Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Paliwo nie daje ciągu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2007, o 21:07
Posty: 44
Post 
no kanału nie robie
Czyli paliwa które wymagają kanału odpalanie od dołu a które tego nie potrzebują zapala sie od góry? :oops:
Nie to żebym sie sprzeczał lub coś podważał ale może to ktoś wytłumaczyć?


10 gru 2007, o 19:36
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2007, o 15:26
Posty: 639
Post 
te ktore maja kanal odpala sie przy A czyli szczycie kanalu ( czubku rakiety ) zeby plonac zapalila sie reszta mieszanki = wieksze cisnienie a te ktore nie wymagaja kanalu to przy dyszy ( bo jak nie ma kanalu to gdzie indziej )

_________________
<center>Obrazek
Obrazek
"...ale to już tak jest, że chemia jest the best i tyle..."</center>


10 gru 2007, o 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 maja 2008, o 12:11
Posty: 5
Lokalizacja: Z rakiety
Post 
Ja to kiedyś (trzy dni temu) zrobiłem rakietkę z pięciu środków rolek papieru toaletowego :twisted: :D :twisted: :D :twisted: :D .Posklejałem je dobrze taśmą izolacyjną, zrobiłem ładny czubek z kartonu, okleiłem folią aluminiową (od środka, co było piekielnie trudne bo musiałem przykleić ją dwustronną taśmą klejącą), na sam dół wlałem trochę karmelki, wsypałem prawie do pełna mieszankę saletry potasowej i cukru, ubiłem, znowu nasypałem mieszanki saletry potasowej i cukru, znowu ubiłem, i tak aż mi się wszystko wepchnęło i upchnęło, zrobiłem lont zamaczając sznurek w benzynie i tarzając go w mieszance saletry potasowej i cukru, zrobiłem trochę karmelki i ją wlałem na wcześniej upchniętą mieszankę, (dobrze że mi podeschła bo by się mieszanka saletry potasowej i cukru zapaliła) i zanim całkiem ta karmelka wystygła włożyłem w nią wcześniej przygotowany lont. Wczoraj była próba i szkoda że nie mam filmiku !! :twisted: !! :twisted: :D . Rakieta była oparta o pustak gliniany. Jak odpaliłem lont to się po chwili karmelka zajęła i był dym a potem jak się mieszanka saletry potasowej i cukru zajęła to normalnie miałem silnik rakietowo-odrzutowy !! !! !! . Płomień miał jakieś trzy czwarte metra i ta rakietka wyleciała na poletko ziemniaków mojej babuni. Taki dystans (około 100 do 130 metrów) to jest coś jak na moją pierwszą rakietę która poleciała. A wysokość jej lotu to jakieś 20 metrów. Ooodjaaazd :twisted: :D :twisted: !! :D :twisted: !! !!

(Tylko że dla mnie ogromne koszty)

_________________
Trzynasty Schron

Paranormalne.Pl

Niech nam żyje pirotechnika!


14 cze 2008, o 11:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2007, o 23:05
Posty: 61
Lokalizacja: ZACHPOM
Post 
Ja moją rakietę na karmelku z kanałem (silnik testowałem) zrobiłem taniej... nie pamiętam dokładnie wymiarów bo to stary projekt :) Karmelek był 65/35, kanał chyba 6mm, dysza 5mm, a rakieta odpalana pod kątem ok. 80* przeleciała 100m na wys. ok. 30m (mierzyłem sznurkiem). 80g paliwa, udźwignęło jeszcze 20g FB i kijek, który okazał się za ciężki (gdyby był lżejszy, rakieta nie miała by trudności z podnoszeniem). Silnik pracował ok. 12s. Robiąc taki sam silnik z mieszanką saletra-cukier w tych samych proporcjach, (bez FB) kijanka podleciałaa kilka metrów i paliwo się skończyło... A było mocno sprasowane (jak dźgnąłem ołówkiem to się tylko taka rysa robiła)
Polecam Karmelkę - wydajniejsza, łatwiejsza w wykonaniu, bardziej stabilna.
A co do pierwszego posta to dyszę się robi mocną... Szkło wodne powinno pomóc :roll:
Pozdrawiam
piop :arrow: Maciek

_________________
piop staje się Alchemikiem, dołącza do tego cechu. Dojrzewa.


5 wrz 2008, o 17:10
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2007, o 11:35
Posty: 134
Lokalizacja: mam to wiedzieć?
Post 
piop napisał(a):
Silnik pracował ok. 12s

:szok: Nie dziwil bym sie jak by to nie bylo z kanalem


5 wrz 2008, o 21:21
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post 
ave mitomani. baron munchausen był nikim.

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


7 wrz 2008, o 00:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2007, o 23:05
Posty: 61
Lokalizacja: ZACHPOM
Post 
Źle napisałem :oops: Silnik pracował 4s, a paliwa było 100g. Korpus z papieru klejonego szłem wodnym. Te dwawnaście sekund to złudzenie optyczne. Ciągle pracuję nad tym silnikem to mi się myli :wink:
Następnym razem postaram się napisać z sensem...
Pozdrawiam

_________________
piop staje się Alchemikiem, dołącza do tego cechu. Dojrzewa.


7 wrz 2008, o 19:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..