Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
rakieta 2 silnikowa? 
Autor Wiadomość
Post rakieta 2 silnikowa?
witam
czy ktoś już próbował zrobić rakiete z dwoma silnikami? chodzi mi o to że gdy pierwszy silnik zacznie sie wypalać to MW odrzuca pierwszy silnik i inicjuje drugi silnik i rakieta leci na tym drugim silniku. :idea:
czy taki układ może się sprawdzić? i czy nie będzie za dużej straty w ciągu gdy pierwszy silnik (aktywny) będzie musiał pchać drugi silnik (nieaktywny)? i czy odstrzelenie pierwszego silnika nie wpłynie na tor lotu?
oczywiście to są rozważania czysto teoretyczne bo za praktykę się wezmę jak znajdę trochę czasu


15 sie 2006, o 20:10
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
poon napisał(a):
A z tymi silnikami. Nie słyszałem żeby ktoś spośród amatorów stosował dwa silniki, lecz kilka bloków paliwa to już tak :wink:

To baaaardzo mało słyszałeś w temacie rakiet :roll:

Nie widze problemu zrobienia takiego układu silników. Robimy dłuższą komorę i wsadzamy tam dwa silniki jeden za drugim, z tym, że pierwszy nie może wchodzić na ścisk tylko na styk z lekkim luzem. Gdy drugi silnik zacznie pracować to spokojnie wypchnie pierwszy :idea: FB jest stanowczo za szybki w tym przypadku i zrobi nam z korpusu konfeti :idea: Więc kostek idź sobie tworzyć swoje historie na innych forach :idea:

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


16 sie 2006, o 17:15
Zobacz profil
Post 
ok ale ciągle nie wiem czy nie wpłynie to na stabilność lotu. bo tak jak napisałem wcześniej chcę zamontować układ elektryczny lub elektroniczny do wystrzelenia spadochronu.
pewnie powiecie że się uczepiłem takiego rozwiązania bo można zastosować wyrzut spadochronu poprzez ładunek i kawałek lontu wychodzącego z 2 silnika ale chcę żeby rakieta leciała do góry a nie ganiała ptaki w płaszczyźnie poziomej lub (o zgrozo) leciała na silniku w dół.


16 sie 2006, o 17:30
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
Jeżeli rakieta będzie dobrze wyażona i nie przechyli się o kąt graniczny czyli 0<sup>o</sup> względem ziemi to zawsze wróci do pionowej trajektori lotu nie widze problemu dlaczego miałaby ganiac ptaki :roll: Punkt przyłożenia siły ciągu nie zmieni położenia względem osi wzdłużnej rakiety :idea: rakieta po odrzuceniu silnika stanie się lekko nadstabilna bo straci część masy na ogonie ;)

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


16 sie 2006, o 17:40
Zobacz profil
Post 
Możnaby specjalnie lekko obciążyć dolną zatyczkę 2 części rakiety.
Troche by ją to ustabilizowało.

Osobiście kilka razy eksperymentowałem z 2 stopniowymi rakietami, i jak narazie najlepszym rozwiązaniej jest zamontowanie lużno 2 silnika, lekkie opóźnienie jego zapłonu i mały pierścień oporowy na 1 stopniu.

Działało w 7 na 9 prób


19 paź 2006, o 22:58
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
Medyk napisał(a):
Możnaby specjalnie lekko obciążyć dolną zatyczkę 2 części rakiety.
Troche by ją to ustabilizowało.

Hmm to nowość na rynku :) Stabilizacja rakiety za pomocą przesuwania środka ciężkości bliżej lub nawet pod środek parcia hmm... jak u ciebie z teorią wyważania modeli :roll: ??

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


1 sty 2007, o 21:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..