Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Amatole - prędkości detonacji, kruszność 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 30 sie 2017, o 13:49
Posty: 9
Post Amatole - prędkości detonacji, kruszność
Witam!
Chciałbym wymienić się pogladami na temat prędkości detonacji osiaganych przez amatole o różnym składzie.
Głównym motywem jest zadufanie w sobie niektórych moderatorów tego forum, którzy uważają, że "przeczytanie jednej czy dwóch książek" z lat 50-tych, daje im prawo do autorytatywnych opinii na ten temat.
Na szczęście dzisiaj, w dobie internetu, nie jesteśmy skazani na lekturę jednej czy dwóch pozycji literaturowych z tej dziedziny.
Przeciwnie: taka osoba zamiast się tym szczycić, powinna raczej przyznać się do nieuctwa...
Ale do rzeczy. Chodzi o szybkości detonacji amatoli podawane przez T. Urbańskiego w t. III "Chemia i technologia materiałów wybuchowych".
Otóż - wg powyższego autora, prędkość detonacji amatolu 50/50 wynosi 7020 m/s, a amatolu 40/60 może wynosić nawet 7440 m/s!
Wyniki są absurdalne i sprzeczne z podawanymi przez innych autorów.
Ale to jeszcze nie wszystko. Zanim "odkryję wszystkie karty", zapraszam do dyskusji.
P.S. Kilka lat temu, jeden z moderatorów zarzucił mi słabą znajomość literatury z dziedziny materiałów wybuchowych. Dziwić może tylko fakt, że gdy wspomniałem o zaletach efektu kanałowego opisanego w "Detonacji materiałów wybuchowych" (tytuł jest moim tłumaczeniem z rosyjskiego) autorstwa Johanssona i Perssona - zapanowała "cisza w eterze" i już nie dostałem żadnej odpowiedzi...


31 sie 2017, o 10:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..