Problemikl!!

Military accessories. Broń palna, miny, wykopane bomby, amunicja, wykrywacze metali itd.

Moderator: #Moderatorzy

Problemikl!!

Postprzez Barni » 27 lip 2004, o 19:47

Mam pytanko. Znalzłem nabój od karabinu. Niewiem jakiego. Jest zardzewiały. Chcę go włożyć do odrdzewiacza, ale niewiem czy nie rombnie!!! :oops: W środku jest jakiś materiał w łusce, takie zielonkowate jakby czopki. Podejrzewam że to nitroceluloza!!! Czy nabój w zetknięciu z rozcieńczonymi bardzo kwasami nie rombnie???? :D
Barni

Postprzez Anonymous » 27 lip 2004, o 20:51

w zetknięciu z kwasami(rozcieńczonymi)-nie,,, ale nie wiedomo co sie bedzie z masą spłonkową dziać - jak bedziesz chciał wysuszyć swój eksponat....
POZDRAWIAM
Anonymous

Postprzez Barni » 31 lip 2004, o 22:44

włożyłem do odrdzewiacza. PO paru dniach mieszanina kwasu, wody zmieniła barwę na zielonkawą!! Ale nic nie wybuchło :D . Moim zdaniem zielone zabarwienie było spowodowane azotanem miedzi. Łuska jest wykonana z mosiądzu. Czy mógła rozłozyć się nitroceluloza, twotrząc kwas azotowy, co spowodowało rozkład mosiądzu!!!! :D
Barni

Postprzez Anonymous » 31 lip 2004, o 23:21

no a ty tak cały nabuj wżuciłeś do roztworu-z mw w środku?
POZDRAWIAM
Anonymous

Postprzez Barni » 1 sie 2004, o 11:52

niop!! :oops:
Barni

Postprzez Barni » 7 sie 2004, o 00:53

co mogło być tym materiałem w środku, takie jak by czopki małe. Poz apaleniu spalało się szybko żółtym płomieniem, Faza dymna pozosytak łości p0odchodziła pod tlenki azotu!! :D
Barni

Postprzez Anonymous » 7 sie 2004, o 09:10

materiałem w środku była nitroceluloza.
Anonymous

:/

Postprzez GROX chemik » 8 lut 2005, o 14:20

A wiesz co moze być w środku ja tam w zardzewiałą amunicje bym sie niebawił :/ będziesz rozbierał i może być nieprzyjemnie nawet jeśli go odrdsewisz uważaj ..
GROX chemik

Postprzez Anonymous » 8 lut 2005, o 15:48

Te czopiki t był proch bo w pociskach sa róznie wycinany sa czopki,Kwadraciki zalezy jakej był produkcj
Anonymous

Postprzez CTX » 8 lut 2005, o 17:21

W większych pociskach są pałeczki prochu nitrocelulozowego pakowane w woreczki Coś tak mi się zdawało że ten proch jest wzbogacony o PETN . A Ty GROX chemiku nie piep** bo napewno odrdzewnianie nie miało na celu późniejszego rozbierania pocisku tylko zeby go sobie postawić na szafce
CTX

Postprzez SUMAR » 8 lut 2005, o 17:44

Witam!
CTX chyba sobie zartujesz ze do prochu NC dodaja jeszcze PETN :twisted: wiesz co moze zrobic spalenie detonacyjne prochu z bronia jak niewiezysz to zobacz :wink:
http://www.thegunzone.com/m1akb.html
http://iris.nyit.edu/~bithead/anaconda/

przyczyna moze tez byc wada materialowa :szok: :wink:
niewazne jak wąską furtką przeciskac sie mam
co spotka mnie z litanii kar
sternikiem wlasnych losow jestem sam
wlasnej duszy kapitanem
SUMAR

Postprzez Barni » 8 lut 2005, o 19:28

Oczywiście, przeciez nie czyściłem, żeby później go rozebrać , :wink: ale nabój był lekko przecięty szpadlem, którym go przez [przypadek wykopwałem,::
A co do tego co było to nitroceluloza, bo po spaleniu wyraźnie było czyć tlenki azotu!
ps Najpierw
Barni

Postprzez Anonymous » 9 lut 2005, o 07:34

hmm...JEst morzlwe ze sie powleka pociskie petenem
Anonymous

Postprzez CTX » 9 lut 2005, o 18:30

PETN to w tych nowszych bo wiem że kedyś dawało się troszkę TNT (bez jaj)
CTX

Postprzez Anonymous » 9 lut 2005, o 22:29

Fakt TNT ale jeszcze cos dodawano tylko nie wiem co
Anonymous

Postprzez CTX » 9 lut 2005, o 22:35

Założe się że dodaje się PETN, TNT i jakiegoś MW ciekłego oraz plastyfikatora( oczywiście dodatki do prochu NC albo KCLO3+C).Plastyfikator służył by także formowaniu mieszaniny w rurki, kulki itp.Wtedy ciekły MW nie mógł by być lotny(EGDN) bo wiadomo co podczas suszenia by się działo.....Weźmy sobie na przykład wysypmy pare pałeczek z łuski i rozetrzyjmy w palcach. Nawet gdy nabój jest nowy( nie przypadkowo mokry) to poczujemy że ,,proch " się rozmaże.
CTX

Postprzez Anonymous » 9 lut 2005, o 22:41

Proch polski to połeczki,Ruski pałeczki,Amerykański jest Tłoczony w kulki znalezłem w ajkms Broń i Strzelectwo artykuł o tym jak uda sie to zeskanuje
Anonymous

Powrót do Militaria