Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Niebezpieczne znaleziska. 
Autor Wiadomość
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post Niebezpieczne znaleziska.
witam,
odnalazłem na innym forum fajny temat. Niebezpieczne znaleziska- podstawowa identyfikacja. Czyli czego nie ruszać jak sie wykopie.

LINK
http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/viewtopic.php?t=2077


Pozdro
DJ MHz

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


29 mar 2006, o 20:58
Zobacz profil
*******
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2005, o 11:23
Posty: 380
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Post 
hmm.. jak nie wiemy co to, to lepiej nie ruszać niczego jak się wykopie, chyba że ktoś tym sie pasjonuje (niewybuchy) lub lubi roboty ziemne ;)

Artur

_________________
gg: 1460353


29 mar 2006, o 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 sty 2006, o 14:15
Posty: 28
Lokalizacja: Wioska Cudów
Post 
ja mam 2 moździeże w domu w sumie już przeze mnie rozbrojone ale są. hehe


29 mar 2006, o 21:44
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
rączkej jeszcze nie urwało ? Zamiescilem ten link tylko dla edukacji jak to wyglada i jaka jest budowa. jesli na takie natraficie lub cos podobnego pod zadnym pozorem nie ruszac. Info dla amatorow kopania...

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


29 mar 2006, o 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 17 paź 2011, o 10:16
Posty: 13
Post 
Troche odświeżę.

Kiedyś znajomy technik sekcyjny pokazał mi to a teraz niedawno miałem okazję zrobić fotke:
Obrazek
Się zachciało gościowi wydobywać zawartość :roll:


3 lis 2011, o 21:49
Zobacz profil
******

Dołączył(a): 20 sie 2004, o 09:48
Posty: 1084
Lokalizacja: /dev/nul
Post 
haszysz


4 lis 2011, o 02:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 lip 2008, o 18:01
Posty: 9
Post 
Wygląda na fragment korpusu pocisku - biedak;(((


4 lis 2011, o 08:54
Zobacz profil
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010, o 00:26
Posty: 613
Lokalizacja: z VMC
Post odp.
CTX napisał(a):
haszysz


Z foty na bank.... tyle że prasowany w próżni, ostre krawędzie uszkodziły połkniętą prezerwatywę i narobiło się , technik sekcyjny nie miał dużo roboty...
Sprzedaliście już czy nadal czeka na chętnego jako oferta .... :D
przypominam że oferty należy składać w dziale " Sklep" zgodnie z regulaminem oferta musi zawierać cenę czystość i ilość :D
pzdr.
eko


5 lis 2011, o 00:25
Zobacz profil
***

Dołączył(a): 15 sty 2008, o 23:07
Posty: 392
Lokalizacja: Białystok
Post eko
eko eko eko cie patrze żarty sie trzymają :) haszysz jest środkiem zabronionym przez polskie prawo :) chyba nie chcesz mieć kłopotów z granatowymi panami ;p <arcik> :)


22 lis 2011, o 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 gru 2013, o 19:34
Posty: 7
Post Re: Niebezpieczne znaleziska.
Panowie każde znalezisko w ziemi jest niebezpieczne nawet jeżeli pomimo wiedzy wiecie co to jest nie zapominajcie że nie wiadomo jakiego MW użyto wewnątrz, ponadto końcówka II wojny to zazwyczaj nie czysty trotyl z domieszka kwasu pikrynowego który jak zapewne wiecie reaguje z prawie wszystkimi metalami za wyjątkiem cyny, tworząc tzw pikryniany które są bardzo niestabilne i maja niską wrażliwość na uderzenia i tarcia." napisane przez Bboyek ja mam 2 moździeże w domu w sumie już przeze mnie rozbrojone ale są. hehe" właśnie w większości nie czysty tnt był używany w moździeżach ( praktycznie tnt wojenny żden nie był czysty bo wszystko było szybko produkowane i szybko schodziło :) )


15 gru 2013, o 09:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 8 lis 2017, o 11:54
Posty: 1
Lokalizacja: Gdynia
Post Re: Niebezpieczne znaleziska.
Sorki, że odkopię (hehe) ale ostatnio chyba coś zmieniło się w prawie, coś z tym, że można pójść siedzieć nawet za to jak znajdziesz kawałek puszki z II WS. Może ktoś podrzucić czy to prawda?


8 lis 2017, o 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 25 sty 2016, o 20:34
Posty: 40
Post Re: Niebezpieczne znaleziska.
Zgodnie z prawem to możesz pójść siedzieć jak znajdziesz chusteczkę higieniczną, którą ktoś się podtarł- to też jest zabytek zgodnie z definicją. A że pisał ją komunistyczny idiota i do tej pory inne głąby jej nie zmieniły to już szkoda słów. Taki mamy klimat...


12 lis 2017, o 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 lut 2022, o 21:56
Posty: 22
Post Re: Niebezpieczne znaleziska.
Osobiście nie ruszam nic co wykopię. Możecie mi wierzyć albo nie. Ale mój kolega miał taką jedną historię.
Pewnego dnia poszedł sobie pochodzić z wykrywaczem po lasach. Nagle zaczął mu strasznie piszczeć. Po chwili kopania odnalazł duży stalowy przedmiot. Z tego co mi opowiadał to było to coś w rodzaju pocisku 152mm lub małej bomby lotniczej. Nie wiedział dokładnie ponieważ odkopał tylko przednią część.
Postanowił ,że jest to za duże ryzyko więc nawet tego nie ruszał tylko na szybko przysypał to ziemią i pojechał do domu.
Gdyby został tam chwilę prawdopodobnie zbielali by go na kilkuset metrach. Kiedy wrócił tam dzień później zastał tam tylko wielki lej po wybuchy ok 1.70m głębokości i podobnie na szerokość.
Wtedy zdał sobie sprawę co to trotyl


23 lut 2022, o 23:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..