Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Destylacja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 1 kwi 2018, o 18:48
Posty: 1
Post Destylacja
Witam, mam takie zadanie:
Wyobraź sobie, że przeprowadzasz proces destylacji rzutowej (to taka, którą realizowaliśmy w laboratorium) w celu odzyskania możliwie dużej ilości gliceryny z jej wodnego roztworu.

Użyty przez ciebie surowiec ma gęstość 1073 g/dm3 i masz go 269 gramów. Po zakończeniu destylacji i zważeniu destylatu (dla Ciebie jest on odpadem!) okazało się, że jest go 125,3 gramów i ma on gęstość 1017 g/dm3. Jakie jest stężenie gliceryny (podaj je w %mas.) w cieczy wyczerpanej (zwanej także pogonem) - czyli twoim produkcie? Zależność stężenia gliceryny w roztworze wodnym od jego gęstości opisuje równanie:
C[%] = -6,97 * 10^(-5) * d^2 + 0,5297 * d - 457,73 gdzie d to gęstość wyrażona w g/dm3.

Tutaj jest ilustracja przedstawiająca doświadczenie:
https://drive.google.com/open?id=1jD9rQ ... miA5aeE3Nu

I teraz tak podchodziłam do tego zadania kilka razy ale chyba nie chodzi o obliczenie pozostałej masy i objętości... Nie do końca rozumiem czym jest pogon i pewnie dlatego nie wiem jak rozwiązać to zadanie poprawnie. Czy mógłby mnie ktoś nakierować jak chociażby obliczyć tą gęstość gliceryny?


1 kwi 2018, o 19:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..