Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
krem domowej roboty i odparowanie z niego alkoholu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 22 lis 2019, o 13:10
Posty: 1
Post krem domowej roboty i odparowanie z niego alkoholu
Witam,
Nie wiem gdzie szukać pomocy, a myślę że tu ktoś mi pomorze ;)
Chcę zrobić krem "własnej roboty" ze sproszkowanego zioła. Do celów miejscowych stężenie musi wynosić 50mg/ml rozpuszczone w alkoholu (etanol 96%). W recepturze nic nie było o wodzie... Alkohol podrażnia skórę, i moje pytanie dotyczy tego czy po rozpuszczeniu zioła w alkoholu mogę go w jakiś domowy sposób odparować i odparowany alkohol zastąpić wodą destylowaną? czy proces odparowania trzeba zrobić w jakiś specjalny sposób tak aby "produkt" nie stracił swoich właściwości ?
prócz alkoholu dodam jeszcze zagęszczacz polimerowy, ale to już na samym końcu procesu...


22 lis 2019, o 13:26
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2006, o 21:37
Posty: 2564
Lokalizacja: Krakow
Post Re: krem domowej roboty i odparowanie z niego alkoholu
Wklej lepiej całą recepturę, bo póki co to trochę brednie :P prawdopodobnie ktoś coś źle przetłumaczył z innego języka.

Bo w tym momencie to mi wygląda tak, że masz jakieś rośliny, suszysz je, proszkujesz, dodajesz do nich alkoholu, alkohol odparowujesz i masz mieć krem. A dostaniesz wymyte w alkoholu, wysuszone rośliny :P

A jak mnie pamięć nie myli, kremy są na bazie emulsji, a emulsje to m.in. mieszanki wody z tłuszczami.

_________________
"Jak zobaczysz błysk nuklearny kucnij i zasłoń się."


22 lis 2019, o 15:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..