Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Izopropanol/alkohol izopropylowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 24 sty 2019, o 17:00
Posty: 1
Post Izopropanol/alkohol izopropylowy
Dzień dobry wszystkim.
Parę razy w rożnych miejscach nabywałem alkohol izopropylowy i do tej pory miał on zapach czysto alkoholowy (spirytus) . Tym razem kupiłem znowu w innym miejscu (ze względu na cenę) i teraz ma on zapach podobny do acetonu, nie czuć alkoholu.
Czy to możliwe by niby ten sam propan 2 ol (tak jest na wszystkich opakowaniach) miał dwa różne zapachy?
Używam go do czyszczenia delikatnych urządzeń elektro pneumatycznych i boje się że ten nowy może wyrządzić szkody.
Pozdrawiam Łukasz :)


24 sty 2019, o 17:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 25 sty 2019, o 22:01
Posty: 30
Lokalizacja: Polska
Post Re: Izopropanol/alkohol izopropylowy
No niestety przy zakupach "krytycznych" - trzeba żądać karty charakterystyki i atestu na daną partię -więc dostawcy wyspecjalizowani i sprawdzeni- wiem jest to droższe ale sam sobie odpowiedz ile będzie kosztowała naprawa czy wymiana aparatury.....


26 sty 2019, o 14:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 22:18
Posty: 244
Post Re: Izopropanol/alkohol izopropylowy
Przy popularnych odczynnikach technicznych, namnożyło się w ostatnich latach drobnych dystrybutorów, co niestety ma wpływ na jakość.
W końcu to żadna filozofia kupić powiedzmy paletopojemnik izopropanolu, porozlewać do mniejszych opakowań i sprzedać odpowiednio drożej.
Spora część tych firm dba o jakość, ale trafiają się tacy, którzy po prostu leją w mniejsze opakowania i nie zagłębiają się w szczegóły.
Żeby obniżyć koszty kupują surowce gdziekolwiek, byle taniej. Nie myją pojemników, bo to trwa i kosztuje.
I zapewne nie robią analiz (chromatografy i inne urządzenia alanityczne kosztują majątek), tylko bazują na certyfikatach dostawców.
W dodatku część z nich oszukuje na czystości - oczywiście ją zawyża. Teksty typu "najczystszy", "czystość 99,99%" można pomiędzy bajki włożyć.

Moja rada: kupować u sprawdzonego dostawcy - będzie oczywiście drożej, ale pewniej. Kupowanie izopropanolu na All... to niestety loteria.


13 lut 2019, o 09:23
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 15 sty 2008, o 23:07
Posty: 392
Lokalizacja: Białystok
Post Re: Izopropanol/alkohol izopropylowy
zrób szybki test do izopropanolu twego ( tak z d10 mililitrów ) dodaj roztwór ZnCl2 w HCl(tak zwany kwas do lutowania )w ilości10 ml . Jak stracac sie zacznie osad to płyn jest alkoholem izopropanolowym a jak nie to jest zwykły aceton


27 sty 2020, o 12:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..