Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Zatrucie NO2? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 3 lut 2019, o 09:37
Posty: 2
Post Zatrucie NO2?
Cześć,
Dzisiaj podczas mieszania KNO3+H2SO4 nawdychalem się trochę oparów.
Ilość mieszaniny to 50g+50ml. Całość mieszałem zewnątrz budynku jednak kilka razy wiatr dmuchnął gaz w moją stronę i zaciągnełem się duszacymi oparami.
Moje pytanie może wydać się być może dziwne ale czy powinienem się martwić? Bo zgodnie z tym co wyczytałem w internecie jak to zwykle bywa czeka mnie obrzęk płuc i śmierć...


3 lut 2019, o 09:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 kwi 2015, o 21:52
Posty: 60
Post Re: Zatrucie NO2?
Raczej nie powinno ci się nic stać. To nie były raczej duże ilości tego tlenku, ani nie wdychałeś tego przez dłuższy czas. Przynajmniej ja tak rozumiem twój post. Pamiętaj, że to dawka czyni truciznę.
A na uspokojenie ci powiem, że miałem nikłką okazję znajdować się kilka razy w atmosferze tlenków azotu przez dłuższy czas i póki co żyje, więc śpij spokojnie ;)

_________________
Wiem, że nic nie wiem.


4 lut 2019, o 07:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 3 lut 2019, o 09:37
Posty: 2
Post Re: Zatrucie NO2?
Dzięki za odpowiedź, wolałem zapytać kogoś kto miał rzeczywistą styczność z substancją, bo jak troszkę mnie poddusiło i kaszlem przez 1 godzinne to niepotrzebnie zacząłem czytać chyba opisy w internecie, dzisiaj faktycznie jest już normalnie.


4 lut 2019, o 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 sty 2010, o 20:03
Posty: 275
Post Re: Zatrucie NO2?
Jeśli nie było brązowych dymów, to pewnie podrażniłeś śluzówki kwasem azotowym chętnie parującym z takiej mieszaniny. Może następnym razem postaraj się o jakiś wentylator ? Tak z obowiązku widząc zaniedbanie BHP, mam nadzieję, że masz przy sobie dużą ilość wody, którą możesz przemyć skórę/oczy. Głupia rzecz, ale przed rozpoczęciem warto wyobrazić sobie w szczegółach co dokładnie zrobisz w razie wypadku, aby szybko reagować, jak już coś się stanie. Kiedyś dostał mi się kwas siarkowy do oka, dzięki takiej procedurze już w ciągu sekundy przemywałem oko wodą, dzięki czemu skończyło się bez uszczerbku na zdrowiu.


7 lut 2019, o 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 09:43
Posty: 219
Post Re: Zatrucie NO2?
Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi ale czy tlenki azotu nie mają powinowactwa względem hemoglobiny ? A to może prowadzić do niedotlenienia OUN

Raczej nie polecam tego wąchać ;)

_________________
A kiedy ja dostanę gwiazdkę ? :D... Miałem na myśli, że chcę jak Smok :> Strącić jedną trzecią z nieba ...

Good Morning,

PS: Mam Demo wersje internetu.


27 wrz 2019, o 01:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..