Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Wykrywanie wiązań nienasyconych w tłuszczach.. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 18 sty 2019, o 16:40
Posty: 1
Post Wykrywanie wiązań nienasyconych w tłuszczach..
Witam, Hejka :lol:
Moi drodzy chemicy proszę Was serdecznie o pomoc! Potrzebuję napisać wzór chemiczny (strukturalny) na.. SMALEC :szok:
Plus potrzebuje 'przereagowac' tzn napisać równanie relacji również w tej formie strukturalnej, smalec rozpuszczony w chloroformie plus brom w chloroformie.
Liczę na Was i post scriptum : potrzebuje konkretów, bo niestety, moje dwie samodzielne próby napisania tego, skończyły się nie zaliczeniem projektu :cry:


18 sty 2019, o 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 sty 2010, o 20:03
Posty: 275
Post Re: Wykrywanie wiązań nienasyconych w tłuszczach..
https://en.wikipedia.org/wiki/Lard

podałeś skład tak jak tutaj? występują 3 kwasy nasycone, 3 nienasycone, wszystko oczywiście w formie triglicerydów, spodziewałbym się, że chodzi o rekację addycji w miejscu wiązadania podwójnego. Teoretycznie przy nadmiarze Br nasycone też mogą reagować, ale nie wiem jakich warunków to wymaga i który atom wodoru będzie najbardziej reaktywny. Wodór w glicerynie też może być atakowany, ale też nie mam pojęcia na ile te wodory są reaktywne.

A co zrobiłeś na poprzednich próbach?


23 sty 2019, o 19:52
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 15 sty 2008, o 23:07
Posty: 392
Lokalizacja: Białystok
Post Re: Wykrywanie wiązań nienasyconych w tłuszczach..
kno3 napisał(a):
https://en.wikipedia.org/wiki/Lard

podałeś skład tak jak tutaj? występują 3 kwasy nasycone, 3 nienasycone, wszystko oczywiście w formie triglicerydów, spodziewałbym się, że chodzi o rekację addycji w miejscu wiązadania podwójnego. Teoretycznie przy nadmiarze Br nasycone też mogą reagować, ale nie wiem jakich warunków to wymaga i który atom wodoru będzie najbardziej reaktywny. Wodór w glicerynie też może być atakowany, ale też nie mam pojęcia na ile te wodory są reaktywne.

A co zrobiłeś na poprzednich próbach?

Wodór głownie pierwszy od strony karboksydu w obecności soli bromku glinu . aGlicerynie to głownie środkowy atom węgla jest aktywny.


27 sty 2020, o 13:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..