Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Głowice, czubki - jak kto woli 
Autor Wiadomość
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post Głowice, czubki - jak kto woli
Witam
Jest to temat o tym jak i z jakich materiałów można zrobić głowice do modelu rakiety. Kto ma jakiś ciekawy pomysł jak zrobić solidną, ładną, tanią etc. głowicę do modelu rakiety, śmiało może przelać swoją koncepcję w tym właśnie temacie. Mile widziane będą zdjęcia wraz z opisem technologii głowic, wykonanych według zamieszczonych koncepcji (oczywiście kultura sztabowa na jak najwyższym poziomie). Założeniem tego tematu jest, aby umieszczać tu raczej suche fakty odnośnie samej techniki wykonania tego jakże ważnego elementu rakiety, potrzebnego parku maszynowego do jego wykonania i ewentualnie jakieś inne uwagi np. odnośnie wagi i tym podobnych.

Wszelkie wypowiedzi emocjonalne typu : " O jakie to fajne. " będą sukcesywnie usuwane, a w skrajnych wypadkach, autor zostanie nagrodzony ostrzeżeniem.

Zapraszam do lektury jak i wpisywania swoich koncepcji
Pozdrawiam
Szymon

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


Ostatnio edytowano 10 sie 2008, o 12:08 przez pessos, łącznie edytowano 1 raz



2 kwi 2006, o 19:40
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2005, o 17:39
Posty: 86
Lokalizacja: Z d....domu
Post 
Bardzo dobrze głowice wychodzą z laminatu. Potrzeba nam tylko kopyto . czyli ładny stożek jako wzór (najlepjej zrobić na tokarce , tokarz zrobi nawet z free) kupujemy wtedy mate szklaną i żywice poliestrowa . nakałdamy warstwe maty poczym zmarujemy obfice żywicą. czekamy aż wyschnie poczyym kładziemy następną itd.ściągamy z kopyta mała obróbka papieram scienym i wychodzi ładna głowica. Koszty są dosyć wysokie ale jak ktos chce sobie zrobić ładny model rakiety to polecam. Mozna po sylestrze przejśc sie po miescie i leżą głowc setki. Mój kumpel nazbierał cała reklamówke :D

_________________
Obrazek
Obrazek
[Attendite a falsis prophetis.
GG:8454977
:D


2 kwi 2006, o 20:25
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sty 2006, o 18:55
Posty: 70
Lokalizacja: kraków
Post 
To może ja cos dodam: potrzebna materiały to: styrodur, distal (klej dwuskładnikowy, zdaje sie że zywica epoksydowa), kołek drewniany, wiertarka, papier scierny. W bloku odpowiedniej wielkosci ze styroduru robimy otwór i wklejamy weń kołek drewniany na zywicy epoksydowej. Czekamy 24h az stwardnieje i kołek wkrecamy w wiertarke. Kręimy i toczymy za pomoca papieru sciernego. Gotową głowice za pomoca patyczka do lodów smarujemy resztką distalu :d zamiast szpachlówki, polerujemy, lakierujemy itp. Wychodza bardzo ładne i lekkie głowice :) Polecam tą metodę.

_________________
Obrazek
ZAPRASZAMY


3 lip 2006, o 17:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2005, o 11:14
Posty: 41
Lokalizacja: Cz.. a nie powiem :p
Post 
Ja używam chyba najprostszych jakie się da. Wystarczy wyciąć z najzwyklejszej kartki koło odpowiedniej średnicy, następnie zrobić jedno nacięcie do środka. Później to już tylko zwinąć go w stożek o odpowiadającym nam kącie i skleić zwykłym klejem biurowym. Ja jeszcze od środka powlekam go nie grubą warstwą wikolu. Takie stożki są bardzo tanie i mnie jeszcze nie zawiodły.
Pozdro:)

_________________
...Killer behind you, his blood lust defies all his needs...


19 sie 2006, o 18:10
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2006, o 18:25
Posty: 149
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Post 
powitać
chcialbym przedstawic projekt glowicy drewnianej a wiec
potrzebne narzedzia:
wiertarka
wiertła
gwóźdź lub pręt
dlutko
pilniki
papier scierny
imadlo
no i oczywiscie drewno do obróbki
Kawalek drewna mocujemy na np gwozdziu(bez glowki) tylko trzeba uwazac zeby nie nabic krzywo, gwóźdź mocujemy w wiertarce a wiertarke w imadle.najpierw nadajamy ksztalt dłutem i plinikami. potem gladzimy papierami sciernymi o róznej ziarnistosci. na koniec polerujemy czyms glowice np kawalkiem szmaty i wydrążamy ja aby byla lzejsza.
pozdrawiam


23 wrz 2006, o 19:29
Zobacz profil
Post 
Bardzo dobre głowice wychodzą z pianki poliuretanowej.
Wyciskamy odpowiednią ilość na kartkę papieru. Następinie po wyschnięciu formujemy głowicę [nożem, pilnikiem, papierem ściernym]. Taką głowicę pokrywamy szpachlą. Po wyschnięciu szpachli głowicę możemy wygładzić papierem ściernym, polakierować lub pomalować.
Taka głowica jest tania i łatwa w przygotowaniu :]


16 gru 2006, o 14:28
Post 
Może i ja dorzuce swoje trzy grosze, a więc:
Bardzo ładne głowice wychodzą z bibułki( nie z krepy ale z głakiej bibułki).
Należy wykonać sobie szablon, jak kto woli kopytko :wink: , może być wytoczony z kawałka drewna na wiertarce lub cokolwiek innego w miare twardego. Z bibułki wycinamy wąskie centymetrowe bryty zwężające się ku górze, następnie nasz szablon smarujemy pastą do podłóg lub butów, bardzo cieniutko, prawie wcale :wink: Bierzemy klej, najlepiej metylan spezial - ten do tapet, lub jaki kolwiek rzadki klej do papieru. Przykładamu pierwszy brycik i smarujemy w całości klejem. Drugi kawałeczek przykładamy tak aby zachodził kawałek na pierwszy i tak, aż zamkniemy obwód minimum 2 warstwy. Szlifowanko i lakier i mamy piękną głowice do rakiety. Jeszcze tylko wklejamy ją na odpowiedni walec z pianki lub papieru, tak aby można było nasadzić ją na korpus naszego modelu. W skrócie to tak się przedstawia i działa doskonale, a mam w tym jakieś doświadczenie, jak by nie było mistrza europy w modelarstwie kosmicznym się zdobyło :lol:


12 cze 2007, o 02:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2008, o 11:13
Posty: 1
Post 
Ja głowice robie z styropianu (nie do ociepleń). Bardzo dobrze sie fomuje i zdaje próbe. 8)


10 sie 2008, o 11:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..