Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Kołnierz aerodynamiczny czyli cos innego. 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post Kołnierz aerodynamiczny czyli cos innego.
Co to jest ??
Kołnierz aerodynamiczny to rodzaj systemu odzyskiwania rakiet prosty do wykonania i jesli wszystko zrobimy dobrze to będzie skuteczny. Choc nie do końca pewny. Myśle, ze jest on dobry na początek.
Jak to działa ??
Zasada działania jest taka:ciąg silnika sprawia ze rakieta leci. Kiedy jednak
silnik rakietowy zakończy swoją pracę rakieta leci dzięki magicznej bezwładnosci. Podczas tego bezwładnego lotu kołnierz wraz z silnikiem siłą oporu powietrza zostaje "wypchnięty" z korpusu rakiety. Otwiera się spadochron i rakieta bezpiecznie opada na ziemię.

Budowa
Silnik umieszczamy w korpusie aby stosunkowo łatwo z niego wypadał. Nie chodzi o to aby wylatywał przy pionowym ustawieniu rakiety !! Na silniku przy jego dyszy montujemy owy kołnierz. Kołnierz jest to pierścień wykonany np. z tektury o srednicy zewnętrznej większej niż srednica silnika jego rozmiar niestety trzeba dobrac doswiadczalnie az dojdzie się do optymalnego rozmiaru. Spadochron mocujemy mocną nitką do silnika. Silnik natomiast mocujemy mocną nitką(musi byc 2x dłuższa niż długosc spadochronu wraz z linkami)

Moim zdaniem jest to prosty system odzyskiwania rakiet. Nie jest to mój pomysł spotkałem się na jakiejś stronie z tym patentem(nie wiem jakiej) jednak nie jest to Ctrl+c i Ctrl+v post jest całkowicie mój.
System ten jest skuteczny ale nie do końca pewny Kołnierz stawia opór więc nie poprawi to wysokosci lotu. Nie testowałem tego systemu, ale już nie długo :wink: system i "żelazna dziewica" będzie i filmik :D
Proszę o rzeczową krytykę pozdrawiam Front.
A oto rysuneczek przedstawiający ideę tego patentu:


Załączniki:
Komentarz: Oto jak mniej więcej to wygląda.
idea.jpg
idea.jpg [ 23.16 KiB | Przeglądane 4251 razy ]
1 mar 2007, o 19:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sty 2007, o 15:33
Posty: 7
Lokalizacja: z okolic Złotoryji
Post 
Kołniez był opisywany w książce"młody modelarz rakiet" i jest to mało spotykana metoda.
Według mnie lepiej zrocić miotanie w silniku i nie jest to tak skomplikowane dla początkujących.


1 mar 2007, o 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2007, o 18:19
Posty: 85
Lokalizacja: z Polski
Post 
http://eltop.bitel.lublin.pl/modules.ph ... &sid=2#r11

:wink:


4 mar 2007, o 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 13 lip 2007, o 18:05
Posty: 16
Post 
ja robię odpadającą głowicę i z tego miejsca wyrzucany jest spadochron sposób testowany0


13 lip 2007, o 20:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..