Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
NaOH, HCl a skóra 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27 lut 2018, o 23:40
Posty: 17
Post NaOH, HCl a skóra
Cześć,

mocno stężone r-r NaOH i HCl jak wiadomo są substancjami silnie żrącymi m.in. jak podziałamy nimi na skórę. Jednak zastanawiam się dlaczego. Chodzi o zmianę pH w wyniku czego dochodzi do zmiany struktury białek skóry? Zastanawiałem się też nad samym mechanizmem tych reakcji ale nie doszedłem do niczego konkretnego. Proszę o pomoc.


31 gru 2018, o 04:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 gru 2008, o 21:32
Posty: 284
Lokalizacja: Tiutiurlistan
Post Re: NaOH, HCl a skóra
Zastanów się, jak zachowują się białka pod wpływem silnych kwasów i zasad. Jakie wiązania są charakterystyczne dla białek, co się z nimi dzieje w takich warunkach.
Z kwasami dochodzą dodatkowe efekty z kwasem siarkowym (jak się zmienia się wygląd białka pod wpływem stężonego H2SO4?) i kwasem azotowym (jak się zmienia się wygląd białka pod wpływem stężonego HNO3? Czy wszystkie białka ulegają takiej zmianie?).

Gorąco polecam ci zapoznanie się z serią wiekowych, ale nieustannie wartościowych książeczek ś.p. Stefana Sękowskiego. W tej tematyce powinien cię zainteresować "Elementarz chemii organicznej" i, jeśli pamięć mnie nie zawodzi, "Na przełaj przez chemię". Poszukaj w bibliotece, antykwariacie, na chomiku w wersji pdf.

_________________
Terz chcem gwiasdke.


31 gru 2018, o 12:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..