Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Dostęp do komnat MW 
Autor Wiadomość
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post Dostęp do komnat MW
Cześć

Ostatnio dostałem z 6 maili, które powinienem potraktować raczej jako spam... Ale mniejsza.
Chodzi o to, że administracja zezwoliła na dostęp do komnat MW przez postronne osoby.

DLACZEGO ? Może ja oraz ludzie, którzy tam pisali, zdecydowaliśmy się tam pisać cokolwiek właśnie z powodu faktu, że te wiadomości nie będą dostępne dla przypadkowych ludzi? To wygląda jak zwykłe strzelenie z ucha.

Kolejną sprawą są przepisy prawne. Skoro od pewnego czasu udostępnianie nawet informacji na temat produkcji rzeczy niebezpiecznych jest zabronione to nikogo nie będzie obchodziła data postu tylko data udostepnienia. W dacie postu można sobie wpisać cokolwiek. Skoro informacje zostały upublicznione dopiero ostatnio to co grozi tym, którzy w tych komnatach się intensywnie udzielali? Z prywatki zrobiła się publika, zero chociażby pozorów selekcji przy dostępie.

Może mi to ktoś wytłumaczyć?


naRazie


20 sty 2013, o 16:48
Zobacz profil
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post Re: Dostęp do komnat MW
Witam

CTX cały portal ulega modernizacji. Właśnie kończę wirtualna bibliotekę. Mam też pomysł na kilka innych nowości.
Pisanie o MW nie jest przestępstwem i nikt nikogo nie będzie ścigał za to że ktoś napisał coś o MW. Poza tym odpowiednie służby jeśli mają kogoś 'na oku' to czy komnaty są otwarte czy zamknięte to nie robi im to różnicy. Policyjni informatycy wejdą wszędzie. Komnaty o MW były zamknięte, aby uchronić młodych adeptów pirotechniki przed niebezpieczeństwami jakie niesie ze sobą produkcja MW. W praktyce wygląda to tak że szczegółowe informacje na temat produkcji MW są na portalu i w książkach. Brak jednak informacji praktycznych na temat MW, które są właśnie zawarte w komnatach MW, a one mogą uchronić komuś życie, czy zdrowie. Młodzi pirotechnicy syntezują MW bez względu na to czy komnaty na forum są otwarte czy zamknięte.

Obecnie udostępniłem komnaty MW jedynie do czytania. Zamieszczanie postów i tematów jest tylko do użytkowników którzy są w grupie +Upoważnieni.

Poza tym forum w ostatnim czasie ucichło i wszystko ma na celu przywrócenie aktywności forum.

Jeśli ktoś jeszcze widzi problemy niosące ze sobą otwarcie komnat MW, proszę pisać. W sytuacji, kiedy będzie dużo niezadowolonych użytkowników przywrócimy dawne uprawnienia komnaty.

PS. Faktycznie zostało wysłane pare maili z VmC. Posypał się moduł subskrypcji i stąd ten problem.

pozdrawiam.

_________________
Obrazek


20 sty 2013, o 19:44
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post Re: Dostęp do komnat MW
Witam...
.
tutaj całkowicie zgadzam się z CTX i podpisuję się pod jego postem całkowicie, wg. mojego skromnego zdania nie jest to w porządku wobec udzielających się tam userów ten pomysł nie przyczyni się do rozwoju lecz tylko znacznie temu zaszkodzi :cry:

Stwierdzenie że forum w ostatnim czasie ucichło jest subiektywne bo dawne czasy świetności ma już za sobą forma zastępczego "przetrwalnika" też znacznie się do tego przyczyniła , to absolutnie nie tędy droga dla dalszego rozwoju.
Decyzję o upublicznieniu komnat uważam jako całkowicie nieprzemyślana i niepotrzebna a nawet desperacką !!

Musimy pamiętać że lepsze jest wrogiem dobrego, gdzie szacunek dla piszących którzy pisali wiedząc że piszą w "zamkniętych komnatach" tutaj zdecydowanie należało przed takim posunięciem zapytać się zainteresowanych, uważam że nie można tak robić upubliczniając coś co absolutnie nie należy upubliczniać celem zdobycia ilości rejestracji nowych userów.
Jeśli tak mają wyglądać "nowe pomysły" Administracji celem zwiększenia oglądalności to już się obawiam następnych jej "nowych" poczynań w tej celowości :roll:

pozdrawiam serdecznie
eko


21 sty 2013, o 00:42
Zobacz profil
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post Re: Dostęp do komnat MW
Dostałem dużo prywatnych wiadomości z niepokojem wśród użytkowników poprzez te zmiany. Forum jest dla użytkowników więc zmiany cofnięte.

Dostęp do działów MW przywrócony na poprzednich zasadach.

pozdrawiam.

_________________
Obrazek


21 sty 2013, o 01:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..