Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
petarda wojskowa 
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2006, o 16:43
Posty: 199
Post petarda wojskowa
kto wie coś o petardach wojskowych niech pisze.
na jakiej są mieszance?
jakie są rozmiary ich korpusu?


6 lut 2006, o 23:34
Zobacz profil
Post 
Petardy wojskowe są wykonane z paieru, żeby nie było odłamków. Mają ok 4 cm średnicy i 10 cm długości. Skład to: chloran potasu+siarka+pył aluminiowy. Proch pali się wolno i oślepiająco. Pozdro, Łubudu


7 lut 2006, o 18:17
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2006, o 16:43
Posty: 199
Post 
ja takie info. posiadam. chodziło mi o konkretny skład.
a tak wogule to już gdziś czytałem że te petardy mają wymiary jak podał
Łubudu. a mi ojciec i dziadek mówili że jak oni byli w woju to były wielkości szklanki.


7 lut 2006, o 19:57
Zobacz profil
Post 
Nie patrz tak na mnie :roll: :oops: :lol: Czy np. telewizory mają takie same wymiary jak 50 lat temu? Wszystko się może zmienić, rozmiary petard także.


7 lut 2006, o 20:17
Post 
kclo4+s+al
czasami samo kclo4+al

Po drugie powiedz jaki rodzaj petardy, bo np oslepiająca będzie wykorzystywac mieszaniny na magnezie[FB], dymna bedzie na bazie ccl4 z dodatkami[nie znam dokładnie] a zwykła hukowa to podałem ci wyżej


8 lut 2006, o 18:15
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2006, o 16:43
Posty: 199
Post 
o hukową mi chodziło
bo podobno daje konkretnie.


8 lut 2006, o 18:23
Zobacz profil
Post 
Miałem okazje taką widzieć w akcji[wujek w wojsku] no i powiem tak. Trzeba mieć dużą dłoń aby ją pewnie objąć. Długa może nie jest ale naprawde mocny korpus. Tektura jakaś,a zatyczki to z jakiejś białej twardej masy.
Huk ma naprawde duży, dużo większy niż achtung no i taki basowy, czuć go w żołądku. Petarda ta daje mało dymu i niezbyt duży błysk[no bo to nie FB'ek] Nie znam dokładnie jej budowy ale wyglądała na bardzo soldiną.
Ta aurat miała mechanizm zapłonowy zbudowany z sznurka i takiej rączki do trzymania. Wystarczyło pociągną c żeby petarda wystrzeliła.Na lont rzadko kiedy sie robi.


8 lut 2006, o 19:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2005, o 23:32
Posty: 383
Post 
Skład moze być różny zależy od petardy :P ale jak juz masz zawartośc to robisz jeden bardzo fajny myk: piszesz równanie reakcji i bilansujesz :p a poetem masz jak na dłoni skałd procentowy.

_________________
Doceniasz naszą pracę ?
Obrazek


8 lut 2006, o 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2005, o 16:27
Posty: 44
Post 
ja ide zaraz spać, więc reszte napisze jutro jak spytam się ojca.
przynajmniej mi mówił, że jak strzelali takimi na poligonie to jak zatykali uszy palcami z całej siły i otwierali usta to na pół minuty nic zupełnie nie było słychać prócz pisku. także moc to naprawde miały wielką.


10 lut 2006, o 00:04
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post 
na bazie azotanu baru. a ten "sznurek i rączka" to lont normalny tyle, że odpalany pzez prosty mechanizm - coś w rodzaju głowki od zapałki, nad tym taśma a na jej końcu draska.

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


10 lut 2006, o 01:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 maja 2005, o 11:12
Posty: 11
Post 
Tu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85880199 można sobie takowa petarde zakupić :)

_________________
http://www.repliki-broni.pl


11 lut 2006, o 09:50
Zobacz profil
Post 
A ja coś slyszalem że w wojskowych petardach jest KCLO4 z czymeś, moge sie mylić ale gdzieś mi sie o uszy obilo.


11 lut 2006, o 14:24
******

Dołączył(a): 14 gru 2005, o 19:30
Posty: 693
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Post 
Jestem szczęsliwym posiadaczem takich trzech cudeniek. Miałem 5, dwie już wywaliłem. Są naprawdę głośne i oślepiające, mają lont grubości 4-5mm. Są ciekawie zbudowane, nie maja tradycyjnych zatyczek. Schemat ich zatyczek przedstawię na rysunku. Jest tam kawał utwardzanego kartonu który się trzyma na zagiętym korpusie. Do tego pokryte są całe parafiną. Wymiary to 10x4cm. W formie nie uzbrojonej lont jest schowany pod zatyczką, po jej otwarciu można odpalić lont. Lont można odpalać od draski na pudełku od zapałek. a oto i fotki oraz rysunek :D. Enjoy :P

OBRAZEK - kliknij
//EDIT Tweenk: punkt 2.4.6 regulaminu

_________________
Dumny student Politechniki Gdańskiej i jej wspaniałego wydziału Chemicznego na kierunku Biotechnologia !


GG:3716505


18 lut 2006, o 11:14
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2006, o 16:43
Posty: 199
Post 
o właśnie take były u mojego ojca w wojsku. a to zaginanie boków to ja stosuje w swoich petardach. sprawdza sie świetnie


18 lut 2006, o 13:47
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 14 gru 2005, o 19:30
Posty: 693
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Post 
ale jak to potem utwardzasz żeby to się trzymało jakoś mocnoa nie podczas wybuchu się odginało

_________________
Dumny student Politechniki Gdańskiej i jej wspaniałego wydziału Chemicznego na kierunku Biotechnologia !


GG:3716505


18 lut 2006, o 18:41
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2006, o 16:43
Posty: 199
Post 
nasączasz wikolem ( ja robie innym klejem) potem jeszcze po wierzchu smarujesz. jak wyschnie to znowu. na koniec suszysz i elegancko
:)


18 lut 2006, o 22:43
Zobacz profil
Post 
Widze że masz starsze modele tych petard. Widziałem takie u wujka ale mówił że jest ich najwięcej ale są stare tak z 15-20 lat mają.
Widział ktos kiedyś petarde zapalającą?? Hehe miałem okazje taką widzieć w akcji. Mieszanina to chyba standardowa kclo3/4,s,al ale nad masą pirotechniczną jest ułożony biały fosfor. Gdy wybucha daje jakby nagłą fontanne ognia. Spala wszystko co jest w pobliżu.
Ps. Byłbym bardzo wdzięczny za dokładniejszy opis tych petard bo wujek nie chce zdradzić :wink:


19 lut 2006, o 09:46

Dołączył(a): 22 kwi 2006, o 18:01
Posty: 6
Post 
ja spotkałem sie z wojskowymi petardami wielkosci mniej wiecej szklanki troszke mniejsza srednica i z jakimś dziwnym zapalnikiem gumowa rurka z przyciskiem na koncu, wciśniecie wiadomo co powodowało

ps: z drzwi niewiele zostaje, a z reki nic

_________________
Wyprodukowanie jednej miny kosztuje 5$ a jej neutralizacja ok.1000


8 maja 2006, o 09:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 sie 2006, o 15:38
Posty: 22
Post hmm
ja mialem taka petarde tylko ze nie wojskowatylko jaks tam dla komandosow czy cus spusb dzialnia maila następujący wzucza sie do domu to zapieprza przez caly korytarz a potem booom wienc ja w sylwestra postanowilem odpalic odpalilem i poleciala do gury troszke skrencila xD i je*** przy latarni xD latarnia zgasla ;p;p a chuk byl niezly ale widzialem lepsza np. petarda kolejowa xD to dopiero je*** ;0


2 wrz 2006, o 16:47
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2005, o 21:22
Posty: 412
Post 
tutaj można się zaopatrzyć własnie w takową petardę kolejową 8)

http://pin.atr.bydgoszcz.pl/i_katalog.aspx?iNormy=17404

_________________
Nigdy nie zrobiłem żadnej mieszanki pirotechnicznej ani materiałów wybuchowych, a wszystko to co piszę to totalne kłamstwa lub rzeczy skopiowane z innych stron.
Obrazek


2 wrz 2006, o 18:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 sie 2006, o 15:38
Posty: 22
Post ;p
chyba se kupie ;D ale niewiem czy moja byla ostrzegawcza ;/


2 wrz 2006, o 20:26
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2005, o 21:22
Posty: 412
Post 
nie ma innych xD

_________________
Nigdy nie zrobiłem żadnej mieszanki pirotechnicznej ani materiałów wybuchowych, a wszystko to co piszę to totalne kłamstwa lub rzeczy skopiowane z innych stron.
Obrazek


2 wrz 2006, o 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 sie 2006, o 15:38
Posty: 22
Post ...
fakt jaka by byla inaa ? xD
teraz moge stwierdzic ze moja byla ostrzegawcza ;D :D


2 wrz 2006, o 22:19
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2005, o 21:22
Posty: 412
Post 
a jak głośna jest taka petarda i chociaż duża ?
bo może kupie na sylwka

pzdr

_________________
Nigdy nie zrobiłem żadnej mieszanki pirotechnicznej ani materiałów wybuchowych, a wszystko to co piszę to totalne kłamstwa lub rzeczy skopiowane z innych stron.
Obrazek


2 wrz 2006, o 22:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 sie 2006, o 19:35
Posty: 131
Post 
Mój sąsiad odpalał taką petardę z ok. 20 m odemnie, nie wiem ile tam było MW, ale napewno niedużo rzędu kilkunastu gram:
W czasie wybuchu żadnego błysku (a przynajmniej nie zauważyłem), co według mnie napewno świadczy o tym, że to MW do tego bez dodatków metalicznych. Dymu charakterystycznego dla KCl też nie było, za to nastąpiło silne uderzenie w płuca i lekkie drgania szyb !!
Co to mogło być ?? RDX ??


3 wrz 2006, o 16:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..