Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
pocisk smugowy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, o 17:13
Posty: 51
Lokalizacja: z moździeża
Post pocisk smugowy
Siemka. Słyszałem coś gdzieś ,że istnieją pociski smugowe.Czy ktośmi może wytłumaczyć co to kurde jest , jak to działa i jak to zbudować?


15 mar 2006, o 22:06
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
Witam !
pociski smugowe maja oznakowany na zielono czubek . Pociski takie sluza do szybkiego korygowania ognia ladowany jest najczesciej co 3-5 pocisk w magazynek . podczas strzalu zapalana jest mieszanina smugowa ktora znajduje sie w pocisku i dzieki temu widac tor lotu do celu :D :wink:

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


15 mar 2006, o 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2006, o 17:13
Posty: 51
Lokalizacja: z moździeża
Post 
SUMAR wielkie dzięki
:wink:


16 mar 2006, o 13:53
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
SUMAR napisał(a):
podczas strzalu zapalana jest mieszanina smugowa ktora znajduje sie w pocisku i dzieki temu widac tor lotu do celu :D :wink:


Na pocisku się zapala
Nie napisałeś dlaczego się zapala. Podczas lotu z wielką prędkością pocisk tak się nagrzewa że mieszanka się zapala.
Jednym z jej skłądników jest Magnez.

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


4 lip 2006, o 22:42
Zobacz profil
*******

Dołączył(a): 19 paź 2004, o 00:05
Posty: 180
Post 
wierutna bzdura widac nie widziales takiej amunicji i nie miales z nia do czynienia :D mieszanka znajduje sie wewnątrz pocisku i zapalana jest w momencie strzalu :wink:
a sklad mieszanki to juz wymysl producenta jak i w jakich warunkach (noc dzien) i nie neguje magnez tez tam moze byc :P :wink:
pozdro SUMAR

_________________
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem


4 lip 2006, o 22:59
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
nie widziałem ani nie miałem do czynienia ale słyszałem. Jakiś płaszcz czy coś i to się zapala.

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


4 lip 2006, o 23:01
Zobacz profil
*
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2005, o 22:55
Posty: 41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Post 
Mały cytacik ze skryptu "Amunicja" Mariana Tomankiewicza :

III. DZIAŁANIE POCISKÓW SPECJALNEGO PRZEZNACZENIA
1. Działanie pocisku smugowego
W momencie wystrzału masa zapłonowa pocisku pod działaniem gazów prochowych zapala się. Z chwilą opuszczenia przez pocisk przewodu lufy masa zapłonowa zapala masę świetlną, która pozostawia w czasie lotu smugę.
2. Działanie pocisku przeciwpancerno-zapalającego
Pocisk po trafieniu w pancerz przebija go swym rdzeniem. Masa zapalająca pod wpływem uderzenia pocisku w pancerz zapala się. Płomień przenika przez otwór w pancerzu i zapala materiały pędne.
3. Działanie pocisku zapalającego
W momencie wystrzału masa zapłonowa pocisku pod działaniem gazów prochowych zapala się. W chwili, gdy pocisk opuści przewód lufy, masa zapłonowa zapala masę świetlną, która w czasie lotu pocisku pali się i pozostawia smugę. Przy zetknięciu pocisku z ce¬lem masa zapalająca pod wpływem uderzenia pocisku w cel zapala się i rozrywa tombakowy kaptur oraz płaszcz pocisku. Powstały przy tym płomień zapala łatwopalne przedmioty, W tych wypadkach, gdy nie spaliła się jeszcze całkowicie masa świetlna, płomień powstały z niej również przyczynia się do zapalenia łatwopalnych przedmiotów.

Myśle że już wszystko jest jasne ?


4 lip 2006, o 23:15
Zobacz profil
***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2005, o 18:48
Posty: 507
Post 
no dobra zwracam honor mówie co słyszałem.

_________________
"Uderzenie kolbą o zlew powoduje jej stłuczenie"
Obrazek


4 lip 2006, o 23:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 mar 2007, o 11:50
Posty: 2
Lokalizacja: z piekła
Post 
Ja na zdjęciach widziałem że te pociski mają tylko czubki pokryte fosforem . Może są rużne rodzaje tych pocisków??? Te które ja widziałem były do M16 albo M4a1. Zresztą to jest jeden kaliber 5,56 Nato. Morze te co ty widziałeś były do jakiegoś AK45 albo do pepeszy??

_________________
Napaleniec


25 lip 2007, o 19:09
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2003, o 15:38
Posty: 514
Post 
napaleniec dostaje ostrzeżenie za to, że nie órzyfa edytora.

_________________
nihil novi sub sole

"zadajmy sobie pytanie czy musiało do tego dojść?
skoro doszło to znaczy, że musiało!"


26 lip 2007, o 04:28
Zobacz profil
Post 
Polecam ksiazke "Broń strzelecka lat osiemdziesiątych" STANISŁAWA KOCHAŃSKIEGO. Tam znajdziecie wszelkie informacje o amunicji,pistoletach,karabinach i innej borni:D a co do pocisku smugowego oto informacje:
Smugacz - element pocisku którego celem jest wytworzenie ciągnącej się za pociskiem smugi ognia (w przypadku pocisków świetlnych lub dymu (w przypadku pocisków smugowych).

Smugacz może być częścią zapalnika dennego, lub odrębnym zespołem. Smugacze pocisków strzeleckich i artyleryjskich są zapalane przez gazy prochowe w przewodzie lufy. Smugacze pocisków rakietowych są najczęściej zapalane elektrycznie podczas startu.

Zastosowanie pocisków wyposażonych w smugacze umożliwia śledzenie toru lotu pocisków. Pociski wyposażone w smugacze są stosowane do wstrzeliwania się i wskazywania celów.

Odmiana smugacza jest urządzenie BB (ang. base bleed). Jest to rodzaj smugacza stosowanego w pociskach artyleryjskich. Wytworzone w tym urządzeniu gazy redukują opór denny pocisku dzięki czemu zwiększa się ich donośność (za cenę niewielkiego zwiększenia rozrzutu).


mam nadzieje ze pomoglem,
pozdrawiam.


26 lip 2007, o 13:41
Post 
Nie radze ci tego rozbierac, pewien czlowiek starej daty opowiadal ze jak mial z 13-14lat to interesowl sie tym i na warstacie robieral takie cos i normalnie juz mu sie prawie udalo i sie zlamal pocisk czy luska przy noniuszku imu sie zapalilo, i troszke tej palacej substancji na palec wylalo, a on do wody wsadzil a to nic nie dalo normalnie palilo sie w wodzie;/ musial czekac az sie wypali, do ego czasu ma blizne a ma juz okolo 35-40lat!!!


5 sie 2007, o 20:50

Dołączył(a): 29 paź 2008, o 00:48
Posty: 2
Lokalizacja: z Epicentrum
Post 
Panzerfaust_PL napisał(a):
SUMAR napisał(a):
podczas strzalu zapalana jest mieszanina smugowa ktora znajduje sie w pocisku i dzieki temu widac tor lotu do celu :D :wink:


Na pocisku się zapala
Nie napisałeś dlaczego się zapala. Podczas lotu z wielką prędkością pocisk tak się nagrzewa że mieszanka się zapala.
Jednym z jej skłądników jest Magnez.


Podczas lotu pocisku powietrze ochladza pocisk a nie ogrzewa... to nie 5km/s tylko max 900m/s a przy tej predkosci atmosfera nie jest w stanie ogrzac pocisku.


10 lis 2008, o 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 13 sie 2007, o 13:42
Posty: 66
Lokalizacja: Wrocław
Post 
Tak czy inaczej masa smugowa znajduje się z tyłu pocisku ( ale jakby nie było to w nim ) i jest ona zapalana podczas wystrzału. Masa jest dymna/ "świetlna" . Zależnie od potrzeb zastosowania.

Pozdrawiam,
Mikołaj.


10 lis 2008, o 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 29 paź 2008, o 00:48
Posty: 2
Lokalizacja: z Epicentrum
Post 
Oczywiscie ze znajduje sie wewnatrz pocisku poniewaz inaczej zdrapalo by ja ogwintowanie lufy


10 lis 2008, o 21:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2007, o 15:34
Posty: 41
Post 
Kiedyś czytałem o pociskach smugowych i smugaczach (dawne czasy). Stara to książka była, a wg niej masa smugowa składała się z:
-Azotanu baru
-magnezu
-smoły


27 gru 2008, o 22:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..