Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ] 
Czy ona poleci? 
Autor Wiadomość
Post Czy ona poleci?
Witam mam rakietke zrobina z tubki od kleju w sztyfcie i mam dysze.
Ale przy rakietkach musi byc puste powietrze w srodku, jak je zrobic skoro jak wleje paliwo to zaleje cała tubke? i czy jak zrobie korpus poleci?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


13 gru 2006, o 16:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Czy ona poleci?
domichaelo napisał(a):
Witam mam rakietke zrobina z tubki od kleju w sztyfcie i mam dysze.
Ale przy rakietkach musi byc puste powietrze w srodku, jak je zrobic skoro jak wleje paliwo to zaleje cała tubke? i czy jak zrobie korpus poleci?


Witam
Nie pytaj tylko zrób, potem się z nami podzielisz uwagami :) Bo mało kto, albo i nikt nie może przewidzieć co się stanie :)
PS Chyba, że obrazki powklejałeś do postu :)
Pozdrawiam
Bystry

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


13 gru 2006, o 16:57
Zobacz profil
Post 
no dobra ale jak zrobic ten kanał z powietrzem?


13 gru 2006, o 17:11
Post 
Jak będziesz wlewał tam karmelka to wsadz tam jakiś kawałem walca albo jakiś bolec i wtedy lej :D . Ja bym tak nie robił bo ci prawdopodobnie zjara korpus. :D No chyba że szkłem wodnym nasmarujesz. Może też wybuchnąć taki korpus. :D


13 gru 2006, o 17:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post 
domichaelo napisał(a):
no dobra ale jak zrobic ten kanał z powietrzem?

mrox15 napisał(a):
Jak będziesz wlewał tam karmelka to wsadz tam jakiś kawałem walca albo jakiś bolec i wtedy lej Very Happy . Ja bym tak nie robił bo ci prawdopodobnie zjara korpus. Very Happy No chyba że szkłem wodnym nasmarujesz. Może też wybuchnąć taki korpus. Very Happy


:arrow: Domichaelo
:arrow: hmn... włóż ołówek :) albo patyczka od szaszłyków, możesz zalać i potem zrobić dziurkę. Na pewno coś masz czym da radę to zrobić.

:arrow: mrox15
:arrow: nie spali Ci się korpus przy wlewaniu, jedyne co to może trochę się z defragmentować :twisted:. Tak plastikowy korpus szkłem wodnym ?? Eh... karmelek wybuchnąć ?? :twisted:

Pozdrawiam
Bystry

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


13 gru 2006, o 18:07
Zobacz profil
Post 
tez tak mysłem ale najpier poczkeam az ostygnie. Dobra czyli rakietke chyba mam a moze cos o silniku jak go zrobic ? do tej rakietki. bo na forum nie zabrdzo psize jak go zrobic...


13 gru 2006, o 18:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post 
domichaelo napisał(a):
tez tak mysłem ale najpier poczkeam az ostygnie. Dobra czyli rakietke chyba mam a moze cos o silniku jak go zrobic ? do tej rakietki. bo na forum nie zabrdzo psize jak go zrobic...


pisze pisze, tylko trzeba poszukać :) nom pomyśl jak :) nawet jak nie ma w co wątpię to masz mózg, czasem się go używa :D więc wymyśl coś !! !!

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


13 gru 2006, o 18:24
Zobacz profil
Post 
Ja kanały robie wiertarka, ale karmelka żadko wlewam, raczej go rozdrabniam na pył i upycham do korpusu(szybciej sie spala wtedy).


13 gru 2006, o 19:09
Post 
Bystry napisał(a):
mrox15
:arrow: nie spali Ci się korpus przy wlewaniu, jedyne co to może trochę się z defragmentować :twisted:. Tak plastikowy korpus szkłem wodnym ?? Eh... karmelek wybuchnąć ?? :twisted:
Bystry


Bystry nie chodziło mi że sie przy wlewaniu korpus się spali tylko podczas pracy silniczka. Ja jak kiedyś robiłem papierowe i zatyczki gipsowo-watowe to karmelek przepalił watę w gipsie i zrobiła sie dziura. :?

I jak da się za małą dziurkę w dyszy to bum. :D


13 gru 2006, o 20:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post 
mrox15 napisał(a):
Bystry napisał(a):
mrox15
:arrow: nie spali Ci się korpus przy wlewaniu, jedyne co to może trochę się z defragmentować :twisted:. Tak plastikowy korpus szkłem wodnym ?? Eh... karmelek wybuchnąć ?? :twisted:
Bystry


Bystry nie chodziło mi że sie przy wlewaniu korpus się spali tylko podczas pracy silniczka. Ja jak kiedyś robiłem papierowe i zatyczki gipsowo-watowe to karmelek przepalił watę w gipsie i zrobiła sie dziura. :?

I jak da się za małą dziurkę w dyszy to bum. :D

Nom, ale chyba łatwo się domyśleć, że chodzi mu o jednorazowy start :) Jak dobrze zaimpregnujesz papier to się nie spali uwierz mi :)
Pozdrawiam
Bystry

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


13 gru 2006, o 21:38
Zobacz profil
Post 
Dopiero teraz zauwarzyłem ze zdjec nie wrzuciło wiec daje:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


13 gru 2006, o 22:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post 
Dysze najlepiej robić na samym środku, bo tak to o ile się nie mylę rakieta może polecieć w Twoim przypadku w lewo chyba, mogę się mylić, bo ciśnienie może przeważać na stronę po której jest wylot i będzie po wszystkim, rakietka poleci w bok i spadnie. Przyjemniej ja mam takie wrażenie, niech się wypowie ktoś kto ma w tym duże doświadczenie.
Pozdrawiam
Bystry

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


13 gru 2006, o 23:28
Zobacz profil
Post 
Jak to nie jest szkłem wodnym zaimpregnowane to moin zdaniem wypali najpierw małą dziurkę, potem większą, gazy ulecą, poleci na 3 m i wsio :D. Saletra ma ma temperturę dochodzącą do 600 stopni to karmelek więcej ma może jescze. Jak dasz jakiś statecznik np. kijek to i lekko przechylona dysza może być ale bez przesady. :D


14 gru 2006, o 00:07
Post 
dysza tam jest prosta co do cm


14 gru 2006, o 08:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post Odp
domichaelo napisał(a):
dysza tam jest prosta co do cm

Witam
Jak dla mnie to wygląda, że jest z boku :) równie dobrze możesz trochę obłożyć to folią aluminiową w środku i na zewnątrz :) Powinno pomóc :)
Pozdrawiam
Bystry

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


14 gru 2006, o 14:31
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2006, o 18:25
Posty: 149
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Post 
karmelek ma temp. spalania około 1200Celsjusza, jego spaliny troche mniej. folia nic nie da po prostu ja przepali.
silnik z plastiku to... glupota w chwile plastik sie przepali. a dysza to jest rulonik z papieru?? ehh pytasz sie czy poleci?? Nie

_________________
Obrazek


14 gru 2006, o 16:26
Zobacz profil
Post 
no to co mam uzyc do rakietki skoro palstik przepali albo dac jeszcze jakas warstwe czegs? czy moze rurki pcv?


14 gru 2006, o 16:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2006, o 17:28
Posty: 88
Lokalizacja: zewsząd
Post 
a PCV t co? stal? odpowiednio spreparuj papier a dysze daj z gipsu, ewentualnie srajtaśma i sz. wodne - pokombinuj.


14 gru 2006, o 17:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2006, o 18:30
Posty: 87
Lokalizacja: Gród Tura
Post 
A ja ci polecam to
http://www.vmc.org.pl/articles.php?id=80


14 gru 2006, o 17:33
Zobacz profil
Post 
Kamis napisał(a):


1. co ty mi człowieku dałes jak zrobic karmelka? mysilsz ze nie umiem?

2. a jak chodzi o gips to mozna rakietke z tego zrobic?

3. a moze by delkatnie moja rakietke wewnatrz posmarowac gipsem zeby palstiku nie stopiło


14 gru 2006, o 20:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2006, o 18:30
Posty: 87
Lokalizacja: Gród Tura
Post 
Tam jest cały opis jak zrobić rakietke i napewno poleci lepiej niż ta w plastikowym korpusie 8)


14 gru 2006, o 22:17
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2006, o 18:25
Posty: 149
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Post 
jakby to powiedziec, ten plastik po kleju ty chyba kochasz.
z niego się po prostu nie da, wez potnij kartke a4(od ryzy biala prostokatna) na 3 czesci, zrob tak z dwiema kartkami albo najlepiej trzema. nawin na ten plastik kazda po koleji smarujac klejem ( np wikolem albo bilaym szkolnym) przy wiekszych staraniach powinin wyjsc ci walec, to na kaloryfer, rano sciagnij wyjmij ten plastik. rozrob gips zalej z jednej stronyodczekaj az wyschnie zrob dziure( dysze) wiertarą.
naladuj karmelka wywierc kanal.( tylko pamietaj nie wkladaj paliwa az do samej gory zostaw 1,5 cm. poluz dwa krazki paperowe na paliwo i zalej gipsem. Gotowe

_________________
Obrazek


14 gru 2006, o 22:21
Zobacz profil
Post 
dzieki beaker i innym biore sie za to temat do kosza!


14 gru 2006, o 23:06
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2006, o 18:25
Posty: 149
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Post 
spoko od tego sluzy forum :)
tylko mogles temat zalozyc w dziale o silnikach...

_________________
Obrazek


15 gru 2006, o 15:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 24 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..