Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Gazy organiczne - biologiczne 
Autor Wiadomość
Post Gazy organiczne - biologiczne
Jest takie coś, co się zowie Gaz Pieprzowy, Gaz Paraliżujący, Gaz Łzawiący. Czy ktoś wie, co to za substancje i jak duża jest ich szkodliwość w przypadku urzycia na człowieku?


20 kwi 2005, o 17:26
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
To nie są konkretne substancje, tylko produkty użytkowe. Te nazwy nie identyfikują konkretnych substancji tylko ich zastosowanie. W związku z tym nie można powiedzieć jak bardzo te rzeczy są szkodliwe, bo to zależy od tego co to faktycznie jest (a nie od tego do czego jest stosowane).

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


20 kwi 2005, o 17:32
Zobacz profil
Post 
Hm... A co ma właściwie w sobie pieprz, że jest taki drażniący? Są jakieś substancje używane stosunkowo standardowo w takich gazach?


20 kwi 2005, o 18:21
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Nie ma takich. Jest to tak szerokie spektrum związków, że trudno coś wskazać. Pieprz zawiera piperynę, która jest alkaloidem o piekącym smaku.

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


20 kwi 2005, o 19:05
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post w użyciu są praktycznie 2 substancje
1. chloroacetofenon - gaz w spraju i świece dymne z gazem używane przez gliniarzy
2. chlorobenzylomalononitryl - spraje typu "superparalisant" i inne pierdoły nielależnie od ilości milionów na etykiecie.
ogólnie poczytaj sobie o lakrymatorach - jest ich sporo ale te dwa są najpowszechniej używane. popatrz uważnie na opakowanie "gazu pieprzowego" - nie zdziwię się jeżeli z tym pieprzem to ściema i zawiera to samo co w punkcie 2. Generalnie działanie jest proste - opary działają drażniąco na błony śluzowe (wszystkie na jakie tylko trafi :) ). z tego co pamiętam wsztstkie ona są substancjami stałymi które normalnie sobie sublimują w zależności od temperatury. w gliniarskich petardach są wymieszane z mieszanką palną dość silnie sflegmatyzowaną, w sprejach rozpuszczone w czynniku roboczym, po opuszczeniu dyszy rozpuszczalnik natychmiast odparowuje a substancja czynna siłą rzeczy dość rosproszona natychmiast przechodi w stan gazowy.
nie jestem pewien czy nie przekręciłem nazw ale jadę z pamięci

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


20 kwi 2005, o 19:29
Zobacz profil
Post 
OK. Mamy gaz pieprzowy... Anti-Dog produkcji niemieckiej... Efekt użycia gazu jest taki, jaki winien być, aczkolwiek wciąż wydaje mi się, iż większą robotę odgrywa tu syf jakim jest jakaś substancja alkoholowa niźli sam ekstrakt pieprzowy. Bo wystrzeleniu gazu na powierzchnię gładką i po powąchaniu, da się momentami odczuć lekki powiew rozpuszczalnika. Jeśli producent poleca użycie gazu na psy nie tylko na psy, lecz także na ludzi, to zadbałby, by taki szajs nie dostawał się podczas bezpośredniego kontraktu z substancją. Przy tak dużym ciśnieniu wytrysku nie ma szans, by rozpuszczalnik usunął się w większym stopniu.


20 kwi 2005, o 20:24
Post 
Jeśli ten gaz zawiera nie tylko chlor, lecz także jakieś cząstki jakichś rozpuszczalniko paliw :) , to nie ma szans, by jego stosowanie było bezpieczne... (a zapewne gaz ten składa się właśnie z chlorobenzylomalononitryl'u).

Wydaje mi się, iż porządne gazy pieprzowe na ludzi zawierają właśnie piperynę. Rzecz ciekawa, to wzmorzone pieczenie w wypadku kontaktu z wodą. Czy ktoś wie dlaczego tak jest? Czyżby to przez to, iż woda jest lepiej wchłaniana przez skórę itp., a piperyna łatwo miesza się z wodą?

Udało mi się znaleźć PIPERYDYNĘ (C5H11N) i wiem, że PIPERYNA, to pochodna, ale jaki jest jej wzór?


20 kwi 2005, o 20:34
Post 
C17H20O3


21 kwi 2005, o 10:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..