Flary 25mm

Military accessories. Broń palna, miny, wykopane bomby, amunicja, wykrywacze metali itd.

Moderator: #Moderatorzy

Flary 25mm

Postprzez Anonymous » 27 sty 2005, o 22:17

Elo!
Mam mały problem:

GDZIEM MOGE DOSTAĆ FLARY 25mm?? Mieszkam w okolicy Gdyni więc prosiłbym o miejsca w całym trujmieście. Oczywiscie chodzi o lekki nielegal bo na takie flary trzeba miec papiery..... z goory dzieki za pomoc.
Anonymous

odp

Postprzez GROX chemik » 31 sty 2005, o 18:14

Ja myśle czy by niezrobić było lepiej samemu :) flara to nic trudnego ale zalezy jeż jaki kolorek.
GROX chemik

Postprzez Anonymous » 31 sty 2005, o 20:23

Niewiem czy my sie dobrze rozumieliśmy.... mi chodzi o naboje do pistoletu na flary... to wygląda jak duże naboje do śrutówki... sam ich niezrobie z prostej przyczyny: brak łusek które bym mógł napełnić....

acha..... niewiem czy dobrze pamiętam ale jakiego kalibru są granaty do granatników ręcznych (przykład M79).... ?? ?? ??
Anonymous

Postprzez Anonymous » 3 lut 2005, o 18:36

chodzi ci o Flary Sygnalizacyjne??
poszukaj www.demobil.pl
Anonymous

Postprzez Anonymous » 3 lut 2005, o 19:22

o to chodziło, dzięki
Anonymous

dlaczego ? :)

Postprzez GROX chemik » 8 lut 2005, o 14:14

Wybieram sie na strzelnice z wykrywaczem metali ktura niedaleko jest i mam Łuski a jak potrzebvujesz sposobu na to czym ją wypełnic to prosze cie bardzo :) Świeca dymna antracenowa

Skład procentowy :

- 40% antracenu

- 40% chlorku amonu

- 20% chloranu(V) potasu

Wszystkie w.w. składniki wsyp do moździerza i bardzo dokładnie utrzyj. Do tak sporządzonej mieszaniny przed zapaleniem można dodać barwnik, który zabarwi dym na dany kolor. Mieszanina bez barwników wydziela po podpaleniu biały, gęsty dym.

Świeca metaloorganiczna

Do wykonania tej świecy potrzebne są:

- pył cynkowy

- chloran(V) potasu

- tetrachlorek węgla

Do moździerza wsyp pył cynkowy po czym dodaj taką samą ilość cloranu. Kiedy mieszanina będzie już miała jednolity kolor dodaj do niej czterochlorek węgla tak aby powstała jednolita papka. Papkę taka umieść np. w tyglu i odpal za pomocą płonącej wstążki magnezowej. Doświadczenie najlepiej udaje się przy dużej wilgotności powietrza. i masz przepisy :D
GROX chemik

Postprzez Anonymous » 8 lut 2005, o 15:44

Znam to ale mu raczej chodzilo o flary lecace w góre i dajace swiatło
Anonymous

Postprzez CTX » 8 lut 2005, o 17:27

Moim zdaniem żaden problem. Wystarczy wytopić mały wałek magnezu a potem wzadzić w jakieś coś ( ;) ) uzbrojone w FB który odpali Mg i takie cUś możemy wystrzelić w powietrze. Mamy pikną flare. :) Która się nawet długo jara :)
CTX

Postprzez Anonymous » 9 lut 2005, o 07:29

hmm...Podaj Skałd:P ale morze leciec jak wrabiesz to do jakieś rułki
Anonymous

Postprzez CTX » 9 lut 2005, o 18:37

....Bloczek magnezu z zapalaniem od FB wystrzeliwany z rurki( coj jak moźdzeż) Bloczek jest dopasowany do rurki więc dajemy aby ładuneczek miotający i jaaazda. Postaram się takie cUś na wakacje wykminić bo teraz czasu nie mam ;)
CTX

Postprzez Anonymous » 9 lut 2005, o 22:30

No ostniego czasu nie tylko ty 8)
Anonymous

Postprzez Anonymous » 1 maja 2005, o 22:27

a gdzie dostanę ten antracen i za ile ? a jest jakiś lepsiejszy sposób albo prostszy na flarę :P albo p.s. na granaty dymne też by się przydał ;]
Anonymous

Powrót do Militaria