Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Jak zrobić głowice?? 
Autor Wiadomość
Post Jak zrobić głowice??
Siemka. Pytanie jak w temacie. Chciałbym zrobić głowice bo koleś od ktorego miałem plastykowe, chce za 1 głowice 2zł, a wcześniej sprzedawał po 20gr!!!


9 paź 2005, o 15:21
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lut 2005, o 21:11
Posty: 931
Lokalizacja: Poznań
Post 
Prowizoryczna tokarka z wiertarki, styropian i nóź... :roll:

Albo kartka a4 i vikol+ woda :roll:

Pozdro


9 paź 2005, o 15:53
Zobacz profil
Post 
Kawałek pianki takiej co w lodówce jest i papier zcierny. Tym sposobem można zrobić calkiem porządną glowice. :D


16 lis 2005, o 14:12
Post 
ja proponuje nastepujace sposoby:
I:bierzemy twardy styropian i wicinamy stozek, u jego podstawy robimy dziurke i wklejamy jaks pret na poxipol. po wyschnieciu zakladamy pret na wiertarke no i jazda z papierem sciernym az do zadanego efektu
II: bierzemy papier i robimy forme w ksztalcie stozka i wypelniamy go pianka doi uszczelniania okien, po stwardnieniu wyciagamy/odrywamy papier
gtowy stozek z I/II sposobu pokrywamy np poxipolem albo masa szpachlowa, a po wyschnieciu mozna jeszcze raz przeszlifowac (tak jak w sposobie I) :D


3 sty 2006, o 15:34
*****

Dołączył(a): 15 gru 2004, o 19:15
Posty: 59
Post 
Ja proponuje toczone stożki z balsy, albo innego lekkiego drewna. Od biedy możesz wykonac sobie papierowy wzór i zalac go parafina swiecowa i bedziesz mial stozek, ale to taka mega prowizorka, mozesz stozek wykonac rowniez z epoksydu, mozesz na drewniany/metalowy wzorzec stozka ponawijac papier i zrobic papierowy. jest naprawde masa sposobow... ale najlepsze to chyba jednak wychodza drewniane nawiercane do wewnatrz w celu ewentualnego umieszczenia obciazenia w postaci kulek olowianych majacego za zadanie odpowiednio przesunac srodek ciezkosci wzgledem srodka parcia.

Pozdrawiam


3 sty 2006, o 22:19
Zobacz profil
Post 
sposob Andrewa jest najleprzy ale i najbardziej profesjonalny,nie wszsyscy maja zdolnosci manualne a balsa nie jest tania,totez stad moja propozycja :D


3 sty 2006, o 22:51

Dołączył(a): 12 lut 2006, o 17:50
Posty: 11
Post 
Można by też sprubować zrobić papierowy szablon tak jak pisał piotras i zalać go roztopionym plastikiem. Puźniej lekko wydrążyć w środku i gotowe.


27 lut 2006, o 19:04
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sty 2006, o 18:55
Posty: 70
Lokalizacja: kraków
Post 
kombinujecie :wink: Potrzeba: pianka montarzowa, wierarka wiertło 6mm na przyklad i papier scierny 100 i 300. Wycinamy kawalek pianki, nabijamy na wiertło, krecimy i papierem sciernym 100 nadajemy kształt a 300 "polerujemy". gotowe.

_________________
Obrazek
ZAPRASZAMY


27 lut 2006, o 20:33
Zobacz profil
Post struktura pianki
Mi sie wydaje że pianka to pianka - i jest w związku z tym porowata - jak sie ją przetnie to są pootwierane pęcheżyki - nie da się jej wg mnie wyszlifować bo zawsze będą pęcheże...

Proponuje się rozejżeć za gotowymi wyrobami made in tajwan typu końcówki długopisów przez rózne rozmiary strzykawek, a na butelkach po pepsi skończywszy - wszystko wg mnie zależy od wielkości rakiety i wielkości i wagi głowicy
Pozdro


1 maja 2006, o 01:02
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sty 2006, o 18:55
Posty: 70
Lokalizacja: kraków
Post 
dał bym głowę z strzykawki sa walcowate ale ja se może nie znam...

_________________
Obrazek
ZAPRASZAMY


1 maja 2006, o 20:15
Zobacz profil
Post 
Jeśli chodzi o strzykawki to głowicą miałaby być ta jej część na samym jej końcu (a nie cała strzykawka) - niektóre są bardzo ładnie zakończone i w sam raz sie nadają na głowice bo są idealnie symetryczne i doskonale gładkie

Moja siostra pracuje w szpitalu i strzykawek nie jest 5 rodzajów bo tyle mają w aptece, rodzajów i wymiarów jest ze 30. Moim zdaniem warto sie za tym zakręcić.


1 maja 2006, o 23:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..