Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
pneumatyk-wiatrowka 
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2007, o 15:10
Posty: 214
Lokalizacja: Don't Panic! We're From Poland
Post pneumatyk-wiatrowka
Witam,
Nie jako,ze kiedys bylem stalym bywalcem strzelnic...no i troche trenowalem-to mialem taka wiatrowke do treningow(troche ja przerobilem dla potrzeb sportu poniewaz po za nazwa niewiele z nim miala wspolnego).
Odgrzebalem zdjecia i pomyslalem,ze mozna by tu wrzucac zdjecia wiatrowek

w ponizej prezentowanym karabinku* nie dokonano przerobek majcych na celu zmiane przeznaczenia czy tez funkcji broni! n/w karabinek spelnia wymogi ustawy o broni i amunicji dot. wiatrowek bez zezwolen!!
*zmiany dotyczyly ergonomii


Załączniki:
Rysunek3a.gif
Rysunek3a.gif [ 288.59 KiB | Przeglądane 4794 razy ]
Rysunek2a.gif
Rysunek2a.gif [ 282.39 KiB | Przeglądane 4792 razy ]
Komentarz: na poczatek jeszcze przed wykonczeniem...
Rysunek1a.gif
Rysunek1a.gif [ 327.23 KiB | Przeglądane 4796 razy ]
21 lip 2008, o 22:18
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2007, o 15:10
Posty: 214
Lokalizacja: Don't Panic! We're From Poland
Post 
choinka nie poszly dwa zdjecia...


Załączniki:
Komentarz: a tak wygladal gotowy...
Rysunek7.gif
Rysunek7.gif [ 284.5 KiB | Przeglądane 4811 razy ]
Rysunek5a.gif
Rysunek5a.gif [ 315.76 KiB | Przeglądane 4796 razy ]
21 lip 2008, o 22:20
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2007, o 15:10
Posty: 214
Lokalizacja: Don't Panic! We're From Poland
Post 
witam,

Do modów:
nie jako, że brak zainteresowania tematyką "custom made" wśród userów bardzo uprzejmie proszę o usuniecie jednopostowego tematu-pneumatyk wiatrówka.

z wyrazami szacunku
vis


3 sie 2008, o 00:54
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sie 2005, o 17:39
Posty: 86
Lokalizacja: Z d....domu
Post 
Hmm...Na podstawie jakiego modelu jest wykonany ten custom ??
I dlaczego kolba jest hmm...taka jak by wycięta...
Heh...brak entuzjazmu...
Napisał bys ze masz granat przeciwpancerny. i chcesz zrobic z nim cos extra...Poajwiło by sie mnustwo postów...z sugestiami ;d

_________________
Obrazek
Obrazek
[Attendite a falsis prophetis.
GG:8454977
:D


20 sie 2008, o 00:30
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Hehe, jak ja strzelałem "niby sportowo" to zaczynało się od Iż-38, a szczytem możliwości naszej strzelnicy był Haennel z bocznym naciągiem ;) A i tak zawsze najbardziej lubiłem swoją Slavię 631. Nie ma to jak czeszka ;)


20 sie 2008, o 11:36
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2007, o 15:10
Posty: 214
Lokalizacja: Don't Panic! We're From Poland
Post 
homar napisał(a):
Hmm...Na podstawie jakiego modelu jest wykonany ten custom ??

BSA Super Sport
homar napisał(a):
I dlaczego kolba jest hmm...taka jak by wycięta...

regulacja poduszki policzkowej.
homar napisał(a):
Napisał byś, że masz granat przeciwpancerny. i chcesz zrobić z nim coś extra...Pojawiło by się mnóstwo postów...z sugestiami ;d

...moje posty z założenia mają kształcić :idea: a nie budzić sensacje :roll: z reszta chyba o to chodzi żeby poczytać i zobaczyć cuś mondrego...na tamten czas dla mnie to było "coś", a teraz może ktoś też mógłby się zainteresować taką tematyką :wink:

szalony napisał(a):
Hehe, jak ja strzelałem "niby sportowo" to zaczynało się od Iż-38, a szczytem możliwości naszej strzelnicy był Haennel z bocznym naciągiem

ja na strzelnicy strzelałem z broni kulowej...a nie pneumatycznej, ale do "domowych" treningów potrzebowałem czegoś z dobrym spustem porządną regulacja i wyważeniem, a na tamten czas to było wszystko na co mnie było stać :oops:


homar napisał(a):
Heh...brak entuzjazmu...


po co trzymać śmieci jak nic nie wnoszą dla ogółu...

pozdro vis.


20 sie 2008, o 16:48
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Z czego strzelałeś na kulowej ? .22 LR czy centralny ? Ja strzelałem jedynie z czeskiego kbks-a :D


20 sie 2008, o 18:15
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2006, o 20:07
Posty: 251
Lokalizacja: Londyn
Post 
tak się zapytam, skoro karabinek był Ci potrzebny do treningu czemu nie założyłeś krytych PC tylko optykę?? gdzie zdobyłeś tak przecudną kolbę i łoże? według mnie dużo lepszym rozwiązaniem była by wiatrówka z naciągiem bocznym bądź dolnym. strasznie poprawia to skupienie.

_________________
koniec z piro :/


20 sie 2008, o 20:49
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2007, o 15:10
Posty: 214
Lokalizacja: Don't Panic! We're From Poland
Post 
szalony napisał(a):
Z czego strzelałeś na kulowej ? .22 LR czy centralny ?

z .22 LR najczęściej bo 9 centralny był tylko dla wybrańców" tych co mieli własną broń (za biedny był SSKS by się dorobić takich rarytasów jak centralny :arrow: o tym można by książki pisać... )
ja osobiście "robiłem" najlepiej wynik na pistolecie(Marglin lub iż35M)

Achtung napisał(a):
tak się zapytam, skoro karabinek był Ci potrzebny do treningu czemu nie założyłeś krytych PC tylko optykę??

w głównej mierze chodziło o równowagę, pracę na spuście, oddech a nie umiejętności ustaw. przyrządów czy celowania :arrow: z tego karabinka na 25 wynik był całkiem przyzwoity ale na 50 to mistrzostwa nie było. Po za tym jak już w/w wolałem pistolet a karabinek służył mi również rekreacyjnie :wink:

Achtung napisał(a):
gdzie zdobyłeś tak przecudną kolbę i łoże?

...a wystrugałem se :roll:
Achtung napisał(a):
według mnie dużo lepszym rozwiązaniem była by wiatrówka z naciągiem bocznym bądź dolnym. strasznie poprawia to skupienie.

dobrze prawicie kolego ale nie było mnie stać na lepszy sprzęt... PCP było by jeszcze lepsze(brak podrzutu, stała lufa) ale jak się miało mało to było co było :lol: choć w gruncie rzeczy założeniem nie było defilowanie po strzelnicach tylko trening na sucho...

pozdro vis.


20 sie 2008, o 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 sty 2007, o 14:40
Posty: 9
Lokalizacja: świebodzin
Post 
A ja dostałem od teścia starego iża z pękniętą sprężyną, uszczelka na cylindrze tak sklepana że aż śrubę która ją mocuje uklepało też na płasko, mocowanie cylindra do łoża oderwane (spawy puściły) i ogólny stan też nie najlepszy.
Rozłożyłem maleństwo na części pierwsze i: wymieniłem sprężynę na dłuższą, uszczelkę tłoka, wypolerowałem cylinder wewnątrz, odchudziłem trochę tłok, wypolerowałem wszystkie łby śrub (całkiem fajnie się komponują z oksydą), popracowałem trochę nad spustem(strasznie szarpał), oczywiście nowe smary (grafitowy na sprężynę, silikonowy na tłok-cylinder). Teraz z 15-17m trafiam 8 na 10 w klamerkę od prania. To taki mój mały custom, staruszka ale naprawdę daje jeszcze rade, pewnie ktoś powie "po co takiego trupa było motać" ale od czegoś trzeba zacząć.


29 sie 2008, o 13:47
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2005, o 20:29
Posty: 1087
Post 
Zawsze lepszy jest radziecki Iż, niż chińska ucinaczka palców typu Norconia albo Lider.. Jednostrzałowe Iże mają przyzwoitą celność. Jak mniemam jest to Iż-38 ? czy coś późniejszego ?


29 sie 2008, o 15:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 31 sty 2007, o 14:40
Posty: 9
Lokalizacja: świebodzin
Post 
Prawdę powiedziawszy nie wiem dokładnie jaki to jest model wiem że poczciwy jeżyk na pewno.


31 sie 2008, o 12:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..