś wspomniałem :lol: :lol: :lol: :wink:


Taka paliwa przeważnie jak stosują NG wymagają stabilizacji .
Zazwyczaj Centralit (NitroMocznik) bądź tez Płynny DiNitroToluen / TriNitroToluen .

Ja bym nie powiedział czy to nie opłacalne heh karmelkiem to można sobie wypalać dziury w trawniku w porównaniu do takich paliw jak balistyt

@Mod musiałem dodać swoje 2grosze :) ale to sie tyczy paliw rakietowych zgodnie z działem wiec chyba można na ten temat rozmawiać :| ??


Pozdro TB303

_________________
..... . . TB303 . . .....


3 lip 2007, o 12:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..