Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
helmy pilotow amerykanskich 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 23 maja 2007, o 19:33
Posty: 163
Lokalizacja: Lublin
Post helmy pilotow amerykanskich
ostatnio ogladajac discavery przypadkowo natrafilem na bardzo ciekawy film na temat amerykanskiego lotnictwa.byly tam prezentowane samoloty oraz ich uzbrojenie,rakiety jakimi dysponuja i reszta broni.

jednak najbardziej moja uwage zwrocila wzmianka o helmach jakie piloci amerykanscy posiadaja.oprocz szeregu operacji komputerowych ktore moga one wykonac w ulamku sekundy maja jeszcze jeden ,,bajer,,.pilot za pomoca takiego helmu potrafi zestrzelic cel gdy tylko na niego popatrzy :szok: przykladowo zadaniem jest zestrzelenie wrogiego mysliwca pilot wyposarzony w taki helm skierowuje na mysliwca wzrok i tym samym wystrzeliwuje rakiete.nie potrzebne sa zadne joystiki ktorymi pilot musi namierzyc cel a dopiero potem pach.helmow tylko 120.mozliwe ze powodem jednak malej ilosci takiego sprzetu jest ich cena jeden kosztuje 4 mln dolarow:)

jezeli ktos wie jak dzialaja takie helmy prosze o wypowiedz i zapraszam do dyskusji:)


20 lip 2008, o 20:41
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Ten system polega na odbiciu światła od wewnętrznej części oka, jest stary jak świat - był stosowany m. in. w radzieckich Mig-ach, a potem przejęty przez rynek cywilny, a dokładnie aparatów fotograficznych - w najlepszych modelach lustrzanek Canona patrząc w jakieś miejsce przez celownik automatycznie wskazywało się aparatowi, że ma być użyty ten czujnik autofokusa.


20 lip 2008, o 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 maja 2007, o 19:33
Posty: 163
Lokalizacja: Lublin
Post 
to czego te helmy sa takie drogie skoro nawet w niektorych aparatach stosuje sie ten system??


20 lip 2008, o 21:05
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2006, o 00:29
Posty: 703
Lokalizacja: behind enemy line
Post 
To w ramach ciekawostki dodam ze takie hełmzy aktualnie znajdują sie na wyposażeniu pilotów śmigłowców apache. sterują za ich pomocą działko maszynowe znajdujące się pod kabiną pilota. Wystarczy wejść na jutuba i poszukać jakiegoś filmiku o apache'ach.

A ze kosztuje 4 banki to troche nie chce mi sie wierzyć :wink:

_________________
Obrazek

Studentem jestem i nikt, kto ma wódkę, nie jest mi obcy.


20 lip 2008, o 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 maja 2007, o 19:33
Posty: 163
Lokalizacja: Lublin
Post 
ja tylko powtarzam co w tym filmie slyszalem ;p

moze te amerykanskie maja tez inne zaawansowane funkcje albo poprostu ten film byl staryl;p

rzeczywiscie na youtube jest kilka filmow gdzie widac jak uzywaja tych helmow:)


20 lip 2008, o 21:24
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 20 lut 2005, o 19:38
Posty: 315
Post 
A dlaczego leki mamy takie drogie?
Odpowiedź jest chyba taka sama:)

_________________
Zakazuje modom dopisywania się do moich postów ;-)


20 lip 2008, o 23:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..