Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
nadtlenek wodoru 
Autor Wiadomość
Post nadtlenek wodoru
WitamMam pytanie na pewnej stronce znalazłem przepis na HMTD tylko zamiast wody utlenionej byl nadtlenek wodoru :roll: co jest bardziej wydajne ? I mam jescze jedo pytanie czy konieczne jest płukanie HMTD zasadami jeżeli uzywa się kwasku cytrynowego?


13 mar 2004, o 23:53
@ADMINISTRATOR

Dołączył(a): 10 gru 2003, o 00:09
Posty: 735
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Woda utleniona to 3 lub 6% roztwor nadtlenku wodoru. I raczej nie polecam do syntezy HMTD. Perhydrol (30% r-r) to juz inna sprawa nadaje sie. A co do przemywania zasadami... Nie polecam, lepiej juz przemyc to wodoroweglanem sodu (soda oczyszczona) Zasady mogly by byc za mocne do przemywania.Pozdrawkatchemik

_________________
Obrazek
Tchemik.Pl


14 mar 2004, o 00:05
Zobacz profil
Post 
przemyj to duząi ością wody i na konicu acetonem przechowuj w pudełku od kiszy zalany acetonem ibędzie ok :wink:


14 mar 2004, o 01:28
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
WIEC nawet w przypadku uzywania kwasku cytrynowego to trzeba sie go pozbyc bo on jest w stanie utlenic wybuchowo lb nie wybuchw\owe\o nasze HMTD. Robisz to na zmiane raz woda dest (najlpiej) taz 5% r-r jakiejs zasady, np. wodoroęglanu sodu i tak na zmiane ze 5-6 razy i na koncu jeszcze wodą dest.

_________________
Obrazek


14 mar 2004, o 10:06
Zobacz profil
Post 
Czy mozna utlenić urotropine czymś innym niż H2O2?


14 mar 2004, o 10:44
@ADMINISTRATOR

Dołączył(a): 10 gru 2003, o 00:09
Posty: 735
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Jasne ze sie da. Nie tylko nadtl. wodoru jest utleniaczem, mozna zastosowac np. nadtlenoestry, nadtlenokwasy i tego typu...Pozdrawkatchemik

_________________
Obrazek
Tchemik.Pl


14 mar 2004, o 12:34
Zobacz profil
Post 
To jeszcze pytanko co do perhydrolu. Czemu jak się nim poleje łapkę to sie robi cała białą? Ten syf w ogóle nie ma zamiaru schodzić. Utleniona skóra jest biała?? :D


22 mar 2004, o 15:56
Post 
perhydronl ma właściewości wybielajace np polej se włosy wodą utlenioną :wink: a jak pobrudzi łapki to pumeks i szoryjemy ja tam uzywam rękawiczek moze przesada ale dbam o rączki :wink:


23 mar 2004, o 17:27
Post 
zauwazyłam jeszcze cos łapka się robi biała dopiero jak się wodą przemyje :roll: a moze mi się wydawało :?


23 mar 2004, o 17:29

Dołączył(a): 15 lut 2004, o 12:48
Posty: 44
Lokalizacja: Lubelskie
Post 
To samo zchodzi po kilku h nawet niezayważa sie a tu juz plamek nie ma.Co do rekawiczek to roxanan musi dbać o skure :P , dla uwąznego przedstawiciela płci meskiej raczej ni sa potrzebne puki sie z kwasami silnymi nie obchodzi te kuchenne sa wrecz piekielnie niewygodne lekko zmoczone robią sie tak sliskie ze zamiast pomuc predzej moga zaszkodzić !! .

_________________
Najstraszniejsze rzeczy swojego zycia widuję w pirotechnicznym w przedszkolu. http://s1.bitefight.org/c.php?uid=23819


24 mar 2004, o 15:29
Zobacz profil
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Wasze eksperymenty przypominają te które robiła Skłodowska z promieniotwórczością... Ja się już przyzwyczaiłem do noszenia rękawiczek bez względu na to czy to co przelewam jest bardzo żrące czy tylko trochę :twisted: , niezależnie od tego jak są niewygodne. Chyba że białe plamy na skórze są dla was efektowne :D :D :D


29 mar 2004, o 15:49
Zobacz profil
Post 
Fascynująca jest wasza rozmowa o białych plamkach na rękach :D Ale mam 2 pytanka z troche innej beczki mianowicie: "Czy H2O2 jest morzliwe do otrzymania w warunkach domowych ?? i właściwie z kąd bierzecie tą 6-cio procentówke bo w aptekach nie ma, podobno na wyrzsze Cp nirz 3% trzeba mieć recepte"


23 kwi 2004, o 21:38
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Otóż perhydrol do 62% da się otrzymać przez zamrażanie frakcjonujące (jak destylacja frakcjonująca tyle że z zmarażaniem) lub do prawie 100% za pomocą destylacji pod zmniejszonym ciśnieniem. Wrzucę o tym artykuł. Trzeba tylko pamiętać że 1l 100% nadtlenku wodoru jest tak samo niebezpieczny jak 1 kg HMTD! Ubranie polane nim może się samoistnie zapalić!! Już śladowe ilości niektórych soli np. KMnO4 powodują bardzo burzliwą reakcję rozkładu podczas której zachodzi wielokrotny wzrost ciśnienia, który może rozsadzić np. plastikową butlę, czyli 1 niedomyta łyżka = 100 oparzeń lub 1 trup.

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


23 kwi 2004, o 22:20
Zobacz profil
Post 
Witam,Ojej nie truj pan! woda utleniona to max 6% perhydrol to ma 25% do 35%(średnio 30%) powyżej nie ma nazwy a od 80% w góre ignolina!Ile to razy trzeba pisać żeby społeczeństwo zrozumiało?Pozdr.


24 kwi 2004, o 02:24
Post 
Chyba mnie do końca nie zrozumiałeś Tweenk.Ty piszesz o zatęrzaniu a mi chodziło o otrzymaniu tej sub. z innych związków chem. w wyniku jakiejś reakcji.


24 kwi 2004, o 11:20
Post 
Keten moiwl mi ze by sie dalo tylko ze trzyeba by miec kwas siarkowy i nadtlenek baru, wiec lepiej kupic se juz ten perhydrol, bo wiecej mnie wyjdzie kwas siarkowy i nadtlenek baru niz "gotowy" perhydrol.PS. Kombinuje bo mam za darmo wode utlenioną wiec.........._________________Pozdrawiam===MaLuTkI===Ten czerwony tekst jest prawdą niepodwazalną :wink:


24 kwi 2004, o 11:58
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Gdyby w przemyśle używano nadtlenku baru do produkcji nadtlenku wodru to raczej byśmy go nie ujrzeli na oczy... moim zdaniem w przemyśle używa się jakichś skomplikowanych katalizatorów które jednak dość wolno się zużywają.Natomiast co do nazw - to ich nie znałem. Bez nerwów.Zgadzam się z Roxaną. Otrzymywany nadtlenek wodoru byłby nie dość że drogi to bardzo niestabilny, gdyż trzebaby do niego jeszcze dodać stabilizatory a tych jeszcze nie znamy. Lepiej już kupić perhydrol i go sobie zatężyć, bo w czystości FP w POCh kosztuje nawet mniej niż u Usera - 5,20 + 7% VAT.

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


24 kwi 2004, o 12:18
Zobacz profil
Post 
Ciekawym rozwiązaniem do otrzymywania nadtlenków mogło by być użycie ozonu.Ozon ma bardzo ciekawe właściwości. Poczytajcie sobie http://psrp.idn.org.pl/ozon.htmlZastanawia mnie czy przepuszczając ozon przez aceton można by otrzymać nadtlenek acetonu, albo przez roztwór urotropiny - HMTD.Zrobienie w warunkach amatorskich urządzenia do otrzymywania ozonu nie jest wcale takie trudne.http://www.valdosta.edu/~tmanning/research/ozone/ na tej stronie są opisy różnych urządzeń służących do tego celu.


24 kwi 2004, o 15:25
@ADMINISTRATOR

Dołączył(a): 10 gru 2003, o 00:09
Posty: 735
Lokalizacja: Warszawa
Post 
raczej nie polecam utleniania acetonu ozonem do TCAP. Moim zdaniem reakcja powinna przebiegnac wybuchowo... :)Pozdrawkatchemik

_________________
Obrazek
Tchemik.Pl


24 kwi 2004, o 17:00
Zobacz profil
Post 
Stabilizatorami są kwasy org., kwas fosforowy i mocznik


30 kwi 2004, o 12:41
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Oooo, czytałem coś o nadtlenku wodoru kiedyś i było tam coś na temat że na początku otrzymywano go z nadtlenku baru i kwasu siarkowego, potem nadtlenek baru zastąpiono nadtlenkiem sodu, a następnie wynaleziono elektrolityczną metodę produkcji. Tylko w takim razie z czego tą elektrolizę robić?

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


30 kwi 2004, o 12:46
Zobacz profil
Post 
Ja terz czytałem o tej elektrolizie ale nieznalazłem nic więcej niż to że H2O2 można otrzymać właśnie tą drogą


30 kwi 2004, o 14:15
Post 
a mi się wydaje ze to jest temat Związki inicjujace ,ale ja się niewtracam :x


30 kwi 2004, o 17:04
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
To jest sprawa Malutkiego żeby go przenieść w odpowiednie miejsce, ja nie mam do tego możliwości :DW każdym razie można by było otrzymać go przez elektrolizę kwasu fosforowego (??) bo jak ktoś wcześniej powiedział jest on stabilizatorem dla H2O2. Także bierzemy wodę demineralkę lub destylat i zakwaszamy lekko H3PO4 po czym elektrolizujemy; ponieważ tlen pochodzi z rozkładu nadtlenku wodoru, który nie rozkłada się za sprawą kwasu fosforowego, otrzymujemy po pewnym czasie H2O2. Nie umiem chwilowo napisać odpowiednich rakcji ale pracuję nad tym :DPozostaje tylko problem, że H2O2 też dysocjuje na H+ i OOH-. OOH zaś podaczas elektrolizy zostaje zobojętniony i rozpada się na tlen i wodę. Nie wiem wobec tego co zrobić dalej, może użyć jakichś specjalnych elektrod lub błon półprzepuszczalnych :szok:/ EDIT (MALUTKI) - TO JEST SPRAWA TAKŻE MODERAOTRÓW KOMNAT MW !

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


3 maja 2004, o 16:38
Zobacz profil
Post 
Niezupełnie rozumiem o czym muwisz.Chodzi ci o to że pod wpływem elektrolizy na katodzie powstanie H2O2 w wyniku połączena grup OH- którym został odebrany elektron i muszącoś z tym zrobić więc łączą sie z innymi gr. OH a kwas fosforowy zapobiega jego rozpadowi??


3 maja 2004, o 18:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..