Wykrywanie wiązań nienasyconych w tłuszczach..

Organic chemistry. Forum na temat chemii organicznej, z wyłączeniem materiałów wybuchowych.

Moderator: #Chemia

Wykrywanie wiązań nienasyconych w tłuszczach..

Postprzez Tabalooga13 » 18 sty 2019, o 16:45

Witam, Hejka :lol:
Moi drodzy chemicy proszę Was serdecznie o pomoc! Potrzebuję napisać wzór chemiczny (strukturalny) na.. SMALEC :szok:
Plus potrzebuje 'przereagowac' tzn napisać równanie relacji również w tej formie strukturalnej, smalec rozpuszczony w chloroformie plus brom w chloroformie.
Liczę na Was i post scriptum : potrzebuje konkretów, bo niestety, moje dwie samodzielne próby napisania tego, skończyły się nie zaliczeniem projektu :cry:
Tabalooga13

Re: Wykrywanie wiązań nienasyconych w tłuszczach..

Postprzez kno3 » 23 sty 2019, o 19:52

https://en.wikipedia.org/wiki/Lard

podałeś skład tak jak tutaj? występują 3 kwasy nasycone, 3 nienasycone, wszystko oczywiście w formie triglicerydów, spodziewałbym się, że chodzi o rekację addycji w miejscu wiązadania podwójnego. Teoretycznie przy nadmiarze Br nasycone też mogą reagować, ale nie wiem jakich warunków to wymaga i który atom wodoru będzie najbardziej reaktywny. Wodór w glicerynie też może być atakowany, ale też nie mam pojęcia na ile te wodory są reaktywne.

A co zrobiłeś na poprzednich próbach?
kno3

Powrót do Chemia Organiczna