Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Żródło 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 14 lip 2007, o 12:44
Posty: 302
Post Żródło
We wsi Blizna k/Mielca jest powojenna baza V2, nie miałem tam okazji jeszcze być ale są tam stare bunkry i można ciekawe rzeczy znaleźć m.in części V2!!!!!


15 lip 2007, o 11:13
Zobacz profil
Post 
ja troche nie w temacie jak i pewnie inny uzytkownnicy co znaczy V2? o to chodzi?

http://pl.wikipedia.org/wiki/V2


15 lip 2007, o 11:27

Dołączył(a): 14 lip 2007, o 12:44
Posty: 302
Post 
W czasie II wojny światowej III Rzesza chciała stworzyć broń mogącą zniszczyć znaczny obszar........
I dlatego Werner von Braun badał i stworzył rakiety balistyczne dalekiego zasięgu
Była V1 podobna do samolotu, V2 "duża" rakieta (12 m długości), V3 nieukończona (jeszcze wieksza)
Budowano je głównie na wybrzeżu, blisko Anglii, ale badawcze placówki były w Polsce np. w Bliznej i tam je testowano.
Podczas testów jedna rozbiła się obok bazy...........
Jak już napisałem są tam pozostałości infrastruktury itd.
W 1943 roku partyzanci mieleccy przejęli bazę.........

PS
Jak co to pytać :D


15 lip 2007, o 11:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2007, o 22:00
Posty: 26
Lokalizacja: z daleka
Post 
No to masz co najmiej na tydzień kopania.Chyba ,że masz wykrywacz metalu.Zawsze ,może się tak zdażyć ,że ktoś inny przyjdzie z wykrywaczem i przeczesze teren :wink: Na twoim miejscu zebrałbym ekipe 5 ludzi najlepiej kogoś z wykrywaczem i cały dzień bym kopał.Szkoda bo umnie nie było takich baz, ale chętnie bym pokopał :wink: Jak znajdziesz coś ciekawego to daj znac :wink:

_________________
War never change


15 lip 2007, o 12:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lip 2007, o 12:44
Posty: 302
Post 
Ja się zbytnio nie zajmuje czymś takim, tak dałem cynk dla zainteresowanych.
Najgorsze to że była tam grupa archeologów przez dwa dni i znależli kilkanaście drobiazgów ale wyjechali........
Najgorsze to że rozbiła się na torfowisku.........
Poszukam fotek może są/........


15 lip 2007, o 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 lip 2007, o 12:44
Posty: 302
Post 
cytata z gazety:
"W POSZUKIWANIU V-2
Po dotarciu na miejsce, ekipy poszukujące rozpoczynają przeszukiwanie torfowiska za pomocą wykrywaczy metali. Jest przy tym sędziwy pan Aleksander, wskazuje dokładnie miejsce upadku V-2. Miejsce to znajduje się w odległości około kilometra od ówczesnej wyrzutni. Pocisk zaraz po starcie przełamał się i pierwszy jego człon, głowica, powinna upaść właśnie w miejscu, które wskazuje były partyzant."

Poniżej daje fotki z gazety, trochę niewyraźne ale szczegóły widać.....


15 lip 2007, o 12:24
Zobacz profil
Post 
mi sie cos monitor je*****? :szok: :szok: :szok: czy poprostu te fotki takie sa?


15 lip 2007, o 13:58

Dołączył(a): 14 lip 2007, o 12:44
Posty: 302
Post 
to fotki coś nie wyszły ale cosik widać.......


15 lip 2007, o 14:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..