Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Ogłoszenia o pracę 

Czy popierasz ten pomysł?
Tak 86%  86%  [ 32 ]
Nie 14%  14%  [ 5 ]
Liczba głosów : 37

Ogłoszenia o pracę 
Autor Wiadomość
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post Ogłoszenia o pracę
Co powiecie na pomysł stworzenia na forum osobnego działu/komnaty (lub ew. subforum Sklepu) przeznaczonego tylko i wyłącznie na zamieszczanie w nim ogłoszeń o pracę w branży chemicznej lub pirotechnicznej?

Uważam, że coś takiego jest konieczne (jeśli nie tutaj to gdzie indziej, ale ze względu na popularność tej strony - lepiej tutaj) ze względu na trudność z jaką my chemicy mamy do pokonania przy szukaniu pracy. Ja osobiście raczej mam daleko do skończenia studiów, więc problem ten na razie mało mnie dotyczy, ale z ciekawości próbowałem wyszukać takiej pracy na innych stronach/w gazetach/w pośredniaku - pełno jest ogłoszeń dla handlowców, kierowców, fryzjerów itd., ale jeszcze nigdzie nie widziałem ogłoszenia o pracy dla osoby z wykształceniem chemicznym. :roll: Taka strona znacząco pomogłaby wszystkim absolwentom kierunków chemicznych i techników chemicznych w znalezieniu pracy.

Można by na niej zamieszczać wszelkie ogłoszenia o pracy dla osób z wykształceniem chemicznym, wszelkie informacje o stażach, praktykach, linki do stron gdzie można takie ogłoszenia znaleźć. Można by było się również ogłaszać jako osoba poszukująca pracy. W tytule takiego ogłoszenia trzeba byłoby obowiązkowo napisać tak jak w sklepie informację czy praca jest proponowana czy szukana, miasto, w którym szuka/proponuję się pracę i dodatkowe informacje (wysokość zarobków, wymiar godzin itd.). Wymogiem byłoby pisanie tylko i wyłącznie o posadach w branży chemicznej lub pirotechnicznej (ogłoszenia dla kolporterów ulotek można znaleźć na innych stronach).

Pomysł dedykuję Sulikowi. :wink:

Co o tym sądzicie?


1 lis 2010, o 12:10
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
Ogólnie to takich ogłoszeń jest mało, ale w sumie takie subforum mogłoby powstać.

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


1 lis 2010, o 15:13
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2007, o 17:00
Posty: 1503
Lokalizacja: SRC
Post 
No ale po co? W tym roku o ile pamiętam na forum znalazły się 2 ogłoszenia. WIęc nie widzę sensu zakładania działu z ogłoszeniami.

_________________
Obrazek


1 lis 2010, o 15:40
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
Ogłoszeń faktycznie jest mało. Dlatego właśnie może lepiej zrobić to w formie subforum. Zresztą uważam, że gdyby powstało coś takiego to ogłoszeń pojawiłoby się więcej. Poza tym nawet gdyby ogłoszeń było mało to bardzo ułatwiłoby szukanie pracy chemikom. Sam zobowiązuję się do znalezienia przynajmniej 3 ogłoszeń albo chociaż zakładów, które potencjalnie mogłyby być miejscami pracy chemików jeżeli powstanie taki dział :)


1 lis 2010, o 15:50
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Czyli nie chodzi Ci o to, aby firmy się ogłaszały na forum, a o to aby użytkownicy po wyszukaniu umieszczali je w na tym forum ?

ogólnie ok, ale chyba nie ma to jednak dużego sensu.

polecam stronę http://www.jobvector.pl/ jeśli chodzi o chemię
http://www.jobvector.pl/wyszukiwanie-of ... subject_id[]=116&_pn=1

z tym, że większość ofert tam jest skierowana do kadry już mającej jakieś pojęcie o pracy, a nie ludzi zaraz po szkole średniej lub zaraz po studiach.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


1 lis 2010, o 17:09
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
Sulik napisał(a):
Czyli nie chodzi Ci o to, aby firmy się ogłaszały na forum, a o to aby użytkownicy po wyszukaniu umieszczali je w na tym forum ?


Jak kto chce, tzn. ogłoszenie mógłby zamieścić każdy - albo bezpośrednio firma poszukująca pracownika albo sami użytkownicy, którzy znaleźli jakieś ogłoszenie i chcieliby się nim podzielić. W praktyce przeważałaby ta druga opcja, przy której istnienie jakichkolwiek ogłoszeń uzależnione byłoby od dobrej woli użytkowników (czyli system taki jak w WMO) - oczywiście wiadomo, że nikomu raczej się nie chce nic robić za darmo, ale mimo wszystko znajdują się ludzie, którzy chcą coś zrobić dla innych, np. ja :D - ma to swoje uzasadnienie - ja zamieszczę ogłoszenie, z którego ktoś skorzysta, a ktoś inny zamieści ogłoszenie, z którego ja skorzystam (WMO w końcu jakoś funkcjonuje nie? :wink: )

Teoretycznie wystarczyłoby po prostu założyć temat o nazwie "Ogłoszenia o pracę", ale uważam, że to kiepski pomysł, bo:
po pierwsze: trudno w takim temacie cokolwiek znaleźć (szczególnie jeżeli ma więcej niż 2 strony)
po drugie: każdy pisałbym w nim w innej konwencji, a niektórzy zamiast wrzucać ogłoszenia pisaliby Off topy co dodatkowo utrudniałoby życie ludziom korzystającym z takiego tematu
po trzecie: temat po jakimś czasie traciłby zainteresowanie i spadałby na dalszą stronę

Ale da się to rozwiązać kompromisowo: po prostu załóżmy temat, np. w linkach, w pogawędkach albo w sklepie i niech jakiś mod go przyklei i doda jakiś regulamin ujednolicający wszystkie zamieszczane w nim ogłoszenia lub linki (tak jak w sklepie). Wymogiem podstawowym byłoby pisanie w nagłówku posta (najlepiej pogrubionymi i dużymi literami) lokalizacji ogłoszenia (miasto albo kraj jeżeli ogłoszenie dotyczy pracy zagranicą) i jakiś opis. Można by w takim temacie podawać również takie linki jak ten, który podałeś w swoim poście, ale koniecznie z krótkim opisem. Zabronione byłoby pisanie w nim czegokolwiek poza ogłoszeniami oraz zamieszczanie ogłoszeń nie związanych z branżą chemiczną i pirotechniczną pod groźbą warna.

Jeżeli temat się rozrośnie do więcej niż 5 stron to zrobimy z niego nowy dział.

Co Wy na to? :)


1 lis 2010, o 18:00
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post 
Ogólnie nie było by to chyba znowu takie złe :)
ale można też rozwinąć to o spis firm zajmujących się chemią w Polsce. Bo z jednej strony nie jest ich wiele, a z drugiej jest ich sporo - ale nie zawsze łatwo je wyszukać :)

Co prawda większość to pewnie przedstawicielstwa handlowe koncernów z zachodu, ale może warto by było kiedyś postarać się o drobny spis firm które znamy z krótkim opisem działalności.

Można by też było zamieszać opinie na temat zarobków i tym podobnych (ale to już sądzę, że musiało by być w części zamkniętej forum - bo kwestia zarobków w wielu firmach jest dość szczerzoną tajemnicą dla przedsiębiorcy, a można te dane czasem uzyskać okrężnymi drogami)
co prawda istnieje portal http://www.jakapensja.pl/ - ale ma słabo rozbudowaną bazę danych niestety (inna sprawa, że pensje są na tyle skomplikowanym tematem, że ciężko go omawiać przy okazji czegoś innego - bo w zależności od wydatków, zobowiązań i przyzwyczajeń, dla jednej osoby kwota duża, dla drugiej osoby będzie kwotą niską)

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


1 lis 2010, o 18:10
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
Sulik napisał(a):
Ogólnie nie było by to chyba znowu takie złe :)
ale można też rozwinąć to o spis firm zajmujących się chemią w Polsce. Bo z jednej strony nie jest ich wiele, a z drugiej jest ich sporo - ale nie zawsze łatwo je wyszukać :)

Co prawda większość to pewnie przedstawicielstwa handlowe koncernów z zachodu, ale może warto by było kiedyś postarać się o drobny spis firm które znamy z krótkim opisem działalności.

Można by też było zamieszać opinie na temat zarobków i tym podobnych (ale to już sądzę, że musiało by być w części zamkniętej forum - bo kwestia zarobków w wielu firmach jest dość szczerzoną tajemnicą dla przedsiębiorcy, a można te dane czasem uzyskać okrężnymi drogami)
co prawda istnieje portal http://www.jakapensja.pl/ - ale ma słabo rozbudowaną bazę danych niestety (inna sprawa, że pensje są na tyle skomplikowanym tematem, że ciężko go omawiać przy okazji czegoś innego - bo w zależności od wydatków, zobowiązań i przyzwyczajeń, dla jednej osoby kwota duża, dla drugiej osoby będzie kwotą niską)


Popieram! :wink:


1 lis 2010, o 18:19
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2009, o 20:17
Posty: 591
Lokalizacja: Orzysz / W-wa UW
Post 
Elmo napisał(a):
Ogłoszeń faktycznie jest mało. Dlatego właśnie może lepiej zrobić to w formie subforum. Zresztą uważam, że gdyby powstało coś takiego to ogłoszeń pojawiłoby się więcej.


No nie wiem, większość użytkowników to niedopaleni gimnazjaliści z pomysłami typu "2kg fb" etc.
Więc ten argument do mnie nie przemawia, ale ogólnie jestem jak najbardziej za.

Pozdrawiam
Rajek

_________________
"Nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi..."

ObrazekObrazek


1 lis 2010, o 19:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 kwi 2010, o 22:41
Posty: 85
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Moim zdaniem to dobry pomysł. Przecież na pewno nikomu takie coś nie zaszkodzi... tylko może pomóc...


1 lis 2010, o 20:06
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
rajek1992 napisał(a):
No nie wiem, większość użytkowników to niedopaleni gimnazjaliści z pomysłami typu "2kg fb" etc.


Nie przesadzaj! Jest tutaj też dużo studentów, licealistów wiążących swoją przyszłość z chemią czy nawet absolwentów kierunków chemicznych czy techników chemicznych. :wink: Zresztą będąc gimnazjalistą akurat interesowało mnie to czy będę miał gdzie pracować za te 8-10 lat, więc z ciekawości przeglądałem różne ogłoszenia - gdyby wtedy był taki dział na forum to pewnie bym wrzucał tu te ogłoszenia. :) Zresztą nie zapominaj, że gimnazjaliści mają rodziców, którzy mogliby być np. potencjalnymi pracodawcami (przyznaję, że głupi argument :wink: ). Poza tym taki dział mógłby właśnie przyciągnąć na forum absolwentów kierunków chemicznych poszukujących pracy w tej branży, którzy niewątpliwie podnieśliby poziom forum.


1 lis 2010, o 20:28
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post 
jestem za.
ps. temu od 2 kg dałem ostrzeżonko, ale jak widzę ktoś go posunął.

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


3 lis 2010, o 23:42
Zobacz profil
Post Re: Ogłoszenia o pracę
Elmo napisał(a):
Co powiecie na pomysł stworzenia na forum osobnego działu/komnaty (lub ew. subforum Sklepu) przeznaczonego tylko i wyłącznie na zamieszczanie w nim ogłoszeń o pracę w branży chemicznej lub pirotechnicznej?

Uważam, że coś takiego jest konieczne (jeśli nie tutaj to gdzie indziej, ale ze względu na popularność tej strony - lepiej tutaj) ze względu na trudność z jaką my chemicy mamy do pokonania przy szukaniu pracy. Ja osobiście raczej mam daleko do skończenia studiów,


Pomysł uważam to za totalną bzdurę z uwagi na silną rotację potrzeb obecnych... oraz napływ absolwentów już z dyplomem gotowych do podjęcia pracy od zaraz..., wszelkie pisanie o ew. zatrudnieniu po -uzyskaniu dyplomu uważam za mitomanię !! raczej kierował bym ten pomysł na stworzenie w pogaduchach tematu "szukam praktyk zawodowych" -pomocy .
Nie pracodawca ciebie szuka lecz ty szukasz pracy będąc na studiach.. :roll:
pozdrawiam
eko


4 lis 2010, o 00:26
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2005, o 20:10
Posty: 608
Lokalizacja: Kraków
Post 
Zgadzam się z Tobą, ale tak jak już napisałem - sami moglibyśmy zamieszczać ogłoszenia znalezione gdzie indziej, informacje o firmach chemicznych itp. (również o praktykach, stażach...). Chodzi o to, żeby zebrać takie informacje w jednym dostępnym dla nas wszystkich miejscu i ułatwić sobie tym samym szukanie pracy/praktyk.


4 lis 2010, o 19:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..