Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Bruni MOD.92 straszak Przeróbka 
Autor Wiadomość
Post Bruni MOD.92 straszak Przeróbka
Witam

Dostalem pare dni temu od rodzinki Straszaka Bruni MOD.92 8mm jest to dokładna replika Beretty 92FS zastanawialem sie czy dało by sie go przerobić na ostre to znaczy nie chodzi mi o cele Terrorystyczne :) ale o przeróbke tak abym mógł z niego postrzelać do tarczy na działce tam gdzie jest cicho i spokojnie i nikomu by to nie przeszkadzało.Zastanawiam sie tylko czy samo przegwintowanie lufy wystarczy jak sie spojrzy do środka lufy to widać w nim tak jak by jakaś kulka w nim siedziała ale to normalne przy ślepakach.Kolejnym moim zakłopotaniem jest fakt ze jest to replika Beretty 8mm i czy jak bym gwintował lufe czy trzeba było by tylko przegwintować ją na 8mm czy trzeba by było cos jeszcze wymyśleć...
Tak że prosił bym kogoś kto juz przerabiał cos takiego lub ma pojecie o tym o pomoc.

Pozdrawiam


24 sty 2007, o 23:10
Post 
Tzn lufa wyglada na bardzo solidną nie wiem zjakiego stopu on jest zrobiony ale wiesz co podam link do aukcji zagraniczej gdzie zapewne jest to napisane.Ale tak jak czytalem na zagranicznych forach to przerabiali ten właśnie model i bylo wszystko ok.

http://www.freepatentsonline.com/5845560.html

http://www.freepatentsonline.com/4297976.html


Wedlug tego co pisze tam całość prawie jest wykonana z Aluminium a skoro jest z Aluminium to da sie go przerobić prawda.


25 sty 2007, o 00:20
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
temat juz chyba byl :roll: powiem Ci tak przy pierwszym strzale Twoj straszak zamieni sie w tulipanka :lol: :lol:
NIE POLECAM !!

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


25 sty 2007, o 02:43
Zobacz profil
Post 
jak w tulipanka ??

Kiedy to właśnie przerabiali ten model właśnie i ludzie twierdzili ze nie mają zastrzezeń co do działania tego sprzętu.
Jednak prosił bym o pomoc w przerobieniu tego sprzetu bo nadal to chce zrobić a tulipanek nie powstanie bo ten model jak lukalem na angielskie fora to nikt nie wspominal o jakich kolwiek komplikacjach tylko pisali ze sa zadowoleni.
Pozdro i prosze o Pomoc co trzeba zrobić co wymienić itp.
Napewno wiem ze trzeba przegwintować life tylko teraz pytanie bo on jest kal.8mm i czy przegwintować go na 8mm czy na 9mm i pytanie pozostawiam co dalej trzeba wymienić.
Prosze opomoc Pozdro


25 sty 2007, o 03:26

Dołączył(a): 12 maja 2006, o 18:38
Posty: 40
Lokalizacja: z przymusu
Post 
Co wymienić-lufa na stal (ZnAl to miękkie gówno), zamek na stal, węzeł lufy...Trzeba do tego frezarki, tokarki, strugarki, albo kuuuuuupy talentu.
Do lat 8miu w razie wpadki.
ZnAl to miekkie gówno- sprawdz jakie to ma Re i policz jaki nabój to jeszcze wytrzyma.

_________________
...a ostra kula pierś mu przebiła...


25 sty 2007, o 03:34
Zobacz profil
Post 
Witam
mój wójek ma zakład tokarski wszystko tam ma wiec o sprzet sie nie martwie i o wykonanie bo mi wszyko on zrobi ale chodzi o dokladne opisanie co mam wymienic co zrobić itp.a dzialke mam daleko od miasta wiec nie bedzie problemów z tym :) A nabój wybiore sobie dość słaby chodzi mi tylko dokładny opisik jak by ktoś mógł mi pomudz.
Pozdrawiam


25 sty 2007, o 04:19
**

Dołączył(a): 21 gru 2006, o 10:07
Posty: 199
Lokalizacja: Teby
Post 
Rzadko się czepiam ale rozważania nawet teoretyczne nad przeróbką broni raczej nie przysporzą nam przyjaciół. A swoją drogą posiadanie czegoś takiego (po przeróbce) jest traktowane jak posiadanie broni bez zezwolenia.


25 sty 2007, o 12:55
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
lopi napisał(a):
Witam
mój wójek ma zakład tokarski wszystko tam ma wiec o sprzet sie nie martwie i o wykonanie bo mi wszyko on zrobi ale chodzi o dokladne opisanie co mam wymienic co zrobić itp.a dzialke mam daleko od miasta wiec nie bedzie problemów z tym :) A nabój wybiore sobie dość słaby chodzi mi tylko dokładny opisik jak by ktoś mógł mi pomudz.
Pozdrawiam


Skoro masz taki warsztat to pomysl o stworzeniu broni od podstaw .Niekoniecznie musi to byc pistolet samopowtarzalny :D mozna zrobic lamana giwerke :wink: i czemu akurat 9mm ?? a nie np 5,56 lr latwiejsza w zdobyciu tak mi sie wydaje :wink:
jest tyle ladnych projektow i patentow POLAK POTRAFI :wink: :D

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


25 sty 2007, o 13:17
Zobacz profil
Post 
mi nie chodzi konkretnie zeby bylo 9mm czy tez 8mm zadalem to pytanie nie wiedzac jeszcze ze trzeba bedzie wymienić lufe na stalową wiec kaliber moze być mniejszy taki aby łatwo dostepny pocisk mógl w nim sie znajdować np od kbksu lub czego kolwiek.
A zrobienie sam własnej broni to tez mam w planach lecz narazie chce przerobić tego aby poznać anatomie pistoletu :) jak juz zrobie ten zapewne zapytam sie o jakąś porade co do pomysłu, niestety nie mam głowy az tak konstruktorskiej.
Pozdrawiam


25 sty 2007, o 20:00
Post 
Cześć. Raczej nie widzę sensu w przerabianiu tej gazówki. Upewnij się z czego jest wykonana (magnesem), stanawiam na stop cynku z aluminium. 99% gazówek na rynku jest z cynkalu. Po drugie sprawdź czy blokade w lufie da sie usunąć. Na 99% nie. Ponieważ w gazówkach ze stopu cynkowego blokada jest zatapiana na etapie produkcji i jest integralną częścią lufy. W niektórych modelach ze stopu stali da się blokadę wybić młotkiem. Blokada lufy spełnia w gazówce 3 podstawowe funkcje - uniemożliwia strzał ostrą amunicją, uniemożliwia przewiercenie lufy (bo jest wykonana z materiału twardszego niż lufa i przy próbie wiercenia uszkodzisz lufe a nie blokade) i trzecia funkcja dotyczy automatyki broni - blokada zwiększa ciśnienie gazów aby zamek cofnął się i przeładował następny nabój. Dotyczy to oczywiście broni działającej na zasadzie swobodnego odrzutu zamka, czyli praktycznie wszystkich pistoletów gazowych. Następna kwestia to fakt, że Twój pistolet ma kaliber 8mm, więc czółko zamka, wyrzutnik i pazur wyciągu mają wymiary odpowiadające temu kalibrowi. Podobnie magazynek. Nie da się do magazynka 8mm załadować amunicji 9mm. Przy okazji - czy chodziło Ci o amunicję 9x18 makarov czy 9x19 parabellum? Tak czy inaczej nawet do magazynka gazówki o kalibrze 9mm nie załadujesz ostrego naboju 9mm (nieważne czy makarow czy para) bo jest za długi, naboje gazowe są krótsze. Musiałbyś produkować własną amunicję (co nie jest bardzo skomplikowane) ale to raczej odpada bo pytasz jak przerobić gazówkę na ostrą... Nawet gdyby jakimś cudem udało Ci się rozwiercić lufę i załadować ostry nabój do komory (np. przez gniazdo wyrzutnika) to lufa ze stopu cynku z aluminium nie wytrzyma ciśnienia i ulegnie rozerwaniu. Ostry nabój daje o wiele większe ciśnienie niż gazowy czy hukowy. Nawet gdybyś wymienił lufę na stalową cała reszta to stop, zamek nie wytrzyma. Nie sugeruj się wszystkim co piszą na zagranicznych forach... Wiem że jest co najmniej jedna firma produkująca broń ze gazową ze stpów stali ale jest ciężko dostępna w Polsce.

Reasumując - moim zdanie wszelkie ingerencje w konstrukcje tego pistoletu o którym mowa zakańczą się jego nieodwracalnym uszkodzeniem.

Nie prościej kupić rewolwer czarnoprochowy? Nie wymaga zezwolenia, bezpieczniej i legalnie...

Jeśli kogoś interesuje temat produkcji broni w domowych warunkach (teoretycznie oczywiście) polecam strony kryminalistyczne o broni samodziałowej (polkie i zagraniczne).

W domowych warunkach najprościej skorzystać ze starego patentu - pistolet wiatrówka z łamaną lufą, lyfę się rozwierca do 5,56 a tłok wymienia na iglicę. Przy odrobinie pomysłowości można zrobić mechanizm wyrzucający łuski po złamaniu lufy (jak w dubeltówce).

pozdro


26 sty 2007, o 21:29
Post 
bhk2 mozna kupic witrowke gwintowana kal 5,5 olowiane 5,56 od kbks-u wchodzi trzeba tylko rozwiercic miejsce na luske albo dorobis komore nabojowa. a wogole po co cos przerabiac?? nie lepiej isc na targ i kupic oryginal?? przynajmniej bedziesz mial pewnosc ze zadziala... pozdrawiam


6 lut 2007, o 04:08

Dołączył(a): 3 kwi 2007, o 16:44
Posty: 1
Post Wykonanie od podstaw
Nie macie opisów wykonania takiej prostej dubeltówy, czy czegoś w tym stylu od zera??? :idea:


3 kwi 2007, o 21:00
Zobacz profil
Zasłużony dla forum

Dołączył(a): 13 lis 2005, o 19:46
Posty: 457
Lokalizacja: Mielec
Post 
Nie mamy.


3 kwi 2007, o 21:35
Zobacz profil
Post 
Panowie, spokojnie......
Proponuję najpierw przeczytać ustawę o broni i amunicji i zobaczyć ile lat można dostać za nielegalne wytwarzanie broni palnej. Dotyczy to wszelkiego rodzaju przeróbek straszaków, gazowców, wiatrówek na amunicję ostrą. Poza tym wytrzymałość lufy np. wiatrówki jest obliczona na zupełnie inną energię i tulipan pod samym nosem gotowy :roll: nie mówiąc o rozerwaniu komory.
Jak ktoś wcześniej zauważył- lepiej kupić czarnoprochowca.
Piotr.


13 kwi 2007, o 09:34
******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2006, o 09:48
Posty: 169
Lokalizacja: swiete miasto
Post 
Wytrzymałość lufy wiatrowki łamanej jest nieporównywanie wieksza niz cisnienie sprezonego powietrza przy strzale .Zapas ten jest podyktowany bardziej tym ze podczas napinania sprezyny mozna by lufe pokrzywic .

_________________
Teoria Teoria Teoria
to wszystko co w zyciu zostaje


13 kwi 2007, o 17:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 lut 2007, o 10:40
Posty: 72
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Post 
Kupić czarnoprochowca z gwintem na pociski a nie na kule i ewentualnie na bazie tej lufy konstruować własną broń. Moim zdaniem gwintowana lufa to podstawa, resztę łatwiej dorobić we własnym zakresie.


28 lip 2008, o 12:39
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2007, o 15:10
Posty: 214
Lokalizacja: Don't Panic! We're From Poland
Post 
Anonymous napisał(a):
Proponuję najpierw przeczytać ustawę o broni i amunicji i zobaczyć ile lat można dostać za nielegalne wytwarzanie broni palnej. Dotyczy to wszelkiego rodzaju przeróbek straszaków, gazowców, wiatrówek na amunicję ostrą. Poza tym wytrzymałość lufy np. wiatrówki jest obliczona na zupełnie inną energię i tulipan pod samym nosem gotowy :roll: nie mówiąc o rozerwaniu komory.


Swiete slowa !! !! !! !! !! nie kombinujcie z przerobkami czarnoprochowcow bo skok gwintu jest zmienny dla konkretnego typu amunicji,kalibru i dlugosci lufy tj. amo do broni sportowej,wojskowej czy czarnoprochowj ma inne charakterystyki inny plaszcz itp. itd. !! !!

P.S.
przetaczanie czy frezowanie lufy po obrobce termicznej jest bardzo trudne a nawet czasami niemozliwe!bo jak sie ma stal o tw.60'HRC to nie ma huuu zebys ja obrobil.


28 lip 2008, o 16:17
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2006, o 21:50
Posty: 439
Post 
najmniejszego sensu niema przerabianie czarno prochowca na amunicje zespoloną ;] celność do kitu , przeróbka bardzo problematyczna o ile w ogóle możliwa , brak dostępu do ammo , cena ammo (kilka zł /szt.). to samo ma się z gazówką. łatwiej i taniej kupić normalną ostrą broń (ceny zaczynają się od 200zł za makarowa, wanada czy p-64 ).
legalnie możesz posiadać czarno prochowca kupisz sobie kulolejke a p.cz. sam zrobisz. zabawa wychodzi taniej.


20 mar 2009, o 12:04
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2006, o 21:50
Posty: 439
Post 
jedyna przeróbką jaką jest realna do zrobienia w tej gazówce to przerobienie jej na tryb AUTO ;]
będzie działać jak taka zabawka:
http://www.youtube.com/watch?v=Ztg6XWWTg00&hl=pl

ale nie będzie miała wtedy trybu pojedynczego ;]


20 mar 2009, o 12:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:03
Posty: 69
Post 
blady ma racje, sam posiadam czarnoprochówkę i jak dotąd sprawdza się znakomicie wystrzeliłem z niej ok. 300-350 kuli i dobrze się trzyma ,opis zrobienia tej broni masz w temacie broń czarnoprochowa.


22 mar 2009, o 17:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 12:31
Posty: 2
Post Re: Bruni MOD.92 straszak Przeróbka
Witam. Mam pytanie gdzie kupić kbks?


29 kwi 2012, o 13:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 09:43
Posty: 219
Post Re: Bruni MOD.92 straszak Przeróbka
Ale czasami na kbks nie trzeba mieć pozwolenia? ;p
Poza tym podobno u ruskich na bazarze kupisz nawet czołg...

_________________
A kiedy ja dostanę gwiazdkę ? :D... Miałem na myśli, że chcę jak Smok :> Strącić jedną trzecią z nieba ...

Good Morning,

PS: Mam Demo wersje internetu.


29 kwi 2012, o 14:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 12:31
Posty: 2
Post Re: Bruni MOD.92 straszak Przeróbka
trzeba miec... yhm podobno można ,ale szukałem pytałem i nic nie ma. Może by mi ktoś pomógł znalesć?


29 kwi 2012, o 17:24
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post Re: Bruni MOD.92 straszak Przeróbka
ostrzeżenie

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


30 kwi 2012, o 22:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 lut 2022, o 21:56
Posty: 22
Post Re: Bruni MOD.92 straszak Przeróbka
Nie rób tego, rozerwie Ci lufę


23 lut 2022, o 23:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..