Odpowiedz w wątku  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Bazoka na ziemniaki 
Autor Wiadomość
Post 
witam zrobilem dzisiaj juz tego duzego guna ale osiagi sa bardzo cieke nie wiem czemu ale ziemniak przelecial tylko 50m. Miesznki robilem juz rozne wiecej mniej dezodorantu a na tym malym gunie ten deo dobrze daje. Chcialem sie zapytac czy te male osiagi maga byc od za dlugiej lufy bo pierw miala 100cm a teraz ma 75cm skrocilem ja. A moze jest to spowodowane ze jest za mala komora spalania? Prosze o jak najszybsza odpowiedz z gory dzieki


15 kwi 2007, o 20:22

Dołączył(a): 9 gru 2006, o 23:35
Posty: 132
Post 
Być może za duże tarcie? :D A ja miałem guna i nie mam guna :(
Pozdro :wink:


15 kwi 2007, o 21:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, o 23:54
Posty: 38
Lokalizacja: z Nienacka
Post 
matik13 napisał(a):
witam zrobilem dzisiaj juz tego duzego guna ale osiagi sa bardzo cieke nie wiem czemu ale ziemniak przelecial tylko 50m. Miesznki robilem juz rozne wiecej mniej dezodorantu a na tym malym gunie ten deo dobrze daje. Chcialem sie zapytac czy te male osiagi maga byc od za dlugiej lufy bo pierw miala 100cm a teraz ma 75cm skrocilem ja. A moze jest to spowodowane ze jest za mala komora spalania? Prosze o jak najszybsza odpowiedz z gory dzieki


Sporo też zależy od ziemniakw jakie dajesz, jeżeli wciskasz tam takie "idealnie pasujące" do śr wew lufy no to lipka, bo lufa nie jest szczelnie zatkana ziemniakiem i jest duże tarcie ziemniaka o lufe co go spowalnia. Najlepiej jest wziąć większy ziemniak i go tak wcisnąć przy czym sam sie dopasuje do lufy i nie będzie dużego tarcia o nią.
fajnie by było gdybyś zamieścił fotki guna i jakiś opis do neigo, np wymiary.
Co do lufy, jeżeli podczas strzału "wylatują" z niej płomienie to jest za krótka,(u mnie by się przydało przedłużyc tak o 20cm). Krutka rura powoduje mniejszą celność guna i troche mniejszy zasięg.
Czekam na fotki i opis.
pozdrawiam
bober

_________________
Gdy zobaczysz biegnacego pirotechnika w Twoją stronę, odwróć się i staraj się go wyprzedzić


15 kwi 2007, o 21:21
Zobacz profil
Post 
dzisiaj podwieczor dodam zdjecia a wymiary tego guna to lufa 75cm, srednica 5cm, a komora spalania ma dlugosc 15cm i srednice 5cm


16 kwi 2007, o 11:01

Dołączył(a): 7 mar 2007, o 17:57
Posty: 17
Lokalizacja: Prochowice
Post 
Słuchajcie najgorzej jest z tym moim zaplanikiem - zrobiłem dopiero co najpiękniejszy i SUPER wygodny zapalnik I CO DZIWNE- iskra po 1 tyg nie używania była taka malutka że nie chciała odpalac mieszanki :!:
Naprawde żeby ją zobaczyc trzeba by było sie wyjątkowo przypatrzec w ciemnym pokojiku :oops: ...

Powiedzcie jak zrobi wyjątkowo trwałe zapalanie DEO :?:

A teraz następne coś : :D
A więc od dawna bawie sie w asg i jestem dumnym posiadaczem bazooki LAW 66mm M72A2 aczykolwiek zdekowanej :wink: Co myślicie aby wstawic tam pomysły odnośnie bazooki i przerobic to tak aby sypało na większe odległości grochem 8) Myślałem o zaplaniu mieszanki małym ślepaczkiem jak w oryginalnym LAW :twisted: Rozbiore zrobie na nowo iglice i jazdaaaa ... :D
Oczywiście zastosuje jakieś ulepszenia które będą wygodne dla mnie gdyż w całości nie jest możliwe przerobienie tego LAW żeby działał jak oryginał :(
Ten kto to dekował strasznie zadbał o szegóły :( :( :(


16 kwi 2007, o 14:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, o 23:54
Posty: 38
Lokalizacja: z Nienacka
Post 
matik13 napisał(a):
dzisiaj podwieczor dodam zdjecia a wymiary tego guna to lufa 75cm, srednica 5cm, a komora spalania ma dlugosc 15cm i srednice 5cm


komora spalania dł 15cm śr 5cm - troche kiepskie rozwiązanie, masz strasznie małą komore w porównani do mojej, także te 50m to u Ciebie jest max, musisz ją powiększyć. Zrób sobie komore spalania z kolanka 100mm do tego redukcja na 50mm tak jak to u mnie widać na zdjęciu (zobacz troche wyżej).

_________________
Gdy zobaczysz biegnacego pirotechnika w Twoją stronę, odwróć się i staraj się go wyprzedzić


16 kwi 2007, o 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 gru 2006, o 20:17
Posty: 4
Post Problem
Mam mały problem z moim potato gunem polega on na tym że załorzyłem do niego zapalnik z zapalniczki do komory spalania dałem 2 pszewody pszez kture skaka iskra i choc jest iskra i jest załadowany to mieszanka się nie zapala ladowalem go nawet propanem butanem i nic.
Pomurzcie mi doradzic jakom zpalarke mam zastosowac i sory za błędy.


jerzcze jeten pizany po móżyńskó post a dostaniesz ostrzeżenie. i nic mnie nie obchodzi, że to będzie trzecie.
nicnowego.


Załączniki:
DSC00390.JPG
DSC00390.JPG [ 83.77 KiB | Przeglądane 9017 razy ]
17 kwi 2007, o 21:52
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
Zastosuj słownik ortograficzny !!

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


17 kwi 2007, o 22:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 2 gru 2006, o 20:17
Posty: 4
Post 
o co biega z tym:jerzcze jeten pizany po móżyńskó post a dostaniesz ostrzeżenie. i nic mnie nie obchodzi, że to będzie trzecie.
nicnowego. :?


18 kwi 2007, o 16:00
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
Chodzi o to że piszesz po murzyńsku czyli nie po polsku ! :lol:

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


18 kwi 2007, o 16:32
Zobacz profil
Post 
witam panowie ja mam problem innego rodzaju !! deki elek który sie zakręcą
cały czas u mnie w bazooce jest rozrywany !! bazooka jest taka sama jak Marcin1466 !! paliwem u mnie jest dezodorant hattrick !! co innego urzyc do zaślepienia takiej wielkiej dziury ?? czekam na odp! na gg


20 kwi 2007, o 19:31
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
Jak rozrywany ? Wyrywany z gwintu, czy pęka całkiem ? Jeżeli z gwintu to weś go śrubami przykręć dwoma albo coś jak będziesz odpalał.

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


20 kwi 2007, o 19:51
Zobacz profil
Post 
nie gwint zostaje ale cała góra wieczko odrywa !!


20 kwi 2007, o 23:18
Post 
panowie a wy robiliście te guny z zwykłego pcv czy wzmocnionego?


21 kwi 2007, o 19:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, o 23:54
Posty: 38
Lokalizacja: z Nienacka
Post 
Ja zrobiłem swojego guna z rur kanalizacyjnych, czyli nie są wzmocnione i wszystko pieknie działa, bez żadnych awarii.

_________________
Gdy zobaczysz biegnacego pirotechnika w Twoją stronę, odwróć się i staraj się go wyprzedzić


22 kwi 2007, o 09:26
Zobacz profil
Post 
Witam :D
Ja wykonałem takie działko tylko mniejszego kalibru i miotające papierowymi kulkami (po uprzednim przeżuciu :P )
Koszt jest praktycznie zerowy. Do budowy użyłem pojemnika na wapno musujące, długopisu, 2 pinezek, taśmy izolacyjnej i piezozapalnika z zapalniczki. Działa wyśmienicie :P
Mam jeszcze pytanie. Czy ktoś próbował już zrobić działko na pociski większe niż ziemniaki ?? i czy wyszło ??


Załączniki:
Komentarz: Ten prosty schemat przybliży wam budowę tego "działka"
Schemat.GIF
Schemat.GIF [ 4.05 KiB | Przeglądane 14956 razy ]
23 kwi 2007, o 21:12
@MODERATOR
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2007, o 15:26
Posty: 639
Post 
a czym faszerujesz działo ??? i jak wrzucasz to co ma miotać ??? i próbował ktoś na sprężone powietrze ?? =]

_________________
<center>Obrazek
Obrazek
"...ale to już tak jest, że chemia jest the best i tyle..."</center>


23 kwi 2007, o 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 maja 2006, o 13:33
Posty: 22
Post 
Ja próbowałem na sprężone powietrze i osobiście je wolę. Nie dość, że mocniejsze to jeszcze nie ma żadnego ryzyka rozerwania rury (pod warunkiem stosowania rur pcv sch40). Zresztą gdzieś w tym wątku opisywałem swoje działko na sprężone powietrze. Jak ktoś zrobił potato guna to proponuje budowę air cannona, polecam!

Pozdrawiam,
hvman


24 kwi 2007, o 12:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, o 23:54
Posty: 38
Lokalizacja: z Nienacka
Post 
Wg mnie air cannon jest nieporęczny i powolny, zanim go napompujesz to sie nieźle namachasz. sv40 tez mogą się rozwalić, np gdy będziesz dużo strzelał to materiał może się zmęczyć i wtedy staniesz sie sitkiem ^^ ale to tylko moje zdanie :)

_________________
Gdy zobaczysz biegnacego pirotechnika w Twoją stronę, odwróć się i staraj się go wyprzedzić


24 kwi 2007, o 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 23 maja 2006, o 13:33
Posty: 22
Post 
Mylisz się. Pompowanie przy odrobinie wprawy zajmuje 30sec. Sch40 a nie sv40, wytrzymuje ciśnienie 30atm dla rur o fi wew. 1". Ja pompuje do max 10atm a daje znakomite rezultaty. I nie ma szans sie materiał zmęczyć! Bo on jest po to by wytrzymywać odpowiednie ciśnienia przy latach używania. Co do poręczności, można go elegancko schować do pokrowca np. wiatrówki a potato guna trza rozkręcić. Mam obie rzeczy i na razie nie jestem zachwycony potato gunem z powodu latającej zakrętki przy każdym strzale. Raczej nie świadczy to o bezpieczeństwu jego używania.


24 kwi 2007, o 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 7 mar 2007, o 17:57
Posty: 17
Lokalizacja: Prochowice
Post 
Nikt mi nie pomoże -odnośnie moich wczesniejszych wątpliowści i pytań ??


24 kwi 2007, o 22:06
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2005, o 08:51
Posty: 311
Lokalizacja: mam wiedzieć?
Post 
ja zrobiłem mini bazooke. Wzialem pojemnik od pistoletu na wode, od dolu walnalem zaplanik, a na wylot wkrecilem papierowa rurke(rozwalaja sie po 3 strzalach, ale to prowizorka narazie ;) ). Ziemniak wciskany na sile(zeby sie obrobil) pieknie lecial, a taki obkrajany, ktory tylko czesciowo przylegal do lufy, rozpierdzielal sie i dawal efekt shot gun'a :)

Mowilem i wklejam :)

Obrazek

_________________
Farmacja, UM Lublin


Ostatnio edytowano 27 kwi 2007, o 16:57 przez JoHn, łącznie edytowano 1 raz



26 kwi 2007, o 19:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 mar 2007, o 10:32
Posty: 2
Post 
http://www.pirotechnika.cal.pl/readarticle.php?article_id=24 a ja zrobiłem coś takiego i działa

_________________
http://www.pirotechnika.cal.pl/ zapraszam


27 kwi 2007, o 16:50
Zobacz profil
**

Dołączył(a): 12 kwi 2005, o 10:29
Posty: 391
Lokalizacja: Polkowice
Post 
Ja tam nosze mojego guna w reklamówce razem z ammo i gazem, lub przez miasto na ramieniu :] a na pole do strzelania mam z 200 metrów :D. Planuje zrobić właśnie guna na sprężone powietrze. A takim mini gunem to strzelałem w klasie kredkami :lol:

_________________
http://www.eksploracjapolkowice.fora.pl/


28 kwi 2007, o 11:53
Zobacz profil
**
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2005, o 08:51
Posty: 311
Lokalizacja: mam wiedzieć?
Post 
Chce wnieść lekkie sprostowanie(ulepszenie?) do przepisu Raidera.

Mianowicie, jak wynika z moich obserwacji ;), lepiej jest:
:arrow: korzystac z lakieru jak z dezodorantu - wolniej sie skrapla i jest łatwiej zapalny(szczegolnie dla tych co dopiero zaczynaja strzelac i nie wiedza ile gazu dac)
:arrow: wg mnie nie trzeba sie bawic we wtapianie gwozdzi(w przyrodzie istnieje takie zjawisko ja rozszerzalnosc temperaturowa ciał, wiec jesli rozgrzany gwozdz wlozymy do zatyczki to potem bedziemy musiel bawic sie w wpychanie jakis igiełek zeby nie wypadał) - wystarczy wytopic dziurki igła albo cienkim gwozdziem, wlozyc same kabelki i ustawic je tak zeby iskra swodnie przeskakiwala.
:arrow: nie trzeba koniecznie miec pistoletu na klej - jak sie wlozy kabelki mozna poprostu zalac gruba warstwą wosku - beda utrzymywac kabelki w jednym miejscu, nie bedzie mozliwosci ze iskra bedzie przeskakiwac na zew. bazooki, zatkamy ew. dziurki przez ktore moglo by 'uciekac cisnienie'
:arrow: kabelki/gwodzie umiescic na koncu bazooki(koncu rury z rewizją). Dzieki temu gaz bedzie sie łatwiej zapalał
:arrow: proponuje sie wykosztowac kupic na targu zapalniczke do kuchenki gazowej na baterie(kosztuje z 5zl); co do jego montazu - jesli zrobiles zapalnik z zapalniczki to zrobienie zapalnika z tego gowienka kupionego na targu bedzie dla Ciebie pierdnieciem(czyt. 10 min roboty)

Pozdrawiam ;)

_________________
Farmacja, UM Lublin


11 lip 2007, o 21:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Multumiri adresate phpBB.com & phpBB.ro..
Design creat de Florea Cosmin Ionut.
© 2011

..