Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Synteza rodanku potasu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 6 sie 2016, o 02:32
Posty: 28
Post Synteza rodanku potasu
1. Czy zajdzie reakcja analogiczna do tej z K2CO3 i mocznikiem, gdy zamiast niego użyjemy tiomocznik?
2. Zakładając, że mamy już rodanek, czy zajdzie reakcja, która pozwoli nam uzyskać dwusiarczek węgla?
3. Zakładając, ze mamy mieszaninę produktów z powyższej reakcji dobrym pomysłem byłby rozdział rozpuszczonego węgla w CS2 i jeszcze jednego produktu, przez dodanie wody i rozdzielenie dwóch faz?


20 sie 2016, o 04:21
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Synteza rodanku potasu
Gdzieś w jakiejś analizie jakościowej czytałem, że nawet cyjanki reagują z siarką (wolną lub w siarczkach/wielosiarczkach) i powstają rodanki. Teoretycznie otrzymasz rodanek stapiając mocznik, K2CO3 i siarkę. Problem w tym, że obok powstaje cyjanek :/

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


20 sie 2016, o 23:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 sie 2016, o 02:32
Posty: 28
Post Re: Synteza rodanku potasu
Dziękuję za pomoc. W takim razie wnioskuję, że przy odpowiednim nadmiarze siarki wydzielanie się cyjanku ograniczymy do minimum.
Na sam koniec chciałbym zapytać czy może ktoś polecić stronę, na której znajdę rozpuszczalności różnych związków w różnych temperaturach, w różnych rozpuszczalnikach? Zawsze spędzam naprawdę mnóstwo czasu, aby znaleźć pewną informację (bo te generowane automatycznie są nieraz z kosmosu) o rozpuszczalnościach w czymś innym niż woda.


21 sie 2016, o 03:36
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 4 maja 2014, o 11:39
Posty: 1091
Lokalizacja: Cz-wa
Post Re: Synteza rodanku potasu
Poszukaj na naszym vortalu przepis na KCN. Tam zastosowali węgiel do redukcji KCNO do KCN. Jak zastosujesz siarkę to otrzymamy rodanek. Sam staram się stworzyć taką stronkę..na razie to strasznie wolno leci : http://crystal.testtube.cba.pl/

_________________
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo...


23 sie 2016, o 00:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 sie 2016, o 02:32
Posty: 28
Post Re: Synteza rodanku potasu
compaqchemlab napisał(a):
Poszukaj na naszym vortalu przepis na KCN. Tam zastosowali węgiel do redukcji KCNO do KCN. Jak zastosujesz siarkę to otrzymamy rodanek. Sam staram się stworzyć taką stronkę..na razie to strasznie wolno leci : http://crystal.testtube.cba.pl/


Możliwość ewentualnej redukcji rodanku węglem przewidziałem. Krótko mówiąc chodzi mi o to z jakiego rozpuszczalnika krystalizować rodanek? Szukałem rozpuszczalności w wodzie i jedyne co znalazłem to w 0 i 20 °C w acetonie w 20 °C, i właściwie nic więcej. Gotowej odpowiedzi nie oczekuję, dlatego poprosiłem o jakieś źródło gdzie rozpuszczalności dla różnych temperatur i rozpuszczalników będą podane, bo czasami mnóstwo czasu tracę na szukanie gdy chcę dowiedzieć się o rozpuszczalności w czymś innym niż woda.


23 sie 2016, o 03:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..