Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Olej CBD produkcja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25 paź 2016, o 10:03
Posty: 2
Post Olej CBD produkcja
Witam. Niewiem czy te pytanie bedzie na temat forum czy nie ale tak czy siak musze gdzieś znaleść odpowiedz na moje pytanie. Mianowicie przez ostatnie czasy zajmuje sie produkcją oleju cbd czyli oleju z konopii przemysłowej na własną rekę, poprostu pomagam rodzinie i przyjaciołom. W sposób jaki wydobywam olej CBD z konopii przemysłowej jest taki że gotuje rośliny w alkocholu, nastepnie przefiltowuje całą ciecz od rośliny a następnie odparowywuje alkochol do końca aby sam olej został. Gdy już otrzymam czysty olej CBD z tego procesu, próbuje wymieszać go z olejem z nasion konopii wysyskiwanym na zimno. Niestety gdy tak robie (oczywiście na gorąco) wiekszość oleju CBD osadza mi sie na wierzchu. I pytanie brzmi co jeszcze moge zrobic by to sie dobrze wymieszało ze sobą.

PS. Musze to wymieszać ponieważ jest to drogie i chciałbym pomóc wszystkim.


25 paź 2016, o 10:23
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 00:04
Posty: 484
Lokalizacja: xXx
Post Re: Olej CBD produkcja
jakie jest zastosowanie takiego oleju?


25 paź 2016, o 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 21 lip 2012, o 03:02
Posty: 84
Lokalizacja: Polska
Post Re: Olej CBD produkcja
Witam, zastosowanie olejku jest zapewne medyczne (łagodzenie chemio i radioterapii, stwardnienie rozsiane, i wiele innych). Na rynku jest dostępny preparat z konopi, lecz posiada on kontrolowaną dawkę CBD,THC oraz konkretną cenę. To co o czym piszę kapcerek15 to raczej standardowy ekstrakt i raczej nie jest źródłem czystego CBD, tylko wszystkiego co znajduję się w roślinie rozpuszczalnego w etanolu... Jeśli chcesz rozcieńczyć ekstrakt olejem w którym jak widać nie rozpuszcza się... to może lepiej zastąpić olej etanolem...? Po prostu po ekstrakcji i sączeniu odparuj tyle etanolu, aby ekstrakt pozostał płynny... Otrzymasz wtedy roztwór etanolowy, a nie olejowy... Na koniec pozostaję kwestia prawna posiadania takiego oleju/nalewki ... czy odpowiednie służby nie traktowałyby czegoś takiego jak narkotyk, ze względu na zawartość THC...

_________________
Wyodrębnianie związków pochodzenia roślinnego => http://chomikuj.pl/SzaryCzlowiekzSzarejPolski


26 paź 2016, o 01:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 25 paź 2016, o 10:03
Posty: 2
Post Re: Olej CBD produkcja
Dzieki z gory za odpowiedz, chodzi o to ze nie moge tego zostawic z alkocholem musze odparowac wszelki alkochol bo jest szkodliwy, chce dodac ze ten alkochol co uzywam to izopropanol 99% ( slyszalem ze jest najlepszy do wyciagniecia z rosliny wszelkich kanaboidów) I tez to nie jest tak ze wszystko mi sie osadza, osadza mi sie szacując okolo 30-40 % i chcialbym wlasnie to zmiejszyc tylko nie wiem jak, jezeli sie nie da trudno wykorzystam ponownie ten osadzony olej. Ale jezeli cos da sie z tym zrobic prosilbym o porade jak. Pozdrawiam Dziekuje:)


2 lis 2016, o 16:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2005, o 23:32
Posty: 383
Post Re: Olej CBD produkcja
kapcerek15 co to jest alkochol??

_________________
Doceniasz naszą pracę ?
Obrazek


2 lis 2016, o 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 21 lip 2012, o 03:02
Posty: 84
Lokalizacja: Polska
Post Re: Olej CBD produkcja
Też nie mam pojęcia cóż to takiego "alkochol" ... hehe :) ... Co do użycia izopropanolu to nie znam rozpuszczalności związków aktywnych w tej roślinie, ale wydaję mi się, że podobieństwo alkoholu etylowego do izopropylowego jest na tyle duże, że różnice wynikające z rozpuszczalności będą wręcz nie zauważalne, a etanol jest dużo mniej szkodliwy... Istnieje parę możliwości 1. To zastąpienie izopropanolu etanolem, ale to znacznie podniesie koszta całego procesu... 2. Cały proces wykonujesz w ten sam sposób co dotychczas, ale przy rozcieńczaniu, olej zastępujesz etanolem do pożądanego stężenia/konsystencji...
Wydaje mi się też, że internet jest na tyle dużą bazą wiedzy/informacji, że na pewno jest już w nim odpowiedź na twoje pytanie, a nawet i więcej... Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu na szukanie i nauczyć się jak z niego korzystać... Nie głupim pomysłem jest najpierw zdobycie potrzebnych informacji na temat rośliny i związków w niej występujących, jakie mają właściwości itp. i proste wysuniecie wniosków co będzie najlepsze do ekstrakcji, jak ją przeprowadzić oraz czym ekstrakt rozcieńczyć... Po tym dopiero zabierać się do pracy. Taki zabieg znacznie ułatwia prace oraz eliminuję błędy jakie możemy popełnić oraz niespodzianki, które mogą nas zaskoczyć...

_________________
Wyodrębnianie związków pochodzenia roślinnego => http://chomikuj.pl/SzaryCzlowiekzSzarejPolski


3 lis 2016, o 17:05
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Olej CBD produkcja
Mordeczki moje kochane fajnie, że natrafiłem na ten temat ponieważ komuś z moich najbliższych olejek mógłby pomóc no ale jego sklepowa cena jest dość eghm...

Legalność: jeśli konopie przemysłowe są legalne(b. mała zawartość THC) to idąc dalej olejek otrzymany z takich roślin też byłby legalny. Jednak czy w związku z ekstrakcją stężenie THC w ekstrakcie nie osiągnie wartości "nielegalnej"?

Ekstrakcja: jeśli miałbym coś ekstrachować z konopi to poszedłbym w ekstrakcję ciekłym butanem. Rozpuszczalnik neutralny, niepolarny, nie trzeba grzać przez co nie uszkodzi się termicznie ekstraktu. Problem w tym, że jest to gaz, a dostać taki bez dodatków "zapachowych" to też tego...
Z tego co gdzieś tam wyczytałem "proolejki" robi się ekstrakcją nadkrytycznym CO2 :)

kapcerek15: i jak ten olejek? Pomaga?


28 gru 2016, o 00:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 21 lip 2012, o 03:02
Posty: 84
Lokalizacja: Polska
Post Re: Olej CBD produkcja
Witam,
Tak, właśnie o tym myślałem, olejki dostępne w handlu utrzymują zawartość THC na legalnym poziomie, co w domowych warunkach jest niemożliwe do ustalenia. Gorzej gdy złapią z takim leczniczym ekstraktem, raczej może być sporo konsekwencji...
Co do ekstrakcji CO2 w stanie nadkrytycznym to jest to metoda ciężka jak na domowe warunki... a ekstrakcja konopi alkoholem etylowym opisana była w Farmakopei Brytyjskiej więc nadaję się do celów medycznych chociaż może być mniej wydajna :)

_________________
Wyodrębnianie związków pochodzenia roślinnego => http://chomikuj.pl/SzaryCzlowiekzSzarejPolski


28 gru 2016, o 03:11
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 15 sty 2008, o 23:07
Posty: 392
Lokalizacja: Białystok
Post Re: Olej CBD produkcja
kapcerek15 napisał(a):
Dzieki z gory za odpowiedz, chodzi o to ze nie moge tego zostawic z alkocholem musze odparowac wszelki alkochol bo jest szkodliwy, chce dodac ze ten alkochol co uzywam to izopropanol 99% ( slyszalem ze jest najlepszy do wyciagniecia z rosliny wszelkich kanaboidów) I tez to nie jest tak ze wszystko mi sie osadza, osadza mi sie szacując okolo 30-40 % i chcialbym wlasnie to zmiejszyc tylko nie wiem jak, jezeli sie nie da trudno wykorzystam ponownie ten osadzony olej. Ale jezeli cos da sie z tym zrobic prosilbym o porade jak. Pozdrawiam Dziekuje:)

Przede wszystkim izopropanol jest cieczą dość oleistą i sam w sobie trudno miesza sie z olejami . etanol dużo to łatwiej robi :)


16 mar 2017, o 00:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 kwi 2021, o 11:06
Posty: 5
Post Re: Olej CBD produkcja
A czy ktoś widzial u siebie lecznicze dzialanie


13 lip 2021, o 07:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 lut 2021, o 15:27
Posty: 5
Post Re: Olej CBD produkcja
Mi pomógł - na mnie bardzo dobrze działał, oprócz zmniejszenia stanów zapalnych w organizmie(mam Hashimoto i mocno mi spadły przeciwciała) działał tez dobrze na poprawę humoru i podnosił libido bo miałam swego czasu duży problem z tym. Najlepszym efektem było to, ze zasypiałam po tym jak dziecko, nawet nie wiedziałam kiedy. Ale po czasie organizm się przyzwyczaił i już nie było tych efektów wow wiec szukałam dalszych metod na poprawę humoru, wyciszenie i na zasypianie.

Dodam,ze dobrze jest poczytać sobie o rodzajach konopii. NIektóre olejki są dostępne bez recepty. W przypadku marihuany medycznej, wymagana jest recepta od lekarza.
https://centrum-mk.pl/marihuana-lecznic ... -marihuana


13 lip 2021, o 09:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 9 sie 2021, o 21:18
Posty: 1
Post Re: Olej CBD produkcja
To ja może pociągnę wątek dalej: czy ktoś próbował wykrystalizować CBD z ekstraktu? Czytałem, że stosunkowo najmniej skomplikowany sposób to rozpuszczenie ekstraktu w węglowodorach (często pojawia się pentan), wymrażanie i krystalizacja następuje samoistnie. Moja próba zakończyła się niepowodzeniem, nic się nie wykrystalizowało. Czy ktoś może zna szczegóły tego procesu. np. temperaturę i czas wymrażania albo proporcje w jakich należy wziąć ekstrakt i rozpuszczlanik?
Pozdrawiam


9 sie 2021, o 21:42
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 15 sty 2008, o 23:07
Posty: 392
Lokalizacja: Białystok
Post Re: Olej CBD produkcja
CBD (DiHydroksyKanabidiol-ciecz o polarnej budowie) chcesz krystalizować i rozpuszczać w niepolarnym rozpuszczalniku jakim są węglowodory ? hmmm nielogiczne to jest... O ile pamiętam ten związek chemiczny jest w temp pokojowej czerwoną oleistą cieczą....


10 sie 2021, o 07:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 kwi 2021, o 11:06
Posty: 5
Post Re: Olej CBD produkcja
Dodam, ze wiele gatunków konopii nie jest sobie równych:
https://www.aptekagalen.pl/blog/co-to-j ... -marihuana

Na stronie jest opisane, jaka jest różnica pomiędzy cbd a klasyczna marihuaną. Dobrze jest tę różnicę na pewno znać. CBD pozbawiona jest właściwości psychoaktywnych, ale wpływa na działanie psychoaktywne THC. Związki te wywołują odmienne efekty fizjologiczne, które wynika z ich różnych aktywności wobec receptorów kannabinoidowych.

Poza tym lekarze wcale tak chętnie nie przypisują medycznej marihuany.


10 sie 2021, o 12:51
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 15 sty 2008, o 23:07
Posty: 392
Lokalizacja: Białystok
Post Re: Olej CBD produkcja
bernik napisał(a):
Dodam, ze wiele gatunków konopii nie jest sobie równych:
https://www.aptekagalen.pl/blog/co-to-j ... -marihuana

Na stronie jest opisane, jaka jest różnica pomiędzy cbd a klasyczna marihuaną. Dobrze jest tę różnicę na pewno znać. CBD pozbawiona jest właściwości psychoaktywnych, ale wpływa na działanie psychoaktywne THC. Związki te wywołują odmienne efekty fizjologiczne, które wynika z ich różnych aktywności wobec receptorów kannabinoidowych.

Poza tym lekarze wcale tak chętnie nie przypisują medycznej marihuany.


10 sie 2021, o 13:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..