Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Broń czarnoprochowa 
Autor Wiadomość
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 paź 2004, o 17:32
Posty: 775
Lokalizacja: Gdańsk
Post Broń czarnoprochowa
Siema! Zgodnie z tematem mam pytanie. Czy ktoś na forum interesuje sie bronia czarnoprochową. Jakis czas temu zaczałem sie tym interesowac i planuje zakup. Czy moze ktoś jest gotów podzielić się ze mna uwagami na ten temat, jaki typ broni najlepiej wybrac (karabin, pistolet,rewolwer)?

_________________
"Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły"
http://www.youtube.com/watch?v=tqtiIUEbiMQ


31 sie 2007, o 13:04
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2007, o 12:29
Posty: 436
Post 
W sumie do teoretyzowania to byłbym chętny (wolę na razie nie mieć i nie rejestrować na policji).
Zależy w co chcesz strzelać. Jak z dalsza to rzecz jasna karabin, jak w poppery to rewolwery. Gdyby Cię interesowały inscenizacje historyczne to sam musisz dobrać broń z epoki. Polecam gazetkę "Broń i Amunicja" dwumiesięcznik, jest tam trochę o czarno-prochowcach jak i o ASG, paintball'u.


2 wrz 2007, o 21:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2007, o 22:00
Posty: 26
Lokalizacja: z daleka
Post 
Rejestrajce na policji nie musisz skłądać kiedy broń pochodzi sprzed roku 1850, nie potrzebujesz pozwolenia i takich tam.A, broń czarnoprochową to nie wiem czy zakup się opłaca, ja na twoim miejscu kupiłbym wiatrówke CZ200S, cena podoba do replik czarnoprochowych a zabawa o wiele lepsza :wink: Jeśli chcesz koniecznie kupić broń czarnoprochową polecam najlepsze forum o broni wszelkiej maści: http://bron.iweb.pl/index.php poczytaj sobie troche i wtedy kup.

_________________
War never change


15 lis 2007, o 17:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 lut 2007, o 10:40
Posty: 72
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Post 
W każdym bądź razie miej na uwadze że wyroby Ardesy sa generalnie najsłabsze, a wyroby Pedersoliego to jedne z najsolidniejszych


10 lip 2008, o 14:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:03
Posty: 69
Post 
Kupno takiej broni czarnoprochowej to marnotrastwo pieniędzy .Sam mam takie coś ale własnej roboty, musisz tylko oczywiście kupić lufę ciśnieniową od rusznikarza lub na allegro , u mnie to wyniosło razem z przesyłką 80 zł. Rączkę musisz sam sobie zrobić(nie jest trudno tylko trzeba trochę czasu poświęcić) , a co do zamka zobacz na necie projekty takich, bo ja sam zrobiłem sobie taki jak u arkebuzów z lontem wolno palącym się. Wystarczy poświęcić trochę czasu i wydać maksymalnie na części 90 zł. A i jeszcze do lufy sprawdz kaliber oraz kup odlewnik do kul ,albo sam zrób.Dla chcącego nie ma nic trudnego.


3 lut 2009, o 18:38
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 cze 2006, o 20:19
Posty: 1039
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Cytuj:
Dla chcącego nie ma nic trudnego.

i 8 lat za produkcje broni palnej :D


3 lut 2009, o 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:03
Posty: 69
Post 
he ryzyk fizyk , do odważnych świat należy.


3 lut 2009, o 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 23:32
Posty: 58
Post 
No to zrób Colta Navy ? ja kupiłem kiedyś za 300 zl używanego zrobisz w takiej cenie nie sądzę ...


3 lut 2009, o 20:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:03
Posty: 69
Post 
Ja nie pisałem o colcie navy ,bo to jest już z innej epoki tylko o starej dobre czarnoprochówce a to kolosalna różnica. Części do colta jest trudno dostać i ogólnie trudno zrobić i jest jeszcze problem z amunicją bo podajże(choć mogę się mylić)jest on już na naboje ze spłonką i gdzie takie kupisz albo zrobisz ??


4 lut 2009, o 12:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 23:32
Posty: 58
Post 
niestety mylisz się Colt Navy jest standardową czarnoprochówką , wsypujesz do bębna proch , przybitke i kule wkladasz a z drugiej strony kapiszona ...
Ok, Może i arkebuz z zamkiem lontowym jesteś w stanie zrobić w domu , ale powiedzmy replikę pistoletu AN1795 już chyba raczej nie bardzo , jeszcze większe trudności będą przy kapiszonowcach... Tak więc jeżeli już to kupować replike a jak się da to orginał a czasem za 1000 zl można kupić pistolet który pochodzi np z czasów księstwa Warszawskiego , takiej histori nie zrobisz w przydomowym warsztacie...


4 lut 2009, o 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:03
Posty: 69
Post 
Więc się pomyliłem z tym coltem Navy mój błąd.Ale nadal sądzę , że łatwiej i prościej jest zrobić taką broń jak ja mam i to za 90 zł.Tylko trzeba się trochę natrudzić. Więc powiedz co się opłaca 90 zł i 3 tygodnie pracy(nie licząc kasy za proch) czy wydać 1000 zł za replikę??Moja też jest w pewnym sensie repliką bo lufa jest ciśnieniowa wytworzona przez rusznikarza. A co do pistoletu AN1795 czy innych podobnych, to trudno już by było zrobić samemu dlatego pisałem o czarnoprochówce z wolno palącym się lontem bo z kapiszonami już mógł by być problem.


4 lut 2009, o 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 lut 2007, o 10:40
Posty: 72
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Post 
Troszkę chyba zanizyłeś cenę lufy. Akurat na bierząco przeglądam aukcje na allegro, bo szukam lufy. Nowa lufa do karabinu o skoku gwintu 1-66 kosztuje 250 zł, do pistoletu była wraz z zamkiem to poszła w granicach 400 zł, dwie inne używane starocie pordzewiałe do karabinów: za 166 zł i za dwieście parę złotych. Zamki w granicach 100 - 300 zł w zaleznosci od licytacji.
A za duzo luf nie ma do kupienia. czekać na okazje zeby kupic lufe za 80 zł to można kilka lat czekac, chyba ze prywatnie gdzies sie kupi okazyjnie. No ale kazyjnie to mój kumpel kupił wzmacniacz unitry za 4 puszki piwa, więc trudno liczyc że nam sie podobna okazja trafi.


12 lut 2009, o 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 lut 2007, o 10:40
Posty: 72
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Post 
http://www.allegro.pl/item546430227_luf ... _nr_4.html
http://www.allegro.pl/item546434175_luf ... _nr_2.html
no w tym przypadku przesadziłem z tymi 400 zł:
http://www.allegro.pl/item537940490_luf ... spust.html


12 lut 2009, o 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 23:32
Posty: 58
Post 
no kupowanie za kilkaset złoty giwery z zamkiem lontowym to przegiecie ale jak chcesz kupić skałkówkę no to widzisz za co płacisz , machoniowe drewno , damastowe lufy , grawerka itp itd... a jak ma być tylko rura z kolbą za 400 to może i warto bawić sie w budowę ...ale wtedy też tak na dobrą sprawe wcale nie trzeba szukać takiej super lufy tylko poszukać odpowiedniej rury i tak dzisiaj to co używamy na rury od kibla jest nieporównywalnie lepszej jakości niz lufy powiedzmy z XVIw....


12 lut 2009, o 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:03
Posty: 69
Post 
To wez sobie rure od kibla skróć i zrób rączkę , zamek i zacznij strzelać zobaczymy ile wytrzyma i na jak długo trafisz do szpitala :roll: .A co do tej lufy do była okazja i od znajomego kupiona.Lufa z XVIw jest zrobiona z jakiegoś tam stopu specjalnego i jest ciśnieniowa (oczywiście pod warunkiem ,że wyprodukował ją rusznikarz.


12 lut 2009, o 15:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 23:32
Posty: 58
Post 
powiem Ci że pare lat temu strzelałem z rury z jakiegoś rusztowania i kilkaset strzałów przetrzymała bez żadnego zużycia materiału w postaci rozdęć pęknięć itp ... Najpierw trzeba zrobić próbę ostrzału pod zwiększoną naważką prochu 3 krotnie jak przetrzyma to potem będzie się dało 1/3 tej naważki skutecznie i bezproblemowo strzelać , ważne żeby znależć rurę która ni ma szwu w środku najlepiej sławną już w innych kręgach kolumne kierowniczą od żuka...albo rozejrzeć się za inną odpowiednią rurą ...zresztą jak myślisz że w XVI w niezdarzały sie wypadki że broń wybuchała to jesteś w błędzie bo to było nagminne zjawisko aż do końca XIXw praktycznie ...I taka lufa którą kupisz za 200zl też może ulec rozerwaniu równie łatwo w niektórych przypadkach jak rurka od sracza...


12 lut 2009, o 17:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:03
Posty: 69
Post 
Oczywiście przecież nic nie jest idealne ale taka więcej wytrzyma niż rura od sracza i masz przynajmniej większą pewność. Ale są oczywiście podróby ,gdyż wielu z rusznikarzy chwali się ,że jego lufa wytrzyma ładunek 10 g prochu co na pewno w 50-60% nie jest prawdą.Ja miałem duże szczęście bo znałem gościa od którego kupowałem i najpierw trzeba troszkę poczytać czy firma jest dobra.


13 lut 2009, o 14:00
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2006, o 21:50
Posty: 439
Post 
moja lufa wytrzyma 10g prochu ;] nawet testowałem ja na H3.
tylko ze jest to moja konstrukcja lufa ma średnice 40mm a kaliber .45 długość 25cm. zobacz jaką mam ściankę 40-11,4 = 28,6 /2 = 14,3mm grubość ścianki. pręt fi 40 kwasówka wiercony na tokarce :) jedyna wada = waga. po strzale z h3 (trzymałem w ręce) nie mając zatyczek w uszach piszczało mi przez 2 dni - więcej się tym nie bawiłem w obawie o utratę słuchu ;]


22 mar 2009, o 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:03
Posty: 69
Post 
W samoróbce nigdy nie masz pewności ,że coś pójdzie dobrze.Ale skoro wytrzymało 10 g prochu to możesz strzelać ile chcesz.A ile prochu ładujesz na strzał ??co do mojej mogę strzelać ile chcę ,bo jest w miarę cicha i nic mi nie świszczy.Spróbuje jeszcze z bronią długą tylko mam problem z zamkiem bo nie wiem z czego go zrobić(chodzi mi o funkcje bo moja krótka to na lont wolno palący to trochę za dużo roboty i za prymitywne na nasze czasy :D)


25 mar 2009, o 17:38
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2006, o 21:50
Posty: 439
Post 
nie ładuje bo się tym nie bawię... leży i czeka na nie wiem co... jakoś ochota mi odeszła po tym jak 2 dni piszczało mi w uszach ;] poza tym ile razy masz zamiar robić to samo? tzn wsypujesz proch przybitka podpalasz i strzał... za którym razem ci się znudzi? mi dość szybko ;]


26 mar 2009, o 01:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:03
Posty: 69
Post 
Zależy,ja mam parę planów związanych z tego typu broniami(na razie mi się nie nudzi).W przyszłości zrobię broń długą i może działo 8) już mam dobrą rurę na tego typu rozwiązanie ale trzeba jeszcze to przerobić.Rura nie jest tak duża jak mieli w czasach armat ale beton zniszczy po strzale.Tylko problem będzie z kulami.Pomyśl z prochem jest wiele rozwiązań nie tylko petardy i czarnoprochówka :D


27 mar 2009, o 15:09
Zobacz profil
Zasłużony dla forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2006, o 21:50
Posty: 439
Post 
no u mnie w mieście jest fabryka kotłów. maja super rurki tam ;] takie naprawdę grubościenne ;] działo to niezbyt mi potrzebne ale moździerz zrobić do miotania 8" szelek to jest coś ;]


28 mar 2009, o 13:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 23:32
Posty: 58
Post 
Stalowy możdzież do szelek to świetne rozwiązanie , ino trzeba uważać żeby czasem szelki rozrywanej FB nie próbować tak wystrzelić bo może być nie lada problem ...


28 mar 2009, o 20:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..