Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Toczone dysze wylotowe. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 4 wrz 2007, o 17:15
Posty: 1
Post Toczone dysze wylotowe.
Szukajac materiałow szkoleniowych co do obslugi tokarki natknalem sie na taki oto link: http://www.nakka-rocketry.net/nozmach.html

Gosc toczy dysze wylotowe ze stali. Widac, ze to juz profesjonalna robota. Ale buszujac po tymze forum natknalem sie na post, by pod zadnym pozorem nie uzywac metalowych czesci... wiec jak to jest?


9 wrz 2007, o 21:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post odp.
Nom to jest tak... nie który rzeczy jak, jak się robi profesjonalnie tak jak ta dyszę nie da się uniknąć ... np. robie rakietę i ma w tym pewne doświadczenie, za pewne duże, albo robi rakietę napędzaną paliwem bądź pod ciśnieniem i jeszcze inne kosmiczne rzeczy to nie da się uniknąć metalowych części ... i z tego co się oriętuje to on chyba całą rakietę robi z metalu ... w sumie nawet chyba Front robił rakietę wielokrotnego użytku ... ale nie jestem pewien :) Jak coś pomyliłem to sorka :D RS to nie moja najlepsza dziedzina 8)
Bystry

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


9 wrz 2007, o 22:17
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Frontowi nie chce się za rurkami Al biegac :wink: :lol: Hmm modelarstwo rakietowe to w sumie jedyna gałąź amatorskiej pirotechniki gdzie dozolone jest używanie metalu :wink: Ale tylko gdy rakieciarz amator posiada szeroką wiedzę z zakresu silników rakietowych :)
Powiem tak: nie da się uzyskac takich osiągów SR w papierze jak np w aluminiowej rurce co jest oczywiste ze względu na wytrzymałośc ciśnieniową materiału !! Oczywiście do tego celu należy używac stopu Al nie dającego odłamków !!
Przed startem rakiety należy zachowac daaaleko idące BHP ze względu na możliwośc eksplozji SR !!

Co do samych toczonych dysz to sprawa bardzo fajna bo owa dysza jest mało erozyjna(choc to zalezy od paliwa i zacisku) oraz można nadac jej odpowiedni kształt i wymiary :wink:


Podsumowując metal w modelarstwie tylko dla orłów

Nie wiesz co to zacisk ISP czy Iw to wracaj do klocków lego a nie za rakiety się brac :wink: :lol:


9 wrz 2007, o 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2006, o 13:18
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź
Post odp.
Jeee nie pomyliłem się 8) a co do Ciebie Fronciu to chyba się pomyliłem :P

_________________
Obrazek
kubatron napisał(a):
Mendelejew i jego spolka


10 wrz 2007, o 06:58
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2007, o 15:10
Posty: 214
Lokalizacja: Don't Panic! We're From Poland
Post 
[quote="Front"]Oczywiście do tego celu należy używac stopu Al nie dającego odłamków !!

a to ciekawe jakiż to stop kolega ma na myśli...jakiś stop o niskim module Younga czy jak???

pozdro vis :wink:


11 mar 2008, o 22:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..