Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Synteza GYKI 52466 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 5 sty 2019, o 13:52
Posty: 16
Post Synteza GYKI 52466
GYKI 52466 to substancja przeciwdrgawkowa i neuroprotekcyjna. https://en.wikipedia.org/wiki/GYKI-52,466

Link do syntezy:
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10. ... ode=lsyc20
https://sci-hub.tw/https://www.tandfonl ... ode=lsyc20

Proszę o ocenę trudności syntezy w domowych warunkach.


7 kwi 2019, o 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 22:18
Posty: 244
Post Re: Synteza GYKI 52466
Da się zsyntezować, ale raczej w laboratorium niż w warunkach domowych.
Potrzebna jest m.in. wyparka próżniowa, mieszadło magnetyczne, kolumny z żelem krzemionkowym do rozdziału.

Oprócz tego:
- synteza startuje z safrolu - prekursor narkotykowy, praktycznie nie do zdobycia;
- potrzeba dość drogich odczynników, jak PCC, NaBH4, NaBH3CN, SnCl2, octan rtęci, celit, kwas 4-nitrobenzoesowy, P2O5 itd.

Generalnie może i synteza relatywnie prosta, ale wymaga dużych nakładów finansowych i sporej praktyki w pracy laboratoryjnej (zwłaszcza oczyszczanie na kolumnie).


8 kwi 2019, o 17:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 sty 2019, o 13:52
Posty: 16
Post Re: Synteza GYKI 52466
Jest jeszcze jedna metoda, tylko 3 razy mniej efektywna.
https://www.sciencedirect.com/science/a ... 4X01810015
https://sci-hub.tw/https://www.scienced ... 4X01810015

Prekursorem jest: https://pl.wikipedia.org/wiki/Piperonal

Łatwiejsza czy to będzie to samo? 8)

Można taką syntezę gdzieś zlecić? Ile będzie kosztowało uzyskanie:
-1g
-1kg


8 kwi 2019, o 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 22:18
Posty: 244
Post Re: Synteza GYKI 52466
Zmartwię Cię, ale wcale nie jest łatwiejsza ani tańsza.
- piperonal to też prekursor narkotykowy;
- praca z butylolitem w -78 stC jak i związkami litomiedzioorganicznymi wymaga sporego doświadczenia.

Nie potrafię powiedzieć ile wyniesie koszt syntezy 1g czy 1kg, ale na pewno tanio nie będzie.
Możesz spróbować popytać na wydziałach chemii czy farmacji; może ktoś się podejmie syntezy.
Są też na rynku firmy wykonujące syntezy na zlecenie "custom symthesis".


9 kwi 2019, o 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 sty 2019, o 13:52
Posty: 16
Post Re: Synteza GYKI 52466
Dzięki. 8) W niedługim czasie będę się orientował w kosztach syntezy na zlecenie.

Jest jeszcze taki materiał.
http://www.eurekaselect.com/81561/artic ... d-shared=4
https://sci-hub.tw/10.2174/1389557013406783

Są to uogólnione wzory i dokładniejszy opis.


9 kwi 2019, o 20:15
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Synteza GYKI 52466
Jak masz firmę/uczelnię ze zezwoleniami na obrót tego typu substancjami to znajdziesz cenniki syntezy na zlecenie.
Jak nie masz, to nikt Ci nawet 1 mg nie zsyntetyzuje.

Dodatkowo jeżeli jest to substancja występująca w lekach, to są na jej syntezę patenty które firma której zlecisz syntezę będzie musiała wykupić lub opracować syntezę od zera w inny sposób lub produkować analogi. Czyli na sam początek myślę kilkatysięcy EUR może nawet kilkadziesiąt tysięcy EUR

Sigma sprzedaje to po 40-60 PLN za 1 mg, więc spokojnie możesz założyć, że produkcja na zlecenie 1 g to koszt minimum: 50 000 - 100 000 PLN.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


11 kwi 2019, o 00:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 sty 2019, o 13:52
Posty: 16
Post Re: Synteza GYKI 52466
Dzięki Sulik. Teraz się zastanawiam na ile jest trudne opracowanie syntezy. Z teorią mogę się zapoznać, tylko ile tego jest nie mam pojęcia. :evil:


20 kwi 2019, o 09:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 lis 2009, o 22:18
Posty: 244
Post Re: Synteza GYKI 52466
Opracowanie nowej drogi syntezy nie jest łatwe.
Do tego potrzeba dobrego syntetyka-organika praktyka ze sporym doświadczeniem.
Dodatkowo bez dostępu do odpowiedniego sprzętu nic z tego nie wyjdzie.
Jeśli ma być opracowana nowa scieżka syntezy, to każdy jej etap musi być potwierdzony (NMR, IR, czasem MS).
Tematem niejednego doktoratu było opracowanie nowej ścieżki syntezy wieloetapowej skomplikowanych związków.


20 kwi 2019, o 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 sty 2019, o 13:52
Posty: 16
Post Re: Synteza GYKI 52466
:arrow: Ok, czyli powinienem się wzbogacić lub doktoryzować z chemii.


21 kwi 2019, o 14:12
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 9 lip 2004, o 23:05
Posty: 410
Lokalizacja: z Krainy Deszczowców
Post Re: Synteza GYKI 52466
Cytuj:
... to są na jej syntezę patenty które firma której zlecisz syntezę będzie musiała wykupić lub opracować syntezę od zera w inny sposób lub produkować analogi. Czyli na sam początek myślę kilkatysięcy EUR może nawet kilkadziesiąt tysięcy EUR

Sigma sprzedaje to po 40-60 PLN za 1 mg, więc spokojnie możesz założyć, że produkcja na zlecenie 1 g to koszt minimum: 50 000 - 100 000 PLN.

Dopiero poniedziałek, a ja już znalazłem kandydata na chemiczny bzdet tygodnia.
Dopóki organ zgłaszający patent nie ma informacji o wykorzystaniu tegoż patentu do celów komercyjnych przez kogoś innego, sprawa nie istnieje.
Sigma to se może sprzedawać za ile uważa, to co oni sprzedają to i tak robią chińczycy albo polacy na zamówienie.
Cena 40-60 PLN za 1 mg dokładnie nic nie znaczy, bo za 1 g mogą sobie wołać już tylko np. 100 PLN.

1 g to koszt minimum: 50 000 - 100 000 PLN :lol: :lol: :lol:
Brak minimum wiedzy na temat relacji cenowych hurt-detal, na lekcjach ekonomii obgryzało się paznokcie chyba.... Cena złota czy innego renu to przy tym pikuś.

A tak poważnie, to ten związek nie jest jakoś bardzo skomplikowany i nawet nie jest chiralny.
Azynowa struktura sugeruje zamknięcie pierścienia hydrazyną, cały problem to synteza potrzebnego diketonu.
Niestety - całość mocno przypomina syntezę MDMA. Piperonal nie jest bardzo drogi, reszta też wydaje się do przejścia i myślę że jest do zrobienia "w domu". Oczywiście trzeba posiadać kilka deko chemicznej wiedzy oraz potrzebne substraty oraz jakiś tam sprzęt.
Tylko nie był bym zdziwiony jak chińczycy będą oferować ten specyfik po np. 300 dolarów za kilogram, przy zakupie worka 25 kg.


13 maja 2019, o 08:22
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: Synteza GYKI 52466
kmno4 napisał(a):
Cytuj:
... to są na jej syntezę patenty które firma której zlecisz syntezę będzie musiała wykupić lub opracować syntezę od zera w inny sposób lub produkować analogi. Czyli na sam początek myślę kilkatysięcy EUR może nawet kilkadziesiąt tysięcy EUR

Sigma sprzedaje to po 40-60 PLN za 1 mg, więc spokojnie możesz założyć, że produkcja na zlecenie 1 g to koszt minimum: 50 000 - 100 000 PLN.

Dopiero poniedziałek, a ja już znalazłem kandydata na chemiczny bzdet tygodnia.
Dopóki organ zgłaszający patent nie ma informacji o wykorzystaniu tegoż patentu do celów komercyjnych przez kogoś innego, sprawa nie istnieje.
Sigma to se może sprzedawać za ile uważa, to co oni sprzedają to i tak robią chińczycy albo polacy na zamówienie.
Cena 40-60 PLN za 1 mg dokładnie nic nie znaczy, bo za 1 g mogą sobie wołać już tylko np. 100 PLN.

1 g to koszt minimum: 50 000 - 100 000 PLN :lol: :lol: :lol:
Brak minimum wiedzy na temat relacji cenowych hurt-detal, na lekcjach ekonomii obgryzało się paznokcie chyba.... Cena złota czy innego renu to przy tym pikuś.

A tak poważnie, to ten związek nie jest jakoś bardzo skomplikowany i nawet nie jest chiralny.
Azynowa struktura sugeruje zamknięcie pierścienia hydrazyną, cały problem to synteza potrzebnego diketonu.
Niestety - całość mocno przypomina syntezę MDMA. Piperonal nie jest bardzo drogi, reszta też wydaje się do przejścia i myślę że jest do zrobienia "w domu". Oczywiście trzeba posiadać kilka deko chemicznej wiedzy oraz potrzebne substraty oraz jakiś tam sprzęt.
Tylko nie był bym zdziwiony jak chińczycy będą oferować ten specyfik po np. 300 dolarów za kilogram, przy zakupie worka 25 kg.


kmno4 jak cytujesz to też czytaj.
ceny podane przeze mnie nie są cenami zakupy/sprzedaży a cenami jakie dana firma by musiała zafakturować usera "war" aby wszystko było zgodnie z prawem oraz przy założeniu, że dana firma robi to pierwszy raz i dopiero coś wdraża. A podobieństwo syntezy do MDMA tylko zwiększa cenę.
Więc mylisz niestety dwie rzeczy: cena produktu końcowego (produkcja masowa od lat) z kosztami które powinien ponieść war aby rozpocząć syntezę na zlecenie w zewnętrznej i w pełni legalnie działającej firmie.
Więc czymś innym jest wyprodukować daną substancje mając wszystko pod ręką i licząc tylko ceny surowców na kuchence gazowej w domku na działce, a czym innym rozpocząć współpracę firmą która takie rzeczy robi na zlecenie oraz w pełni legalnie.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


13 maja 2019, o 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 sty 2019, o 13:52
Posty: 16
Post Re: Synteza GYKI 52466
Ujmę to tak. Nie muszę mieć firmy. Związek chcę najprościej mówiąc na własny użytek. Nie musi być super legalnie. Ważne, żeby mnie nie wsadzili. Na kilogramy też nie potrzebuję.

Najwyżej popytam chińczyków.

Czyli kmno4 ile bym musiał zainwestować w syntezę w przybliżeniu?


13 maja 2019, o 21:12
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 9 lip 2004, o 23:05
Posty: 410
Lokalizacja: z Krainy Deszczowców
Post Re: Synteza GYKI 52466
Cytuj:
Czyli ile bym musiał zainwestować w syntezę w przybliżeniu?

Na tak postawione pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Skoro chodzi o inwestycję, oczekiwane są jakieś profity, tylko jakie ?
Co z tego że zrobisz 10 g czy1 kg jeżeli nikt od ciebie tego nie kupi.
Jeżeli chodzi o syntezę na własne potrzeby (otruć teściową, sąsiada, siebie.... itp) nie ma górnej granicy inwestycji.
Zależy od czego startujesz, jaki masz sprzęt, jakie masz możliwości analizy, jaką obrałeś drogę syntezy, itp itd.
Jeżeli chodzi o mnie osobiście, na kilkugramową skalę, szacunkowy koszt to max. 500-600 zielonych pieniążków. Kwota generalnie wzięta z sufitu, ale tak właśnie szacuję, bo jestem bardzo oszczędny :P Pod warunkiem że mam dostęp do "darmowego" H-NMR-a (znajomy na uczelni, dziewczyna w firmie custom synthesis...).
Bogate laboratoria w Stanach z pewnością zainwestowały by taką kwotę ale x 10 (kupno gotowych półproduktów ze złodziejskie ceny z Aldricha czy Alfy), za wygodę i lenistwo płaci się sporo.
Czas,mój bezcenny czas jest bardzo ważny, ale jako impoderabilia, nie wliczam do kosztów, hehe. Prąd, gaz, woda również są w to niewliczone.


20 maja 2019, o 09:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 5 sty 2019, o 13:52
Posty: 16
Post Re: Synteza GYKI 52466
Jak wygospodaruje miejsce na stanowisko to będę pewnie rożne syntezy kombinował. Obecnie nie mam żadnego sprzętu i wiedza jest bardzo uboga. Poza tym związek nie powinien być teoretycznie szkodliwy. Pewnie gorzej z jakością domowej syntezy będzie. Jak bym się za to brał, to produkt syntezy musi być względnie czysty. 8) Mogą być nieszkodliwe produkty i trochę lekko szkodliwych.


21 maja 2019, o 19:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..