Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
A co na to wszystko mówi obecnie obowiązujące prawo ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25 sty 2019, o 22:01
Posty: 30
Lokalizacja: Polska
Post A co na to wszystko mówi obecnie obowiązujące prawo ?
Generalnie zastanawiam się co na te nasze eksperymenty mówi obecnie obowiązujące w Polsce Prawo ?
Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją ,że potrzebowałem substancji ogólnie określanych jako "podwójnego zastosowania" albo wiedzy zawartej w tematyce pirotechnicznej czy inaczej z zakresu materiałów "wysokoenergetycznych" lub konstrukcji urządzeń energetycznych w tym specjalnych . Zakupując różne substancje musiałem pisać oświadczenia o celu ich przeznaczenia.
Z ogólnie dostępnych informacji można wywnioskować ,że posiadanie i używanie np. prochu czarnego jest dozwolone natomiast zakup jest limitowany formalnościami a produkcja zakazana...a posiadanie broni CP całkowicie legalne dla osób >18 roku życia ( pomijając oczywiście kwestie logiki tego typu regulacji) - to w takim razie co z MW czy innej pirotechniki -będącymi przedmiotem n/n forum ?
Czy już sam fakt przeglądania tego forum nie czyni z nas przedmiotu zainteresowania odpowiednich służb , i upoważnia je do stosowania technik inwigilacyjnych czy prowokacji wobec nas? Ja osobiście nie mam za wiele do ukrycia ale nie uprawiam internetowego ekshibicjonizmu (nie spotkacie mnie na "Fcebokach","Instagramach" "NK" czy podobnych ) cenię sobie prywatność rodziny i swoją .
Moje pytanie wynika z niepokoju - onegdaj "zamkli" jakiegoś doktora z Krakowa ,że niby terrorysta publikując zdjęcie jakiś elektrycznych "gratów"(przekaźników, modułów , cewek ,kondensatorów rodem z czasów zimnowojennych) że z tego miał majstrować bombę..... :lol: a przeszukując domowe warsztaciki tutejszych bywalców bardzo łatwo jest wytoczyć podobny zarzut...
Czy ktoś na tym Forum mógłby bliżej wyjaśnić te aspekty? ??


7 mar 2019, o 11:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..