Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Jak uzyskać Ti(OH)4 ? :| 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2006, o 03:02
Posty: 337
Lokalizacja: Łódź
Post Jak uzyskać Ti(OH)4 ? :|
Witam, mam pytanie, na które nigdzie nie moge znaleść jasnej odpowiedzi:) Mianowicie jak uzyskać wodorotlenek tytanu Ti(OH)4 na przykład z tlenku tytanu TiO2 :) Druga sprawa to nigdzie nie ma właściwości ani opisu :|

Pozdrawiam :D


15 sty 2006, o 03:08
Zobacz profil
Post re
bardzo ciekawe pytanko. nie jestem pewien czy tytan wystepuje w takiej postaci ale naprawde ciezko znalesc jesli wystepuje


15 sty 2006, o 04:19
Post re
a jesli wystepuje to sam jestem ciekwa jak bedzie wygladala ta synteza


15 sty 2006, o 04:20
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2006, o 03:02
Posty: 337
Lokalizacja: Łódź
Post 
Występuje napewno bo bodajrze jest dodawany do kosmetyków :) Jedyne co jest w necie z jego zawartością to dodatek mleczny do kąpieli :P "MILKY BATH ADDITIVE 'LACTISSIMO'"
Zastanawia sie jeszcze nad związkiem TiCl4 czy może coś z nim można zdziałać?:)


15 sty 2006, o 13:12
Zobacz profil
Post re
no mzliwe ze tak jest ale to trudno bedzie go zdobyc . A czterochlorek to juz mniejszy problem bo synteze mam calutka tylko ze nie jest prosta i potrzeba trodszke ssprzetu


15 sty 2006, o 14:31
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
Może by strącić z tetrachlorku tytanu z(jeśli wodorotlenek tytanu IV nie rozpuszca się w w wodze. Tetrachlorek tytamu mozna otrzymac ztlenku tytanu, z tym że raczej w domu tego nie wykonasz (chociaz czego ludzie nie potrafią:D)
TiO2 + 2C + 4Cl2 ---> TiCl4 + 2COCl2

a póxniej
TiCl4 + 4NaOH ----> Ti(OH)4 + NaCl4

Jeśli Ti(OH)4 rozpuszca się w wodzie to wtedy jaką krystalizacja?
Pozdrawiam Barni


15 sty 2006, o 16:33
Zobacz profil
Post re
no tetra wlasnie robi sie z tlenku:) a co do otrzymania to zalezy jakim sprzetem dysponujesz- ale fakt przyznaje nie jest to zrobienie jajecznicy na szybko


15 sty 2006, o 16:38
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2006, o 03:02
Posty: 337
Lokalizacja: Łódź
Post 
Dzieki :D Widze że na tym forum na wszystko znajdzie sie odpowiedź :] Może ktoś zna jeszcze jakieś właściwości tego wodorotlenku ? :roll:


15 sty 2006, o 16:58
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
Jeszcze:
Wodorotlenek tytanu Ti(OH)4 otrzymuje się w postaci białego, galaretowatego osadu po zalkalizowaniu rozcieńczonych roztworów soli Ti4+ amoniakiem. Wodorotlenek tytanu ma właściwości amfoteryczne, zaś jego reaktywność w dużym stopniu zależy od sposobu otrzymania. Największe zastosowanie znajduje tytanian baru BaTiO3, charakteryzujący się dużą wartością stałej dielektrycznej.

Czyli juz masz dwie właściwości;) Biały i nierozpuszczalny w wodzie, galaretowaty osad;)


15 sty 2006, o 17:12
Zobacz profil
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2006, o 03:02
Posty: 337
Lokalizacja: Łódź
Post 
Malo, bo to tez znalazlem :) Mnie najbardziej interesuje od strony toksykologicznej oraz do czego można wykorzystać :):) Bo bardzo mało jest w necie na jego temat, a jak o czymś jest mało to znaczy, że to coś musi być ciekawe :P Więc narazie gromadze informacje z czystej ciekawości, które może (napewno) mi sie w przyszlości przydadzą po studiach albo na :)


15 sty 2006, o 17:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..