Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Związki pomiędzy metalami 
Autor Wiadomość
Post Związki pomiędzy metalami
Czy ktoś jest w stanie potwierdzić istnienie takich związków jak np. bizmutki(związki bizmutu z litowcami)?


2 lip 2005, o 18:59
Post 
Sa to zwiazki miedzymetaliczne wysoka elektroujemnosc bizmuti i bardzo niska litowcow powoduja powstawanie tego typu polaczen(sa takze bizmutki berylowcow zaczynajac od magnezu ...) , sam ich nie otrzymywalem wiec sam z tobie nie moge poswiadczyc ich istenienia , jednak literatura poswiadcza ich istnienie . To nie sa typowe zwiazki jonowe , a raczej cos pomiedzy zw jonowymi , a stopami . W wyniku dzialania na Mg3Bi2 rozcienczonym HCl mozna otrzymac male ilosci silnie trujacego BiH3 ... z ksiazki wyczytalem ze bizmutki litowcow maja strukture arseku sodowego , a berylowcow anty-La2O3 ...


2 lip 2005, o 19:17
Post 
Istnieje także bizmutek manganu MnBi, który jest trwałym magnesem.


2 lip 2005, o 19:22
Post 
Wielkie dzięki acetate, było mi to podszebne bo musze napisac krótką notatke na temat związków pomiędzy metalami.


pozdo for all


2 lip 2005, o 19:49
Post 
A wiecie, że istnieje coś takiego jak sodek rtęci HgNa ??


2 lip 2005, o 19:50
Post 
osobiście słyszałem o takich związkach jak CsAu (złotek cezu) i AgSr (strontek srebra ale to chyba jakaś ściema)


2 lip 2005, o 19:55
Post 
Złotek cezu to pomarańczowe kryształki o gestości 7g/cm3 i temperaturze topnienia 580*C.
Jest stosowany jako półprzewodnik.


2 lip 2005, o 19:58
Post 
aha :D


2 lip 2005, o 21:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2005, o 20:06
Posty: 64
Post 
mnie też ciekawiło czy są związki pomiedzy metalami. myślełem że nie a tu takie cudo :D


3 lip 2005, o 11:09
Zobacz profil
Post 
maciekb9 napisał(a):
A wiecie, że istnieje coś takiego jak sodek rtęci HgNa ??

Amalgamat.


3 lip 2005, o 13:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..