Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
HCN 
Autor Wiadomość
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2004, o 17:07
Posty: 235
Post 
pessos napisał(a):
stopień dysocjacji określa współczynnik Kw ponad 50 (autoprotoliza wody)

55,56 mol/dm3 to stężenie molowe wody, a Kw (iloczyn jonowy) = 10^-14

_________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" - Albert Einstein


30 lis 2005, o 16:07
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2005, o 17:00
Posty: 1595
Lokalizacja: Skoczów
Post 
BPC@, sprawdź sobie właściwości kwasu moczowego!!!! ja wolę więcej szczegółów nie podawać......

_________________
Sprzedam wodorotlenek sulfurylu SO2(OH)2, również w postaci r-rów o żądanym stężeniu. Cena do negocjacji.

Obrazek
weź udział:


30 lis 2005, o 19:22
Zobacz profil
Post odp.
Ja przypominam sobie prostą depolimeryzację metaktylanu metylu w celu uzyskania, po co babrać sie z HCN ?? a te cyjaniany to se odpuść.
eko.


1 gru 2005, o 00:18
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
no ja też sobie przypominam jakąś destylacje (hmm 3 dni temu :roll: :lol: ?? ) tylko jakies barwniki były i mam czerwony :lol: pozatym pigmenty zostały na dnie i sa nie do zeskrobania :evil: no ale myśle ze zostana jakoś usuniete ;) No i nie zapominajmy ze trzeba produkt jakos potem ustabilizowac np przez dodanie hydrochinonu :wink:

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


1 gru 2005, o 00:42
Zobacz profil
Post odp.
Własnie tak jesli zależy na przechowywaniu, ponowne sieciowanie monomeru jak każdy wie nastepuje katalitycznie czyli w zalezności od zamierzonego efektu polimeryzacji. ciekły metakrylan metylu polimeryzuje na matowo gdy dodamy kawałki polimetakrylanu metylu/plexi/ natomiast by uzyskać efekt szklany polimeru niezbedny jest nadtlenek benzoilu.
eko.


1 gru 2005, o 01:04
*****

Dołączył(a): 9 wrz 2005, o 22:56
Posty: 244
Post 
W Sękowskim jest przepis na depolimeryzacje - poprostu się ogżewa
odpadki plexi do 350* i zbiera destylat - kiedyś robiłem -tylko za miast
kolby wziołem garnek i nawet to przyjemnie pachnie -tylko potem trza
to oczyścić przez destylację
A HCN dla niedoświadczonego może się żle skończyć


1 gru 2005, o 11:05
Zobacz profil
Post 
A co do cyjanianów nieorg., to są ZDECYDOWANIE mniej toksyczne niż cyjanki.


1 gru 2005, o 12:06
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2005, o 17:00
Posty: 1595
Lokalizacja: Skoczów
Post 
dumin napisał(a):
pessos napisał(a):
stopień dysocjacji określa współczynnik Kw ponad 50 (autoprotoliza wody)

55,56 mol/dm3 to stężenie molowe wody, a Kw (iloczyn jonowy) = 10^-14


to prawda, ale 55,56 to również Ka wody, a konkretnie reakcji:

H3O(+)+H2O<==>H2O+H3O(+)

_________________
Sprzedam wodorotlenek sulfurylu SO2(OH)2, również w postaci r-rów o żądanym stężeniu. Cena do negocjacji.

Obrazek
weź udział:


2 gru 2005, o 21:46
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2004, o 17:07
Posty: 235
Post 
Hmm.. co?
Czemu tak?
Napisałeś tautologię.


2 gru 2005, o 22:19
Zobacz profil
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
pessos napisał(a):
woda dysocjuje wg reakcji 2 H2O <=> H3O+ + OH- a stopień dysocjacji określa współczynnik Kw ponad 50 (autoprotoliza wody - nie można jej pomijać przy liczeniu pH w bardzo rozcieńczonych roztworach mocnych elektrolitów bo wychodzą kfiatki typu HCl o pH 9 itp. ;) )


Czytać proszę a nie wywarzać na nowo otwartych drzwi :roll: :wink:
Temat do czyszczenia

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


3 gru 2005, o 01:21
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2004, o 17:07
Posty: 235
Post 
Ale skąd Kw=50 !?


3 gru 2005, o 01:32
Zobacz profil
Post 
Faktycznie, pessos, coś jest nie tak :wink:

Kw w warunkach standardowych to 10^-14


3 gru 2005, o 11:09
@GROŹNY WOŹNY
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2004, o 14:23
Posty: 389
Lokalizacja: CLK KGP
Post 
No okej niech wam bedzie :P dopiero teraz sie kapłem jaka gafa :oops: :wink: Tak to jest jak sie czegoś dawno nie powtarzało :roll:

_________________
"dostałeś ostrzeżenie. trzy ostrzeżenia to ban. czytaj regulamin i używaj przeglądarki. witaj na forum"


3 gru 2005, o 21:43
Zobacz profil
Post 
Ok, kończąc temat: może się czepiam, ale takie rzeczy powinno się wiedzieć zawsze :wink:


3 gru 2005, o 22:38
Post re
mnie wydaje sie ze bedzie ci trudno to otrzymac bez dostepu do substancji zawierajacych grupe CN:( mam nadzieje ze niechcesz nikogo truc:P


14 sty 2006, o 22:56
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2005, o 17:39
Posty: 86
Lokalizacja: Z d....domu
Post 
Piter napisał(a):
Niech sobie chłopak przygotuje odtrutke z tiosiarczanu sodu który przetwarza HCN w nietoksyczne rodanki SCN.


Mozesz powiedzec jak przygotowac odtrutke z tiosiarczanu (zrobie se taka z nudow)

_________________
Obrazek
Obrazek
[Attendite a falsis prophetis.
GG:8454977
:D


15 sty 2006, o 17:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2004, o 16:29
Posty: 128
Post 
taaa tylko, ze ja trzeba podawac dozylnie przez 10 minut... jak ktos sie zatruje cyjanowodorem to KLAPA, LIPA, PWNED, gosc nie ma szans, umrze w butach, kipnie, kopnie w kalendarz, wyzionie ducha, pojdzie wachac kwiatki od spodu, nie ma ratunku, porzuccie wszelka nadzieje, tego musi byc naprawde w cholere malo, zeby ktos zdolal to przezyc. zezre 1g KCN - trup na miejscu, karetka dojechac nie zdazy... (no dobra, zdazy ale goscia nie uratuje), zaciagnie sie HCN - trup i to jeszcze trupszy niz w przypadku KCN... tu juz nawet karetka nie zdazy dojechac. zastanowcie sie 800 razy, nim sie zaczniecie tym bawic. btw... mam pytanie do doswiadczonych chemikow: czy po wrzuceniu blekitu pruskiego (Fe4[Fe(CN)6]3) do 98% H2SO4 uwolni sie cyjanowodor?


16 sty 2006, o 02:35
Zobacz profil
Post odp.
Owsiak czy orkiestra ci nie wystarcza? wiadomo przeciesz ze
w niektorych krajach HCN jest stosowany do niszczenia pasożytow oraz dezynsekcji drzew cytrusowych,cyjanowodor powstaje rowniesz przy niewłasciwym przechowywaniu cyjankow oraz spalaniu celuloidu i blon filmowych.cyjanki łatwo ulegaja rozkladowi pod wpływem pary wodnej i CO2 wg. równania 2KCN+H2O+CO2-- K2CO3+2HCN
najwyższe dawki dla HCN w pow. to 0,0003mg/l a 0.3mg/l smierć natychmiastową, HCN i jego sole sa latwo wchlaniane przez błonę sluzową dróg oddechowych,skórę zwłaszcza wilgotną i przewód pokarmowy, weglowodany wiąza cyjanki i hamują rozwoj zatrucia.
dzialanie toxyczne HCN polega na jego silnym powinowactwie do żelazo-porfirynowych enzymow oddechowych,blokujac ich funkcje fizjologiczne i metabolizm tlenowy w tkankach.
Cyjanki powodują zatrucia ostre o przebiegu nagłym i wysokiej smiertelnosci,nie kumuluja sie w organizmie i nie daja przewlekłych zatruć to działa natychmiast
pozdrawiam
eko.
zrodło Toksykologia Współczesna Rusiecki-Kubikowski


16 sty 2006, o 03:10
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
Cotton w w chemi nieorganicznej podaje że cyjanowodór jest mniej trujący niż siarkowodór :twisted:


16 sty 2006, o 11:24
Zobacz profil
Post odp.
Najwyzsze dopuszczalne stężenie dla HCN w pow wynosi 0,0003mg/l Stężenie w pow. 0,12-0,15mg.HCN w litrze powoduje już zatrucie smiertelne po 0,5godz.a 0,3mg/l-Smierć natychmiastową !!
Dawkę smiertelną HCN dla człowieka ocenia sie na 1mg. na kg. ciężaru ciała !! Co do H2S to nawet w małych stęzeniach ,jest trucizną, ktora łaczac się łatwo z metalami,wiąże i blokuje działalność enzymow zaw. metale w grupie prostetycznej,przede wszystkim żelazo w enzymach oddechowych,H2S nie łaczy się bezpośrednio z hemoglobiną.
Najwyższe dopuszczalne stęzenie dla H2S w pow. wynosi 0,01 mg/l
przy niższych stęz. 0,02-0,05 wystepuje dzialanie drażniace spojówki oczu i błon sluzowych,zatrucia przewlekle niezdarzaja sie ze wzgledu na brak kumulacji i szybkie wydalanie. !!
Ciekawostka :arrow: W zwłokach ludzkich siarkowodor z produktami rozkladu tkanek tworzy związek zabarwiony na zielono werdoglobinę lub werdochromogen.
pozdro
eko.


16 sty 2006, o 22:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..