Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 11:14
Posty: 3
Post Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
Witam Serdecznie.Zwracam się z prośba czym usunąć woń octu,jest to prawdopodobnie skondensowany kwas kakao,został rozlany w niewielkiej ilości przez mojego złośliwego sąsiada na drzwi wejściowe do mieszkania.Śmierdzi bardzo mocno na całej klatce schodowej octem.Użyłem już wszystkiego i nadal śmierdzi,jestem laikiem w tej materii i się nie znam tak więc w akcie desperacji zwracam się do Państwa tutaj na forum o podpowiedź jak zneutralizować to świństwo.Z góry dziękuję za każdą informację i przepraszam za tak nietypowy temat.Pozdrawiam


9 kwi 2014, o 11:30
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1504
Lokalizacja: SRC
Post Re: Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
Co to jest kwas kakaowy?

_________________
Obrazek


9 kwi 2014, o 13:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 11:14
Posty: 3
Post Re: Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
Tak mi ktoś podpowiedział że jest to prawdopodobnie taki kwas bądź określił to potocznie.Ja się nie znam natomiast jest to na pewno substancja o bardzo skoncentrowanym zapachu octu którego nie udało mi się usunąć domowymi metodami.


9 kwi 2014, o 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lip 2011, o 18:05
Posty: 124
Post Re: Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
Jeśli jest to jakiś kwas możesz spróbować zneutralizować to roztworem sody oczyszczonej.


9 kwi 2014, o 15:55
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 27 lut 2012, o 18:34
Posty: 60
Post Re: Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
może pomieszało Ci się z kwasem masłowym, upewnij się bo to dośc istotne, po za tym zapach byłby daleki od zapachu octu, prędzej odrażający nie dający się określić, jeśli to faktycznie octowy aromat to jeszcze jest dla Ciebie nadzieja, pozdr.


9 kwi 2014, o 18:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 11:14
Posty: 3
Post Re: Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
jest to na 100% woń skondensowanego octu którą jak na razie nie udało mi się unieszkodliwić,niewielka ilość płynu wylana a śmierdzi bardzo.Roztwór sody nic na to nie poradził ale dziękuję wszystkim za podpowiedzi,może ktoś z Państwa skojarzy to z jakąś substancją i tym samym sposobem neutralizacji woni rozlanej substancji.


9 kwi 2014, o 18:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 mar 2014, o 17:41
Posty: 183
Post Re: Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
Jak pisał kolega wyżej, kwas masłowy ma niezwykle silną woń. Wystarczy odkręcić i nie da się wytrzymać w sali. :x Jego zapach można określić poprostu jaki zjełczałe masło lub też żygowiny.

Nie ma kwasu kakaowego, jest kawowy, lecz na pewno nie pachnie on octem.

Obrazek

Ogólnie jest dość dużo subst. org, które wydają się "jechać octem", mają po prostu bardzo ostry zapach i w wielu przypadkach pozostaje jedynie wietrzenie. Możliwe, iż kwas o którym mowa wsiąknął w drzwi lub ścianę, wtedy mogiła :P

W grę wchodzą jeszcze aldehydy, te maleństwa też nieźle dają.

Co do kwasu masłowego, to pierwsza rzecz, która przyszła mi na myśl, u nas w pracowni nie czuć go dopiero jak jest na zasadzie matrioszki w kilku szczelnych pojemnikach. Taka mała dygresja, jak taku śmierdziel tworzy tak pięknie pachnące estry ??


10 kwi 2014, o 16:33
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 27 lut 2012, o 18:34
Posty: 60
Post Re: Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
a dlaczego miałby nie tworzyć?

zmiana struktury jest przecież dramatyczna przy przejciu od kwasu masłowego do jego estru, po za tym zmienia się polarność i charakter grupy funkcyjnej ect.


może dało by się go utylizować przy urzyciu emulsji: jodek alkilowy, PTC, węglan sodu, węglan potasu jako roztwór bedący fazą ciągłą


13 kwi 2014, o 01:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 mar 2014, o 17:41
Posty: 183
Post Re: Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
Kolega pisał, że soda nie pomogła, więc węglan pewnie też odpada. Obstawiam, że kwas wsiąknął w drzwi, więc nie można określić dokładnego miejsca aplikacji, co może stanowić problem w neutralizacji. Skoro węglany odpadają zostają jodki, a jak wiemy są one stosunkowo drogie i trudno dostępne, więc aby opryskać całe drzwi i okolice r-r o odpowiednim stężeniu, no cóż...

_________________
AKA diginatrium


13 kwi 2014, o 12:52
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 27 lut 2012, o 18:34
Posty: 60
Post Re: Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
czytanie ze zrozumieniem..

zresztą, cała dywagacja na temat usuniecia zapachu kwasu masłowego jest pozbawiona szans na konstruktywny pomysł, nie da sie i już


13 kwi 2014, o 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 mar 2014, o 17:41
Posty: 183
Post Re: Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
Nie doczytałem, mój błąd :oops: :oops:

_________________
AKA diginatrium


14 kwi 2014, o 01:49
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post Re: Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
ludzie!!!!! ktoś sobie jaja z Was robi a Wy pitolicie, że aż zęby bolą. SKONDENSOWANY (!!!) kwas kakaowy, niezmiennie śmierdzący octem przez ileś tam dni i nie dający plam na okleinie (drewnie, metalu czy kocu - zależy z czego autor ma drzwi :) ). pewnie mu czerwoną rtęć podłożyli w dodatku wzbogaconą dihydrogen monoxide.

drogi autorze - jeżeli potraktowano Cię tym co podejrzewam to nie zaśmiecaj forum tylko przemyśl tekst swoich nekrologów.

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


14 kwi 2014, o 22:04
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Prosze o pomoc czym usunąć zapach kwasu kakaowego
Jak czytałem mikroanalizę jakościową, to znalazłem metodę wykrywania arsenu . Powstaje KWAS kakodylowy ! Może więc o ten chodzi , gdyż tak śmierdzi , że jak powstaje to można go wykryć jak siarkowodór - nosem. Czy śmierdzi octem ? Nie wiem. Może to tylko zbieżność nazw.
Wzór :
Obrazek

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


7 maja 2014, o 09:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..