Co byście zmienili?

Zmiany, pytania, propozycje itd. - dotyczące Vortalu młodego Chemika oraz forum.

Moderator: #Vortal młodego Chemika

Re: Co byście zmienili?

Postprzez Jakubik » 30 sty 2014, o 00:32

Na forum przydałby się program do rysowania struktur np. taki (prosty) jak na stronie firmy Sigmaaldrich w structure search.
Poza tym, tak jak Garet wspomniał, coś (jak dodatek do Worda - program Math Type) do indeksów górnych/dolnych i ułamków (dla pisania czytelnych obliczeń).
Pozdrawiam Wszystkich!
Jakubik

Postprzez Finkur » 17 lip 2014, o 17:34

Troszkę odkopuję temat.

Uważam, że forum przydałby się guzik [zgłoś], po naciśnięciu którego post zostałby zgłoszony do moderatorów celem np. przeniesienia lub usunięcia. Twierdzę, że byłoby to przydatne w momencie kiedy ktoś pisze w złym dziale, albo spamuje.
Pozdrawiam, życzę bezpiecznego eksperymentowania i owocnej nauki!
Finkur
Finkur
**

Postprzez compaqchemlab » 17 lip 2014, o 17:40

Myślę tak samo , a dodatkowo przycisk "nakabluj moderatorowi" :lol: jakby ktoś robił już takiego , co aż w oczka kole .
Dodatkowo przydało by się ulepszyć funkcję "kto jest na forum" - zmieniam tylko zakładkę w oknie i już jestem offline :roll: , to bardzo wprowadza w błąd...
cq-lab
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...
compaqchemlab

Postprzez DaKo » 17 lip 2014, o 21:57

Dzięki compaqchemlab za sugestię.
Szanuj admina swego bo ci wsadzi granat w dupę!
Za spam i gówno posty, ban.
DaKo

Postprzez compaqchemlab » 17 lip 2014, o 23:22

Apropo jeszcze tej opcji z obecnością i "kto przegląda forum->pokaż gości" dziwne bo czasami aż mi gały wychodzą na wierzch :szok: Gość odpowiada w dziale chemia dla zaufanych ? :szok: To jakiś error czy trick administratorów / moderatorów ?
Daje zdjęcie w załączniku , bo nie uwierzycie :
jpgh.JPG

Obrazek ze względów rozmiarów musiałem przyciąć , bo nie wchodził , ale to nie fotomontaż.
compaqchemlab

Postprzez DaKo » 18 lip 2014, o 10:58

Odpal nową przeglądarkę i wejdź w komnatę dla zaufanych (oczywiście nie wejdziesz bo jak nie jesteś zalogowany to jesteś gość) ale w zakładce kto przegląda będzie info że Gość Przegląda wątki w dziale "Chemia dla Zaufanych". I tajemnica rozwiązana.
Szanuj admina swego bo ci wsadzi granat w dupę!
Za spam i gówno posty, ban.
DaKo

Postprzez compaqchemlab » 18 lip 2014, o 11:03

Ale odpowiada ? :szok: ja przycisku "odpowiedz" , jak jestem nie zalogowany nie widzę. :roll:
compaqchemlab

Postprzez Sulik » 18 lip 2014, o 15:19

na zdjęciu jest dział "publikacje i ebook", a nie "chemia dla zaufanych"
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."
youtube.com/Sulikczek - czyli moim okiem na retro komputery i konsole
Sulik
@MODERATOR

Postprzez compaqchemlab » 18 lip 2014, o 15:32

bo akurat wtedy zrobiłem printscrena , ale obiecuje ,,,ze jak natrafię powrotem na odpowiadanie w tym dziale to nie omieszkam sprinscreenować :roll:
compaqchemlab

Postprzez Asphalt » 21 sie 2014, o 09:44

Patrząc na ilość powstających jednakowych tematów i wielopostów może warto włączyć blokadę, która ograniczy to tj. po napisaniu posta niemożliwe byłoby napisanie kolejnego przez krótki czas.
Asphalt

Postprzez compaqchemlab » 21 sie 2014, o 23:05

Wystarczyłby prosty test logiczny : If SEND==ACTUAL then message "Nie można wyslac wiadomosci, Jest taka sama !" else procedure SEEND
gdzie SEND to wysłany post a ACTUAL to aktualny.
compaqchemlab

Postprzez jasiododo » 5 gru 2014, o 19:38

Zróbcie coś z biblioteką! Kompletnie żaden link nie działa!
jasiododo

Postprzez compaqchemlab » 27 gru 2014, o 20:52

Dwie sugestie : Autologout - piszę posta kilka minut , klikam wyślij a tu bęc ! - zaloguj się. Fajnie ,że zmieniono poziom bezpieczeństwa i teraz są nikłe szanse ,że ktoś za mnie coś wklepie , ale wydłużyłbym czas , bo po zalogowaniu (ponownym :evil: ) zawartość postu znika , a post nie zostaje wysłany i całe 10 minut (i więcej) redakcji postu idą na marne :cry:
2. Mam wrażenie ,że na VMC nic się nie dzieje :roll: (vortalu , nie forum) Wyredagowałem już trzy arty i ani jeden nie został nawet obejrzany ...(nie zależy mi na gwiazdkach lecz na samym doklejeniu swojej roboty dla innych).
compaqchemlab

Postprzez zyd » 3 sty 2015, o 14:33

search.php?keywords=&terms=all&author=Howardten&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Zróbcie coś z tymi rosyjskimi reklamami szybkich i wściekłych. Wku**** niemiłosiernie.
zyd

Postprzez compaqchemlab » 19 kwi 2015, o 18:45

Kiedyś zastanawiałem się, jak to możliwe, że admini i moderatorzy wiedzą, że ja to ja i wykrywają multikonta. Teraz już wiem. Wystarczy jedna linijka w kodzie strony i już wiadomo, kto? co? i po co? Dla webmasterów podaję kod :
< ?php
echo$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
?>
Drogi e8. Dzięki tobie i jeszcze jednemu użytkownikowi (bez nazwisk) wiem, jak pogonić natrętów i jak dać im bana na IP(mimo iż go nie dostał. Natchnienie webmastera...
compaqchemlab

Postprzez eko osiem[*] » 19 kwi 2015, o 23:34

Drogi compaqchemlab zapewniam ze wszelkie art. będą niebawem opublikowane na vortalu czekają jedynie na akceptację Administracji jeszcze trochę cierpliwości i wszystko będzie wstawione.

Wszelkie kombinacje z banami na IP bez potwierdzenia przez odpowiedni wpis Moda będą traktowane jako naruszenie i atak hakerski włacznie z wszelkimi możliwymi konsekwencjami, dla tego uprzedzam że wszelka samowolka prowadzi do bana na tym forum ...
pozdrawiam
eko
eko osiem[*]
@MODERATOR

Postprzez compaqchemlab » 20 kwi 2015, o 15:30

Z jakiej racji miałbym atakować hakersko stronę ? :szok: To jak bym miał popełnić samobójstwo... Pisałem tylko, że dowiedziałem się, jak są identyfikowani użytkownicy(z kursu PHP). Powyższy kod przechwytuje IP odwiedzającego. Na koniec wystarczy zrobić listę typu : Data/czas/ip/użytkownik i wszystko wiadomo. Forum zainspirowało mnie i zacząłem stosować tą metodę na swojej stronce. Eko, nie ma żadnych przesłanek, że zaatakuję forum, czy wortal. I zasada lekarska, to nie szkodzić, a nieść pomoc :lol:
compaqchemlab

Postprzez Asphalt » 21 kwi 2015, o 06:26

Blokowanie IP w świecie, gdzie duża część dostawców oferuje dynamiczne adresy to nieporozumienie.
Asphalt

Postprzez compaqchemlab » 21 kwi 2015, o 18:32

to dopiero start, tak jak oczyszczenie surowców przed syntezą. Potem można zrobić sobie profil-dane zawierające wiele innych danych (np.: MAC). Ciężko, jak przez PROXY idzie, ale to więcej niż nic. Zawsze jakiś dowód.
compaqchemlab

Postprzez Sulik » 23 kwi 2015, o 19:16

compaqchemlab - php to piękny język, naprawdę można wyczarować cuda za jego pomocą :)
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."
youtube.com/Sulikczek - czyli moim okiem na retro komputery i konsole
Sulik
@MODERATOR

Postprzez compaqchemlab » 24 kwi 2015, o 08:23

I już wiem, jak diabelnie ciężko oszczędzać wolne miejsce na serwerze. I nie dziwota moderacji, jak się wnerwiają, jak ktoś nie stosuje "wyszukaj", tylko klepie te same tematy :D
compaqchemlab

Postprzez Metanol » 19 maja 2015, o 11:57

Moim zdaniem na forum powinien być system łapek do każdego posta, coś w stylu komentarza jak na YouTube lub przynajmniej coś takiego jak na Facebook'u.
Chociażby po to by poprzeć kogoś zdanie czy też by kogoś uświadomić, że jest błędnego zdania :D
Pozdrawiam
Metanol

Postprzez chemik23 » 19 maja 2015, o 17:51

Metanol napisał(a):Moim zdaniem na forum powinien być system łapek do każdego posta, coś w stylu komentarza jak na YouTube lub przynajmniej coś takiego jak na Facebook'u.
Chociażby po to by poprzeć kogoś zdanie czy też by kogoś uświadomić, że jest błędnego zdania :D
Pozdrawiam

Bardzo dobry pomysł było kiedyś takie coś na [url]chemicalforum.eu[/url]
Chemik 23
chemik23
@MODERATOR

Postprzez compaqchemlab » 19 maja 2015, o 20:16

a już URL. Najprościej było by zrobić coś takiego na liczniku (tak jak licznik odwiedzin). Pisałem o tym wielokrotnie i to coś, co jest potrzebne na forum jak ciepło do destylacji prostej.
compaqchemlab

Postprzez Metanol » 19 maja 2015, o 21:29

@compaqchemlab Spójrz teraz na to od tej strony, co z tego, że wątek będzie wiele razy przeglądany, a nie będzie nic wnosił?
Mam tu na myśli głównie tematy, w których nazwa wątku jest ciekawa, a w nich samych nic ciekawego nie ma i liczba odwiedzin bierze się tylko z powodu nazwy wątku.
Metanol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Vortal młodego Chemika - VmC