Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Spłonka naboju hukowego 6 mm long - jaki materiał? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:35
Posty: 67
Lokalizacja: mazowsze
Post Spłonka naboju hukowego 6 mm long - jaki materiał?
Szanowanie!
Jesten nowy na forum i mam pytanie do Was jako fachowców.
Jaki materiał inicjujący jest w spłonce tego rodzaju naboju hukowego, skoro strzela dosyć głośno ( mam legalnie rewolwer ). Producenci twierdzą, że nie ma w naboju materiału miotającego (firma Umarex).

_________________
Przezorny, widząc niebezpieczeństwo, ukrywa się, lecz prostaczkowie idą naprzód i ponoszą szkodę (Przyp.22,3)


10 sty 2010, o 23:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 gru 2009, o 20:39
Posty: 23
Post 
Jaki konkretnie to nikt prócz ludzi umarexu pewnie nie wie. Jak dla mnie to jakiś MWI w małych ilościach (nawet bez "łuski" dobrze huczy :) ) bo gazów miotających nie robi w takich ilościach żeby zakwalifikować go do miotania.

Jako że temat o spłonkach to mam pytanie o możliwość zastosowania HMTD w spłonkach (nie bać się, wszystko z rozumem :) )? Chodzi mi głównie o ammo do obrzyna wykonane z niemetalu oczywiście. Czy gdyby odpowiednio odizolować spłonkę od metali przez np. celulozę to nie było by przesadnie niebezpiecznie? Od zapachu lufy chyba nie wybuchnie? Pocisk miałby być pobudzany poprzez iglicę wbijającą się w spłonkę po wciśnięciu spustu (metal + HMTD = BUM). Oczywiście masa spłonki to coś pomiędzy 0.1 a 0.2 grama :roll: nie chcę se łapek pourywać.

Oczywiście czysto teoretyzuję bo pomysł iście pionierski... (ludzie nie bijcie :roll: )
No i jak jest z KClO3 + S + P? Mocno trzeba pacnąć w spłonkę na tej mieszance?


12 sty 2010, o 22:54
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
sowa12321 napisał(a):
Jaki konkretnie to nikt prócz ludzi umarexu pewnie nie wie. Jak dla mnie to jakiś MWI w małych ilościach (nawet bez "łuski" dobrze huczy :) ) bo gazów miotających nie robi w takich ilościach żeby zakwalifikować go do miotania.

Jako że temat o spłonkach to mam pytanie o możliwość zastosowania HMTD w spłonkach (nie bać się, wszystko z rozumem :) )? Chodzi mi głównie o ammo do obrzyna wykonane z niemetalu oczywiście. Czy gdyby odpowiednio odizolować spłonkę od metali przez np. celulozę to nie było by przesadnie niebezpiecznie? Od zapachu lufy chyba nie wybuchnie? Pocisk miałby być pobudzany poprzez iglicę wbijającą się w spłonkę po wciśnięciu spustu (metal + HMTD = BUM). Oczywiście masa spłonki to coś pomiędzy 0.1 a 0.2 grama :roll: nie chcę se łapek pourywać.

Oczywiście czysto teoretyzuję bo pomysł iście pionierski... (ludzie nie bijcie :roll: )
No i jak jest z KClO3 + S + P? Mocno trzeba pacnąć w spłonkę na tej mieszance?


Co Ty opowiadasz? jakie 0,1g ? Chcesz się uszkodzić?

Do tego stosuje się piorunian rtęci. Chociaż i tak jeśli zajmuje się tym osoba bez kwalifikacji to zapewne się źle skończy.


12 sty 2010, o 23:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:35
Posty: 67
Lokalizacja: mazowsze
Post 
Hm sowa12321, tyle to ja się domyślam że jakiś MWI, ale jaki?
Co do zastosowania materiału w spłonce to się na tym nie znam.
Ale lepiej nie ryzykować. Dawo temu odrobinę mieszanki KClO3 do startowego, zamiast naboju ( młodość :roll: ) to rozwaliło rewolwer, a palce miałem poparzone i posiniaczone od odłamków. Na szczęście odwróciłem twarz. Od tamtego czasu zmądrzałem - dlatego zdecydowanie odradzam.

_________________
Przezorny, widząc niebezpieczeństwo, ukrywa się, lecz prostaczkowie idą naprzód i ponoszą szkodę (Przyp.22,3)


12 sty 2010, o 23:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 6 gru 2009, o 20:39
Posty: 23
Post 
Ja się nie zajmuję ja teoretyzuję na wypadek gdyby inni na coś takiego wpadli to gotowa wiedza będzie :roll: No i lufa to minimum z 8 mm grubości ścianki (stal) a nie Qpa jak ZnAl :wink: w sumie to szczęście że odłamkiem nie dostałeś :)


12 sty 2010, o 23:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:35
Posty: 67
Lokalizacja: mazowsze
Post 
Szczęście? to cud - Pan Bóg musiał czuwać, bo ja byłem za głupi.
Oczywiście rozumiem że teoretyzujesz :wink: . Ale od teorii do praktyki blisko...

_________________
Przezorny, widząc niebezpieczeństwo, ukrywa się, lecz prostaczkowie idą naprzód i ponoszą szkodę (Przyp.22,3)


12 sty 2010, o 23:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..