Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Wykrywacz metali 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2004, o 10:27
Posty: 34
Post Wykrywacz metali
Czy posiadanie wykrywacza metali jest legalne ??

_________________
Obrazek


16 kwi 2004, o 14:30
Zobacz profil
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
Samo posiadanie tak, ale podobno jak cos wykopiesz to musisz oddac do wlasiciela ziemi :wink:

_________________
Obrazek


16 kwi 2004, o 15:00
Zobacz profil
****
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2004, o 10:27
Posty: 34
Post 
===MaLuTkI=== napisał(a):
Samo posiadanie tak, ale podobno jak cos wykopiesz to musisz oddac do wlasiciela ziemi :wink:
Przez moją działke przechodzi linia okopu, z tego co napisałeś wnioskuje że wszystko co znajde będzie należeć do mnie :)

_________________
Obrazek


16 kwi 2004, o 15:34
Zobacz profil
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
No chyba tak. NIe znam sie za duzo w militariach ale jak cos wykopiesz to tzeba chyba to zarejestrowac, zawsze to mozesz jako zlom zarejestrowac :)

_________________
Obrazek


16 kwi 2004, o 15:53
Zobacz profil
@GŁÓWNY MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2004, o 19:11
Posty: 1171
Lokalizacja: Warszawa
Post 
No przestań MaLuTkI, jak wykopię zardzewiałą klamkę spod starego domu która mi się zgubiła rok temu to muszę ją rejestrować jako złom? :D :DJeśli znajdziesz coś co można sklasyfikować jako materiał niebezpieczny to pewnie musisz przekazać odpowiednim służbom, ale to jest teoria - w praktyce rzadko kto wie komu w ogóle oddać albo nie chce się pozbywać takich fajnych rzeczy :D

_________________
Siła to ostateczność, do której uciekają się nieudolni.
Obrazek


16 kwi 2004, o 17:57
Zobacz profil
Post 
A czemu niby posiadanie wykrywacza metali miało by byćnielegalne ?? Przecież to sprzęt jak każdy inny. Gdyby to była jakaś armata albo reaktor jądrowy to tak ale jakiemu urzędasowi by przeskadzał wykrywacz metalu ?? Sam sobie kiedys takie cud zrobiłem i choć może nie było zbyt czułe to nawet fajnie sie tym bawiło i jakoś nikt mnie nie dojechał :D


16 kwi 2004, o 18:01
@ADMINISTRATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2003, o 18:57
Posty: 1246
Post 
A kto powiedzial ze wykrywacz metali jest ielegalany? przeciez w hipermarketach mozna kupic. CHodzmi mi o to ze np. jak wykopiesz stary pistolet albo czołg :wink: to musisz to chyba zaresjjestrowac, ale kto by to rejestrowal :wink:

_________________
Obrazek


16 kwi 2004, o 22:27
Zobacz profil
Post 
Witam! Prawda jest taka ze wykrywacz mozesz miec ale co do znalezisk roznie bywa. Bo jesli np znajdziesz miecz ze sredniowiecza to na pewno gdzies z tym trzeba isc. Natomiast jesli znajdziesz bron palna wykonana po 1863r to jej posiadanie bez rejestracji siebie jako kolekcjonera jest nielegalne tak jak posiadanie zwylkego P-64 bez pozwolenia. Ale praktyka jest taka ze jak cos znajdziesz i nikt sie o tym nie dowie to mozesz sobie miec. Czyli: kop se w ogrodku tylko uwazaj na sasiadow.


21 kwi 2004, o 01:15
Post 
WitamWszelkie wątpliwości nurtujące was co do poszukiwań i znalezisk rozwieją się po zapoznaniu z forum "Poszukiwaczy Skarbów" lub "Odkrywcy"http://www.poszukiwanieskarbow.com/indexm.htmlhttp://www.odkrywca-online.com/Polecam i pozdrawiam


21 kwi 2004, o 14:01
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
JKa mam takie pytanie , po ile chodzą wykrywacze metalu??Używane w miarę tanie i dobre


29 paź 2004, o 15:31
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
Witam !!!
300-400zl zwykly bez rozruznienia tylko jest w nim prug czulosci oraz
kontrolka stanu baterii ja taki mam i nie nazekam bateria wytrzymuje 50godz.sonda wodoszczelna o sred 20cm zasieg 1,2m :)

500-700 z rozruznieniem ,zerowanie ,regul glos, celownik,

PS cena detektora zalezy tez duzo od sred sondy

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


29 paź 2004, o 17:46
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
Dziękin z a informacje!! :) Muszę się postarać ao jakiś wykrywacz> gdyż moeszkam na terenach w których dużo się działo! Góry sowie jak cos wam to mówi! Okolice gór sowich!


11 lis 2004, o 10:22
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
to rzeczywiscie masz super teren do poszukiwan

podobno w czasie wojny niemcy pochowali tam ogromne ilosci zlota

kto wie moze i bursztynowa komnwta tam jest

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


11 lis 2004, o 15:01
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2004, o 16:22
Posty: 243
Post 
To znaczy tak! Była taka akcja, jak niemcy wiedzieli że przegrają wszystkie złorto III rzeszy zostało zwiezione do wroławia! Z tamtą
dwuch gosci oficeroów miało ukryć te złoto, tony złota zostału ukryte w pobliżu wroławia! Ze względu an to że góry sowie całe są podkopane, pełno fortyfikacj (włodarz rzeczka) niemcy mieli tu produkować V2) złoto prawdopodobnie zotało tu zakopane. Cały zcas na tych terenach odkrywają ludzie nowe tunele! Ostatno gosciu wykopał nóz ze swastyką zaje*** ! po ile takie moga chodzić (on sprzedał za 2 dychy) ale mi sie wydaje że za mało wziął!!????

ps. Chyba wezmę sie za szukanie skarbóW


20 lis 2004, o 22:52
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
na szukanie skarbow trzeba miec od h*** czasu cierpliwosci
i troche szczescia wiem cos o tym :P
no ale jak sie ma taki teren pod nosem to warto sprubowac

PS ten noz to rzeczywiscie tanio sprzedal chyba ze byl w zlym stanie
ja bagnet niemiecki sprzedalem za 120zl ale byl w dobrym stanie
znalazlem go pod podloga w starym budynku do rozbiurki :wink: :D

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


21 lis 2004, o 01:15
Zobacz profil
Post 
Łażenie z wykrywaczem to moje hobby! Mam wykrywacz o wartości około 400 zł w zupełności mi wystarcza. Na początek nie ma sensu kupowac lepszego -chociaz te za kilka tys zł sa fajne bo np rozrózniają metale pokazują głebokosci itd.

Ale uwarzajcie z tym bo mozna trafic na jakis poradziecki nie wypał :? i moze to sie źle skonczyc!

P.S Wszystko co znajdziecie w państwowym lesie nazely do państwa :P


23 gru 2004, o 00:52
*******

Dołączył(a): 17 sty 2005, o 11:05
Posty: 375
Lokalizacja: katowice
Post ..............
Ja swoj wykrywacz zrobilem sam pewnie wiekszosc kojazy Pi z Proscana dziala on jak dla mnie bardzo dobrze wieksze monety znajduje na gl ok 10cm a wieksze elementy met. na gl ok 50-60cm przy sądzie
fi 20cm. Znalazlem nim kilka lusek oraz tyl luski czolgowej oraz mnostwo kapsli na plazy..;) koszt ok 60-70zl..


18 sty 2005, o 13:25
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
Witam!
PI jest to detektor impulsowy (puls induction) sonda pobudzana jest silnymi impulsami pradowymi niskiej czestotliwosci a nie sygnalem ciaglym tak jak w detektorach typu VLR/TR
zaleta takiego wykryw. jest duzy zasieg ,eliminacja wplywu przewodzacego osrodka np.mokrego morskiego piasku
wady : mala czulosc na drobne przedmioty ,praktyczny brak mozliwosci separacji zelaznych smieci :D :wink:

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


18 sty 2005, o 14:45
Zobacz profil
Post 
witam! :D
odnośnie pytania z tematu;]
posiadanie wykrywacza jest legalne lecz że tak powiem wykopywanie przedmiotów nie;] pamiętaj że w Polsce jest takie prawo że wszystko co znajduje sie w ziemi nalezy do państwa , mało tego jeśli leśniczy złapie cie to może ci zkąsfiskować aparaturke i jeżeli wykopałeś dołek koło drzewa może cie skubnąć czyba nawet 1000zł! albo 2 tys już nie pamiętam :lol: a w reszcie 500-1000 zł tak więc... uwazaj!
no wiesz jak ja zawsze chodzę z ekipą to wrazie czego mówimy że poszukujemy meteorytów=> to jest legalne- można , a że tam różne militarki wychodzą to przypadek :lol: :lol: :lol:
p.s. góry sowie;] hmm blisko mam w końcu mieszkam w sercu kotliny tej;] :wink:


20 mar 2005, o 20:50
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2004, o 15:52
Posty: 128
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Post 
Tak żeby rozładować maturalne stresy dla relaksu buduje wykrywacz metalu typu PI według schematu z praktycznego elektronika. Płytkę już mam gotową kiedy będe miał całość złożoną i sprawdzoną postaram się wrzucić jakieś fotki i opisać wrażenia z eksploatacji.

_________________
szkoła uczy, ale uważajcie czego...


20 kwi 2005, o 14:37
Zobacz profil
Post 
witam! :D
może ktos podrzucićskany schematów budowy wykrywaczy tu lub na maila : [email protected] lub [email protected]
bo osobiście chciałbym zmajstrowac wykrywke nie na głośniki bo tam trzeba głośniki dostrajac etc czyli kupa roboty a w przypadku zamiast pipawki mieć .. zwykłą małą zaróweczke ktora zaświeci w razie czegoś w ziemi;] no jakby sie dało to jeszcze taką wskazówke jak mają np stare c-scopy chyba kazdy wie o co chodzi :wink: ?? ?? ?? ??


29 kwi 2005, o 20:21
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2005, o 17:37
Posty: 202
Lokalizacja: Radom
Post 
też bym prosił o taki schemat na maila: [email protected]
:wink:

_________________
Obrazek


30 kwi 2005, o 19:45
Zobacz profil
Post 
myśle że kolega mleczaż założy odpowiedni temat-i zamieści opisy i fotki jak już skończy :)


30 kwi 2005, o 20:14
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2004, o 15:52
Posty: 128
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Post 
Hmm temat jest w elektronice. Co do schematów wykrywaczy metali zalecam google.pl z hasłem metal detector schematics. A dla leniwych to ten link wkleić do google: http://www.thunting.com/cgi-bin/geotech ... ojects.dat
same schematy detektorów metali a cała storna jest poświęcona detektorom. Co do mojego kiedy będzie gotowy będą fotki schemat wszelkie matieriały no i dla chętnych możliwość kupienia zlożonego i uruchomionego lub płytki i elementów

_________________
szkoła uczy, ale uważajcie czego...


30 kwi 2005, o 23:33
Zobacz profil
Post 
mleczarz-ale tu naprawde o shematy nie chodzi ! ... chodzi o to żeby były sprawdzone... sam zbudowałem kilka... z czego 3 nie działały [elemęty były sprawne] - ale za h*** nie dało sie ich uruchomić... nawet znajomy elektronik w 2 przypadkach nie mugł sie połopać - dlaczeo nie działają ;]

jednym z niech był chyba włąsnie ten który ty budujesz... ale nie jestem pewien-zażuć schemat to ci powiem... (2 procesory, kwarcowy rezonator porównawczy, składane na 1-dnej płytce).


1 maja 2005, o 22:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..